Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Programozó tanfolyam ELTE-IK...

Programozó tanfolyam ELTE-IK előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Első körben még érettségire készülök-esti suli-ahol emelt informatikát szeretnék tenni továbbtanulás végett. Később az ELTE-IK szakra mennék szintén esti , mint programtervező informatikus. Első körben tudni illik, hogy a középiskola esti suli nem arra lett tervezve, hogy az ott leadott anyaggal egyetemre menjenek, ezt a tanáraink el is mondták “Aki megtanulja, amit órán veszünk, annak sikerülni fog az érettségi.” Emeltre egyáltalán nincs felkészítés. El kezdtem külön tanárral feltornázni a matematikát, és a fizikát, viszont informatikából még nem találtam érdemleges információt, így arra gondoltam, hogy befizetek egy 6-8 hónapos online tanfolyamra Python nyelvre.

Lenne ennek értelme?? Amennyiben később az egyetemen is hasznát venném, akkor nyílván mindenképp, viszont fogalmam nincs, hogy milyen a felépítése a hasonló tanfolyamoknak..



Előre is köszönöm a válaszokat, és hogy elolvastátok! :)



2022. nov. 28. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Befizetned semmire sem kell szerintem, de önszorgalomból nyugodtan elkezdhetsz Pythonozni, ha érdekel. Ez az oldal sokat segíthet benne:

[link]

2022. nov. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valaminek hasznát vennéd abban, hogy nem lenne új annyira

Valaminél meg (javában) szr képzéseken olyan beidegződéseket sajátítasz el, amit nehezebb lesz kiverni a fejedből :D


Emelt infón van némi programozás is, meg hibásan kell megcsinálni néhány feladatot, különben több idő lenne, vagy nem arra menne a pont (biztonsági rések, szemantika, szép kód, stbstbstb), azokkal is lehet némi alapokkal magadnak is továbbképezned magadat (szintén sok helyen hibás témát látva), bár a képzés egyszerűbb.


ELTE-s tananyagok egy része egyébként elérhető a netről, ajánlom azokat inkább...


Emellett pedig nem írtad, de ami nagyon szükséges lenne az az angol, amire nagyon rá kell gyúrnod. Egyfelől diplomához, egyebekhez sem árt, másfelől mindenféle oktatói és egyéb anyagokat, leírásokat, stb könnyebben találsz meg angolul is, illetve akadnak, amik csak úgy vannak (például legújabb technológiák), de ha elmész melózni bárhová (suli mellett, akár gyakorlaton, akár kooperatívba, akár akárhogyan), oda is nagyon kell az angol.

2022. nov. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
Ne pazarold az idődet és a pénzed. Szerezd meg a papírt, amit akarsz és kezdj el dolgozni a szakmában, amilyen hamar csak tudsz. Ott fogod megtanulni rendesen, nem az ezredik képzésen.
2022. nov. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm az ajánlást! :) Elkezdtem már, viszont így ha magamtól tanulok, pont attól félek, amit a második válaszoló is írt, hogy valami rosszul rögződik, és ha megszokom úgy, azon nehéz lesz változtatni. Viszont még csak a “float formating” van porondon, tehát tényleg az elején vagyok.


#2

Ahogy írtam pont ettől tartok, ezért gondoltam egy tanfolyamra, viszont akkor ezek sem valami hú de megbízhatók..


Na ezt viszont nem néztem, az atomcsill csatornát pedig folyamat nézem, nem adott be ajánlás képpen sem mást, viszont rá fogok keresni!


Amikor elhatároztam, hogy tovább fogok tanulni, akkor az angol volt az első amit megtanultam, mert így nem kell bemennem angolra, és abban az időben tudok másra készülni, már bőven közép felett vagyok, fél éve a vizsga minden különösebb készülés nélkül sikerült.

2022. nov. 28. 13:36
 5/5 anonim válasza:

Én az ELTE IK programtervező informatikus nappali szakára járok és szerintem is pénzpazarlás lenne beiratkozni egy tanfolyamra, azonban érdemes tanulgatni a programozást, mivel majd úgyis később is szükséged lesz a sok tanulásra meg a tanulási vágyra, ha akarsz majd valamilyen informatikai területen dolgozni

Egyébként én javaslom a C# programnyelv alapjainak elsajátítását is, mivel majd lesz olyan óra is ha jól tudom (bár sajnos nem tudom mennyiben tér el az esti képzés a nappalitól)

De ha bármiben tudok segíteni akkor nyugodtan írj egy üzit

2022. dec. 16. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!