Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Kisebb válsággal küzdök jelenleg a szakma választást illetően, elbizonytalanodtam, hogy pontosan mit is szeretnék kezdeni az életemmel. Nem rég szereztem meg az alapszakos diplomámat marketingből és utána el is kezdtem egy hozzá illő mesterszakot. Az egyetem mellett még dolgozom is egy elég menő helyen, így nem az áll fenn, hogy mivel ,,büfészakra” jártam ezért ne tudnék elhelyezkedni, de valahogy azt érzem, hogy ezt nem tudnám egész életemben csinálni, valahogy nem elégít ki. Így felötlött bennem az, hogy esetleg ott hagyom az egyetemet és tanulok valami mást, ami nem kapcsolódik az alapképzésemhez. Őszintén kicsit félek váltani, mivel ezzel megint előről kellene kezdenem, viszont félek, hogyha most nem váltok, akkor később megbánom. Különben kettő területben gondolkodok, amit szívesen tanulnék, az egyik az ápolás és betegellátás, a másik pedig valamilyen informatikai terület lenne. Szívesen fogadnék bármilyen tanácsot vagy tapasztalatot, és előre is nagyon köszönöm!

2022. nov. 16. 08:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanácsolom hogy a mestert mindenképp fejezd be. Mindig visszatudsz hozzá nyúlni ha megszorulsz és beülsz kényelmesen egy irodába.

Én a kettő új irány közűl az infót ajánlanám mert egyrészt abban van a jövő, másrészt jobban összetudod kötni a marketinges háttérrel pl webdesign/user interface/stb. területeken.

2022. nov. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Teljesen aterzem. En 12 ev kulfold utan koltoztem haza, reszben a tanulas miatt. En kint Business szakot vegeztem, ami itthon kb. a gazdalkodas es menedzsment szaknak felel meg. Ez hiba volt es megbantam. De az orszagban ahol eltem ''buntetik'', ha el akarsz kezdeni egy masodik alapszakot es a tandij nem 3000 euro, hanem 6000. Magyarorszagon akarmennyi alapszakot elkezdhetsz, megsem lesz a duplaja az ar. En is jelentkezni fogok jovore valamilyen dramas vagy filmes (de nem szineszet) szakra, mert ez az, ami igazan erdekel. Es valoban, ennek semmi koze az elso alapszakomhoz. Ugyhogy hajra, sosem keso! Ilyen van, hogy az ember kesobb jon ra, mi az ami igazan erdekli.
2022. nov. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!