Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ne erőltessem inkább a tanársá...

Ne erőltessem inkább a tanárságot?

Figyelt kérdés
Most kezdtem szeptember közepén a gyakorlatomat. 3 hét tanítás után folyamatos gomorgörccsel utazom még mindig a suliba, úgy érzem minden porcikám tiltakozik ez ellen. Rengeteg időmet felemészti az órákra való készülés - történelmből főleg. Már kezdem azt érezni, hogy inkább nem kéne ezt erőltetni, ha nem megy. Sok pozitív visszajelzést kapok a diákoktól ugyan, de akkor is görcsölök. Én tudtam magamról anno is, hogy stresszes vagyok, ha ki kell állnom emberek elé, de azt gondoltam idővel elmúlik, vagy legalábbis az egyetemen megtanítanak ezt kezelni. Hát ez nem így lett. Ez idővel jobb lehet?

2022. okt. 12. 08:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Javulhat magától is a helyzet, de ha elmennél pszichológushoz, még jobb volna. A szorongás csökkentésére vannak technikák.
2022. okt. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Legyél magántanár kisebb csoporttal :) Jobb a fizu, kevesebb a szereplés
2022. okt. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

3 hét alatt mit vársz???

Ez nem próbálkozás, még alapszinten sem, ez csak simán megfutamodás lenne.

2022. okt. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Magántanárnak menjen el? Szerinted az annyira egyszerű? Egy olyan emberhez biztos nem járnék, akinek semmi gyakorlata sincs. Honnan szerezne tanítványokat? Pláne ha kisvárosi? Milyen munkarendje lenne? Hiszen a diákok kb. négytől érnek rá a különórákra.


Olyan könnyen dobálóznak ezzel sokan, mintha egyik napról a másikra kivitelezhető lenne.

2022. okt. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
3 hét nem olyan sok idő. Szerintem meg kell szokni azt, hogy a diákok előtt szerepelj, hogy tanítsd őket. 3 hét az semmi, szerintem nem fura, ha eddig még nem szoktál hozzá, de szerintem ez javulni fog, nehogy most add fel.
2022. okt. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Koncentrálj a pozitív visszajelzésekre és dolgozz tovább kitartóan. Az teljesen normális, hogy sokat készülsz az óráidra. Keress youtube videókat a témáról, és nézd meg, ők hogyan adnak elő. Sokat segít nagyon.


A lámpaláz legjobb ellenszere a készülés. Egyébként nagyon nehéz a mai médiadömping mellett fenntartani a figyelmet 45 percig úgy, hogy kiállsz és beszélsz. Van projektor esetleg az osztályban? Mert én minimum vetítek minden órámon (igaz én egyetemen tanítok).


Szóval ne aggódj, bele fogsz jönni! Készülj sokat, csiszolj a módszereiden, próbálj ki mindenfélét.

2022. okt. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Magántanar is vagyok egyébként és ott egyáltalán nem érzek ilyet, plusz általában közoktatásban is az van, hogy óra közben egyáltalán nem izgulok és szorongok plusz jól is szoktak sikerülni mindig, viszont amit előtte érzek, azt senkinek nem kívánom.

A három hetet azért írtam, mert azt hittem azért ez fokozatosan elmúlik majd, de egyelőre még mindig olyan rossz előtte, mint először. De köszönöm a segítséget:)

2022. okt. 12. 11:15
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

2es vagyok: na mondom én, hogy a magántanároskodás lesz a befutó :)


4es, nem dobálózok, én egy év alatt építettem fel a vállalkozásom. Szeretem ezt a munkám és egyébként én is "félénk" típus vagyok.

2022. okt. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

És meg tudod fogalmazni, hogy mégis mi okozza a szorongást?

A gyakorlat alatt én is így voltam, de leginkább a szakvezető miatt. Egy idegbeteg liba volt.

Amikor elkezdtem tanítani az első hét után elmúlt az egész. Élőben 1 hét alatt többet kell letanítani, mint az egész tanítási gyakorlat.

2022. okt. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 NTBS ***** válasza:
Ne stresszelj. Idővel jobb lesz.
2022. okt. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!