Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nagyon nem...

Mit tegyek, ha nagyon nem kedvelem a kémiát, és sokat szoktam vele szenvedi, de érdekelnek az orvosi egyetemek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy legtöbbször ugyan mindig négyes/ötös szokott lenni a dolgozatom és évvégén is 4es lettem belőle (már ha jól emlékszem, rég volt és nem igazán tartom számon, hogy miből lettem négyes évvégén), de ettől függetlenül tényleg nem tartom olyan tantárgynak ami jó, szeretem vagy csak semleges lenne, hanem valahogy... nem szeretem, nem tudom érthető-e

De az orvoslás, a biológia pedig nagyon érdekel. És nem tudom, szerintetek van értelme nekiállnom és rendesen rágyúrni a kémiára is és abból is egy emelt érettségit tennem, vagy adjam fel az orvosi pályát?

(10.-es vagyok)



2022. nov. 12. 22:48
A kérdező szavazást indított:
maradj az orvosi elképzelésen
keress másik egyetemi szakot
22 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosi egyetemen bizony vannak erősen kémiás tárgyak is, szinte minden félévben egy vagy kettő. Azt kellene megkérdezned magadtól, hogy azokat végig tudnád-e csinálni. Utána már gyakorló orvosként elkerülheted a kémiát, de addig el is kell jutni.
2022. nov. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A tanároddal mennyire vagy megbarátkozva? Valamint tényleg olyan dolgokat vesztek, amire szükségetek van?

Utóbbira lehet nem tudsz választ adni, de biztosan vannak felsőbb éves, talán egyetemista ismerőseid, akik ezt jobban meg tudják ítélni.

Én személy szerint úgy gondolom, hogy ne teljesen a tantárgyak szeretete/utálata mondja már meg azt, hogy mi legyél és mi ne legyél.

Az orvosin emelt kémia helyett emelt fizika is lehet, ha az jobban fekszik (általában nem szokott, de hátha).

Valamint egy kicsit más megközelítésben ha látod esetleg a tárgyat, akkor máshogy állnál hozzá, én úgy gondolom.


Mindenesetre nem egy fáklyásmenet az orvosi egyetemre való felkészülés, ezt azért szerintem te is tudod.

2022. nov. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

a tanárom összességében nem rossz, csak sokat hiányzik. szóval leadja az anyagot az egyik héten aztán egy hosszabb ideig nincs és nem tart órát, de amint visszajön mindig dolgozatot írattat, ezt nem tartom fairnek, de közben amikor a suliban van és tanít akkor jók az órái.


sajnos a fizika úgy ahogy van kilőve, mert hiába járok egy "jobb/híresebb" gimnáziumba, ha fizikán hetedik óta (hatévfolyamos gimi) csak le kell írni a vázlatot, lefotózni és leadni krétán, és erre kapunk ötöst. életemben nem tanultam még rá és dolgozatot se írtam belőle.


azt pedig tudom, hogy bejutni is nehéz és az egyetem se könnyű ezen a pályán

2022. nov. 12. 23:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Legyél faktos, abból még bajod nem lesz. Közben ráérsz még kitalálni, hogy mi legyél
2022. nov. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Harmadéves orvosis (Sotés) vagyok.


Fizikával jöttem és az egyetemen egyedül az Orvosi kémia (egy féléves) tárgy ami olyan volt mint egy középsulis kémia. Annak a szintje is igazából emelt kémia érettségi maximum (de nem tudom mert fizikával jöttem ugye) és egyáltalán nem volt vészes.


Biokémiánk volt még de az szerintem nem igazi kémia, annak ellenére, hogy a nevében benne van.


Egyébként fizikából is tudsz emeltet tenni és jelentkezni, bár szerintem az nem ad annyi előnyt mint a kémia.


Hozzáteszem, ha orvosira jössz sokkal több, sokkal érdektelenebb/szárazabb dolgot is meg kell majd tanulnod mint azt a kis semmiség kémiát/fizikát/bioszt.

2022. nov. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Orvosok nemhogy nem vegyészek, de a legtöbb azon a szintén van, hogy a magas fehérjetartalmú étrendkiegészítőt doppingszernek gondolja. Tehát valószínűleg amit tanulnak kémiát egy nagy nulla.
2022. nov. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az orovosok nem arról ismeretesek, hogy pengék lennének kémiából. Ha a gytk-ra akarnál menni, akkor az már húzósabb lenne.


Az orvosira felvételizők 90%-a rühelli az emelt kémia érettségit, és nem kifejezetten tartja az erősségének, sokan félnek tőle ecc. Ha annyira nem is érdekel, tanulással simán összehozható egy jobb (bár nem kimagasló) százalék. Egyébként az, hogy Mária Tanárnő hányast ad neked a gimiben évvégén nem vetít előre semmit az érettségi sikerességéről. Szóval ebből a szempontból nem számít az évvégi jegy.

2023. márc. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!