Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi felolvasás fér bele...

Mennyi felolvasás fér bele egy előadásnál?

Figyelt kérdés
11.-es vagyok, és vállaltam egy kiselőadást irodalomból. Úgy terveztem, hogy majd szünetben elolvasok hozzá 2-3 művet, úgy emlékezni fogok a tartalmukra, és könnyedén tudok majd beszélni róluk. Erre a tanár előző hét pénteken közölte, hogy jó lenne jövő hét pénteken megejteni (előtte nem szabott ki határidőt). Pech. De hiába olvasom a wikin a könyvek cselekményét, alig marad meg valami, az meg elég csúnyán mutatna ha a filmet nézném meg és annak vázolnám a cselekményét, közben a könyvben meg máshogy van sok minden. Nagyon gáz lenne, ha ezeket a részeket felolvasnám? Legalább egyet a 2 mű közül? Vagy írjam le magamnak vázlatosan, és próbáljak abból építkezni?

2022. dec. 12. 16:12
A kérdező szavazást indított:
Nem gáz a felolvasás
Jobb ha vázlatosan leírod és magadtól mondod, még ha kicsit akadozol is
Nézd meg a filmeket, ennyi tévesztés belefér
Egyéb (leírom)
10 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyjából tanuld meg, mit fogsz mondani, de vázlatosan leírhatod-és max. bele-belenézel.

Illetve én mindig úgy "csalok", hogy ha egy az egyben fel is olvasom a szöveget, minden beleolvasás után kitekintek a közönségre, és úgy mondom el a mondatot, tehát kívülről úgy tűnik, mintha fejből mondanám, csak beletekintenék a jegyzeteimbe. Így ahhoz képest, hogy őszintén szólva nagyon nem tudok fejből rizsázni, mindig megdicsértek a tanárok, hogy milyen szépen "fejből mondtam".

Egyszóval ha nem is tanulod meg egy az egyben az egész előadásodat, és kénytelen vagy felolvasni egyes részeket, akkor is úgy add elő, hogy a közönségre nézel, ne a papírt bújva olvass, mert az tényleg nagyon bénán fest.

2022. dec. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is úgy csináld, ahogyan az #1 írta. Az nem majd, ha a vázlat nálad van, én végzős vagyok egyetemen, még itt is simán hagyták, hogy nálunk legyen, semmi baj nincs vele. Legalább annyira tanuld meg, hogy ha a vázlatra ránézel, akkor tudd, hogy melyik rész jön az előadásban legközelebb. Én például a diákra mindig olyan vázlatpontokat írtam, amiről tudtam, hogy eszembe fog jutni, mit kell mondanom. Azt nem szokták szeretni, ha valaki a papírt nézi folyamatosan, a közönség érdeklődését sem tudja annyira fent tartani.
2022. dec. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"a tanár előző hét pénteken közölte, hogy jó lenne jövő hét pénteken megejteni (előtte nem szabott ki határidőt)"

Kommunikáció: ő is mondott valamit, te is mondhatsz valamit, pl. azt, hogy a szünetben tervezted csak elolvasni a műveket, tehát most csak úgy tudnál kiselőadást tartani belőlük, hogy még nem olvastad.

2022. dec. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!