Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jelentkeznék kornyezetmernokir...

Jelentkeznék kornyezetmernokire vagy természetvédelmi mernoknek. Viszont a matekom elég gyenge ezért gondoltam a term.mernokre, ott láttam hogy alig van matek.Milyen a kornyezetmernokin a matek, kemény?

Figyelt kérdés

2022. dec. 24. 12:39
 1/9 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Környezetmérnökin is hasonlóan nehéz a matek, mint a többi mérnökin. DE! Intézmény, kar függő nagyon! Ajánlom a korrepetálásokat, zh felkészítőket, mateking weboldalt, youtubet és társai stb.
2022. dec. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A természetmérnökit ne válaszd, az semmire se jó
2022. dec. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Természetvédelmi mérnökökből óriási túlképzés van az országban. Alig van minden évben néhány állásüresedés, s közben évente több, mint százan végeznek együttvéve az 5 képzési helyen. Jó, ha a tizedük talál végzés után szakmai állást. Én egyszer érdeklődésből megkérdeztem egy hazai nemzeti park igazgatóját az elhelyezkedési esélyekről, s azt mondta, hogy ha nagy ritkán van állás náluk meghirdetve, nagyságrendileg úgy 100 pályázat érkezik rá. Még mesterdiplomával is óriási szerencse kell az elhelyezkedéshez, s természetesen szó sem lehet arról, hogy válogass: hálából összeteheted a két kezedet, ha a lakóhelyedtől 200 kilométerre kapsz egyáltalán bármilyen szakmai állást. S persze fel kell vállalnod a rendszeres terepmunkát is, hóban, sárban és esőben. De mint mondtam, ezt is csak akkor, ha mázlid van.
2022. dec. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Környezet és természetvédelmi mérnök is teljesen felesleges.

Egyébként mérnöki matek van a környezetmérnököknek nálunk legalábbis.

2022. dec. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kalkulát ne úszod meg
2022. dec. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem rossz szándék fog vezényelni ha ezt leìrom, aztán mondjuk te döntésed és rajtad áll, hogy megfogadod-e: én elkerülném mindegyiket. Biztos, hogy szép szakmák , de itthon sajnos kicsit megfizetve sajat tapasztalataim szerint. De az agrár, élelmiszer mérnöki szakok sem sokkal jobbak, ès még az epìtészet sem meglepő módon. Legalabbis szerintem ezekkel a szakmákkal lehet kevesebbet keresni mérnöki területeken belül, és cserébe ezek a területek azok amik több munkaidős is várnak el a kevesebb bérért. Amúgy, ha már az elején úgy kezded az egyetemi matekot, hogy mellette jársz magán órákra is, zarthelyik és vizsgák előtt külön felkeszìtőkre akkor gyengébb alappal is simán teljesíthető sztem, fel lehet zárkózni. Nekem legalabbis pont így sikerult, pedig nem voltam eros matekos, de mérnök lettem. Igaz, hogy a sikerélmények meghozták a kedvem és egész jó lettem bennne.
2022. dec. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a felvi.hu oldalon az adott szak szakleìrásában mindig tesznek ki statisztikai adatokat. Egy pár évig gyűjtik aztan kiteszik, hogy az adott évben vegzők, átlagos fizetése hogy áll statisztika szerint. Ha több mérnöki szak adatát össuehasonlìtod, akkor látható hogy baromi nagyok a különbségek fizetés terén , szakterülettől függően
2022. dec. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi!


Igen tudom hogy sajnos nem tul keresett szakmák még,viszont nekem "csak" egy Bsc kellene most,a munkavedelmi szakmernok a cél kesobbiekben. (Csak valami hozza hasonlot kene letennem elotte.)

2022. dec. 25. 09:00
 9/9 Vodafonelive ***** válasza:

Azt a szakmérnökit ahogyan eddig olvastam és tapasztaltam a környezetmérnökök csinálják meg (persze mindig lehet más érdeklődő is). Azt nézd meg a szakmérnökihez milyen bemeneti követelmények kellenek, mert van 1-2 olyan képzés ahova más néhány mérnöki papírt fogadnak el bemeneti követelménnyel.

Ahogy felettem írták, nézz statisztikákat és reménykedj, hogy 4,5-5 év múlva amikor mindkét szakkal időben végzel, szükséges lesz a tudás.

2022. dec. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!