Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki otthon van felsőoktatásban...

Aki otthon van felsőoktatásban, segítene szakot választani?

Figyelt kérdés

Már többször nekifutottam, több szakot, egyetemet megjártam, de eddig egyet sem tudtam elvégezni a különleges szükségletű gyerekem miatt, mindig volt valami, ami egyszerűen lekötött, semmire sem tudtam figyelni, nem tudtam megoldani a bejárást, volt hogy beiratkozni se tudtam menni, mert teljes káoszba fulladt az életünk. Most fél éve rendeződtek végre a dolgok, ilyen még sosem volt, képes lennék munka mellett levelezőn elvégezni bármilyen képzést, akár államin. Rendkívül jó érettségi eredményeim vannak, két nyelvvizsga(harmadik nyelven is beszélek kicsit) és a gyerekem helyzete miatt extra pontokat is kapok majd, tehát kb bárhova felvesznek, vagy 400+ pontom lesz, ha mondjuk humán területre mennék, ott max pontom lenne(két szinte hibátlan érettségivel, gyerek plusz nyelvvizsgapontokkal).


A "mi érdekel?" témát hagyjuk, mindig az aktuális "problémákra" állok rá, korábban a reklám, marketing érdekelt(mikor jó benyomást kellett tennem állásinterjúkon és a környezetemben), majd a gépészet(lakásvételnél), majd a gyógypedagógia-pedagógia(gyerek miatt), majd a lakberendezés(mikor ki kellett használni a kis teret), majd az informatika(mikor lépést kellett tartani a gyerek érdeklődésével és gyerekbarátra korlátozni a tabletet, ilyen irányú foglalkozásokat nézni, szervezni neki), szóval mindig, amikor felmerül egy probléma, beleásom magam és élvezem, hogy keresem a megoldást, de onnantól, hogy megoldódott, már nem érdekel a dolog annyira.


Azért úgy alapjáraton szeretem a szép dolgokat és a tervezgetést, lehetőségkutatást:)


A másik, hogy nem fogok még egyszer ilyen szerencsésen sulit találni, szóval a külföldre költözés esélyes(Ausztria, Skócia, Kanada), mert lehet, hogy 3 év múlva visszatérnek a problémáink, pont egy "szaknyi" nyugis időm van.. Olyan szakot keresek, amivel külföldön(is) könnyen el tudok helyezkedni, és átlag feletti fizetést kapok(pedagógus szakok kizárva), rugalmas munkaidő előny(pl home office), mert egyedül vagyok a gyerekkel, de napi 8at szeretnék ledolgozni normál időben, ünnepeken nem(így vendéglátás, idegenforgalom, orvos és hasonlók kiesnek).


Elsőre nekem a proginfó/mérnökinfó ugrik be, de azt nem oktatják levelezőn(és vért izzadni sem szeretnék, közben gyerekkel is tanulok). A gazdaságinformatikus szimpatikus, illetve a műszaki menedzser is.. Néztem még a logisztikát, de ez nem tudom, máshol hogy állja meg a helyét, gondolom kell hozzá helyismeret, illetve nem tudom, mennyit utaznak, nekem ez nem fér bele gyerek miatt.


Nyelvszakok, bölcsészszakok kilőve, pszichológia idegen nyelven nem az igazi. Jog és mindenféle államigazgatási dolog is kiesik, helyhez köt.


Szívesen tanulnék még mondjuk matekot, abban mindig kiemelkedő voltam, versenyeken indultam és oktathatnék kiegészítésképp(szeretek tanítani, csak a bérek..) valami normál munkakör mellett, de ez nem tudom, hogyan állja meg a helyét külföldön, és igazából itthon sem..


Szimpatikus még a vegyész is és az élelmiszeriparimérnök, illetve a könnyűipari mérnök. Még le kell ellenőriznem az érettségi követelményeket, lehet kérnek bioszt, fizikát vagy kémiát, ami nekem nincs. Humán területen bárhol nyerő vagyok pontok alapján, de a legtöbb országhoz köt.


Nincs kivel megbeszélnem, mert leépültek a kapcsolataim az évek alatt, kiadni pedig nem tudok rá(és nem is hiszem, hogy sok értelme lenne, nem hivatást keresek és önmagamat, hanem piacképes szakmát). Mától komolyan ráfekszem a témára:)


2022. nov. 28. 06:18
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Az összes mérnöki szakot felejtsd el, mert rohadt nehéz főleg levelezőn, rengeteg az anyag, kevés az óra, a vizsga ugyanaz mint a nappalisoknak
2022. nov. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, honnan veszed, hogy a programozó informatikus és a mérnökinformatikus nem indul levelezőn. Tavaly számos helyen elindult levelezőn az országban mindkét szak. Vagy talán az a gond, hogy pesti vagy és nem akarsz vidékre járni? Arra gondolj, ami a diploma után vár majd rád, és ne arra a kényelmetlenségre, hogy 3 évig vidékre kell kijárnod minden második hétvégén. Mondjuk Kecskemétre kijárni nem a világ vége. Informatikusként itthon és külföldön is biztos lesz a jövőd.
2022. nov. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy ha volt egy nem tanulmányi gond, ami miatt korábbi képzést félbehagytál, ami most már nem áll fenn, akkor miért nem azok közül próbálsz valamit újra, főleg ha már elvégeztél tárgyakat belőle.


Mert amúgy nem nagyon van olyan képzés, amire elég három év, és nem jelent jelentős hátrányt, hogy munkatapasztalatod még semmi.

2022. nov. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele. Megjártam vagy 4 szakot... de soha nem volt kitartásom végigcsinálni őket... Aztán otthon elkezdtem data analystnek tanulni, egyetemnek meg beválaszottam egy gazdálkodási és menedzsmentet, mert ott kapok statisztikát, matek I. II-t... amik kellenek ehhez a pozícióhoz, a többi tárgy meg könnyen megcsinálható. Így most megállapodtam ennél, aztán végül is még bármi lehetek, mert ott van kis millió mesterszak ha úgy érzem.
2022. nov. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1es, nem gond, matek 1-2t már megcsináltam reál szakon, nagyon könnyű volt, ugyanazt tanultuk, mint amit infón tanulnak, nem azt, amit mondjuk kommunikáción:). Van kb 1 évnyi kreditem, talán kicsit több, voltam már több szakon, van bőven elfogadtatni való tárgyam, ilyesmikben benne vagyok, a matek kifejezetten jól megy. Igen, jobb, budapesti egyetemekre gondoltam, utazással nagyon nem férne bele, akkor kb. nem is látom a gyerekem, illetve az is költség, nem csak utazásra, hanem bébiszitterre is. Vért izzadni sem szeretnék, de megnézem azért, mondjuk egy órát még szívesen vonatozom, az kb olyan, mint mikor óbudára jártam ki.


3as azért, mert a krediteket el tudtam fogadtatni, és amikor megtehettem válogattam. Proginfón pl voltam, itt voltam utoljára, az volt a legrosszabb 2 hónap, mondjuk más szempontból is, egyáltalán nem tudtam figyelni. Pénzügy közepes volt, műmenedzser közepes, bölcsész szakon is voltam, de hú.. akkor még úgy gondoltam, hogy keresem önmagam, utána kellett a fizetésre menni, mikor úgy nézett ki, hogy lehúzhatom az életem a klotyón. Ugye ez nem sorozatban 4 év alatt volt, hanem kb 8 év alatt, volt olyan év, hogy be sem tudtam iratkozni, vagy egy hét sikerült csak bejárásra, mert otthon kellett lennem a gyerekkel, intézmény nem fogadta. Mindig ahhoz alakítottam a jövőmet, ahogy éppen álltak a dolgok. Mikor laza volt minden kerestem önmagam és derülátó voltam, akkor jártam bölcsész szakra, mikor szívás, a legjobban fizetőt választottam.


Már tudom, hogy nem lesz laza soha, elfelejthetem az önmegvalósítást, de sikerült beiskolázni a gyereket, ahonnan nem rakják ki, fixen lesz gyerekmentes időm, lehet munkám is. 3 év, mire felsős lesz, akkor új tanára lesz, akkor romolhatnak el a dolgok újra, de azt a fél évet még valahogy megoldom. Egy átlagnál kicsit jobban fizető, közepesen nehéz szak kellene, leginkább az alapján, milyen feltételeknek megfelelő munkakört találok vele. Rugalmas munkaidő, homeoffice lehetőség, közepesnél kicsit jobb fizetés, utazgatás és "nem kötelező, de mindenki itt marad" túlóra nélkül(így a könyvelés pl kiesik). Szóval gyerekbarát munkakör kellene.


Utánanézek ennek a munkakörnek utolsó, köszi a tippet, ez a három tárgyam pl mind megvan.

2022. nov. 28. 13:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha külföldre akarsz menni, én külföldi fórumokon érdeklődnék utána, hogy mire van kereslet az adott országban, amit bevándorlóként is könnyen megkapsz. Szerintem ezzel kellene kezdeni. Amúgy, matekos dolgokkal nagyon nem lőhetsz mellé, később könnyebben végezhetsz el valamilyen ráépülő kérdést. A data dolgokra valóban úgy hallottam van kereslet. Ami viszont keresett Kanadában, nem biztos, hogy keresett Ausztriában is. Szerintem egy célországot próbálj meg kiválasztani, és elsősorban abba beleásni magadat, ha ott találtál valamit, akkor azt nézd meg, hogy a többi potenciális országba mennyire kellhet.
2022. nov. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kanadában megnéztem a pontgyűjtősdit, egész jól állok, IT és ápoló az elsők közt volt, ami szimpatikus. Az ápolóval igazából sokáig szemeztem, persze nem egyetemi képzés, de mindenhova kell(Ausztriában és Skóciában is van ismerős, aki mondta), de lehetetlen munkabeosztások vannak. A szakmunkákat pedig nem nekem találták ki, de jó ötlet, összevetem őket. Nem feltétlen akarok kimenni, csak ha rosszul alakulnak a gyerekem iskolájával a dolgok, rengeteget küzdöttem ezzel. Ha kint tanulna spec suliban, legalább nyelvismeretet szerezne és be tudna járni normálisan, hogy tudjak dolgozni. Tehát ez a "vészterv", másért nem mennék külföldre.
2022. nov. 28. 14:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, értem, ha vészterv, az valóban más. Én a helyedben az IT-t próbálnám meg / data science - matekos dolgok, ha jó voltál matekból, mert ezekre tényleg szerintem mindenhol van kereslet, nálunk is jobb rájuk a fizetés, és akár otthonról is lehet végezni, munkahelytől függően. Én 25 éves vagyok, kifejezetten ilyen irányokban gondolkodtam volna, ha értettem volna a matekot. Egy matek alapszak elvégzésével amúgy tanulhatsz később még mindig data-dolgokat, de én például éveken át jártam korrepetálásra matek alapszakos (nem tanár) lányhoz, jobb volt, mint akármelyik iskolai tanár :D Csak nyilván ehhez kell rálátás az aktuális iskolai tananyagra, de esetleg kiegészítésnek jó pénz lehet, ha vannak tanítványaid, csak lődd be az árkategóriát olcsóbbra, mint egy átlag matektanár. Ha egy gyerektől csak 4000 Ft-ot elkérsz egy órára, és hetente 1x jár, az is havi 16 000 Ft, és ha már van 4-5 tanítványod, akkor azért az szép kiegészítés. Ez csak egy tipp, ha a matekszakos dologban gondolkodnál. Ha sikerülne beindítani, és gyermeked miatt olyan helyzetbe kerülnél, akkor akár "főállásban" is nyomhatod (csak ehhez tényleg kell egy ügyféli kör, akik ajánlanak, szóval nagyon türelmesnek, kedvesnek kell lenni :D ). Igaz, az rendes tanár volt, de ismertem olyat, aki kifejezetten korrepetálásból élt csak, hasonló okok miatt.
2022. nov. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!