Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középiskolai felvételi?

Középiskolai felvételi?

Figyelt kérdés
Leginkább azoknak az embereknek a tapasztalatai érdekelnek akik már felvételiztek középiskolába, nem olyan régen. Valami amire érdemes odafigyelni? Mennyit készültetek? Melyik feladat volt a legnehezebb? Be tudtátok fejezni? Tapasztalatokat, észrevételeket is szívesen olvasnék

2022. dec. 10. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
2022. dec. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Biztos megkapom, hogy én már régen felvételiztem (10 éve), de az írásbeli nem igazán változott azóta. Mi elsősorban a suliban készültünk az előző évi feladatosorok megoldásával. Otthon nem nagyon tanultam rá egyedül, csak ha esetleg pont felvételi feladatokat adtak fel házinak. Összesen 85 pontom lett, erre biztosan emlékszem.

Azt tudom javasolni, hogy csinálj meg minél több korábbi feladatsort, mert típusfeladatok vannak a felvételin, ahogy később az érettségin is. Olvass el minden utasítást, egyéb szöveget jó alaposan legalább kétszer. Engem a két rész közötti szünetben majdnem elbizonytalanítottak valamivel annak idején, aztán kiderült, hogy én elolvastam rendesen a feladatot, de a másik fél nem. :)

Vigyél magaddal legalább egy kis vizet, előtte egyél egy pici csokit vagy szőlőcukrot. Meg azért valami normálisabb reggelit is, ahogy máskor, mert nem jó, ha az éhség eltereli a figyelmedet, és az agyad sem fog olyankor rendesen. De közben ne állj neki szendvicset enni, mert az elveheti az idődet. Nyilván ne szakadt farmerben menj, de azért nem kell tök kényelmetlen ruhában feszengeni.

Én annak idején be tudtam fejezeni, nem is éreztem rossznak, viszont utána (a szünetben vagy hazafelé) mindenki ijesztgetett azzal, hogy ők mit nem tudtak, mit csináltak másképp, milyen másfajta eredmény jött ki nekik, vagy mint utólag kiderült, mit olvastak félre... Nehéz lesz, de ne foglalkozz velük. Ezért kell mindent jól átolvasni, átgondolni, hogy biztos legyél benne, hogy te mindent a legjobb tudásod szerint csináltál. A végén hagyj magadnak pár percet az átnézéshez, aztán már kész is vagy. Sok sikert! :)

2022. dec. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#2 nagyon szépen köszönöm!
2022. dec. 10. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!