Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha gazdálkodás és menedzsment...

Ha gazdálkodás és menedzsment szakon végzek az egyetemen, hova tudok elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Kell e azutan tovabbtanulni meg valamit? Anyagilag biztos?
2023. jan. 2. 21:47
 1/4 Vodafonelive ***** válasza:
75%
Nem vagyok közgazdász de a szak megfoghatatlan, nem olyan, mint a pénzügy-számvitel vagy a kereskedelem és marketing ahol magukat ezeket a szakmákat kapod. Sajnos vegyesfelvágott és kb. bármilyen diplomás munkát megpályázhatsz ahova nem írnak elő semmit vagy alapból közgázt kérnek. Ha esetleg gyakornokoskodsz és értelmes helyet találsz belekóstolhatsz ebbe-abba ami mondjuk suliban érdekelt. Tovább tanulni is lehet szakirányú továbbképzésben vagy mesterképzésben más területen, ha valamivel vegyíteni akarod.
2023. jan. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Most végzel, vagy csak latolgatod, hogy belefogsz?

Én egy nemzetközi gazdálkodás vagy egyéb mestert azért javasolnék utána. Ha összejön.

2023. jan. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én gazdálkodási és menedzsmenten végeztem és jelenleg pénzügyi kontrollerként dolgozom, volt szaktársaim közt van aki Hr-es, Beszerző, Vállalkozó, Marketinges, szóval nagyon vegyes.


Szerintem egy jó szak, olyan tekintetben, hogy gazdmenesként tényleg nagyon sok fajta állásra pályázhatsz, míg pl. egy turizmus vendéglátással lehet kevesebb esélyed lenne ilyen téren (holott nagyon megegyezik a tanagyag amúgy).


A tovább tanulás igazából ha teheted és szeretnél akkor persze tanulj tovább, de tapasztalat alapján, nem sokat változtat.

2023. jan. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gazdment végeztem alapon, most vezetés és szervezés mesterre járok.

Egyesek szerint megfoghatatlan én inkább úgy fogalmaznék sok mindent felölel, lefed. Aki nem néz utána, valóban nem tudja.


Alapokat ott is meg kell tanulni, mint pl.: pénzügyön vagy marketingen. Megjegyzem az, hogy pénzügy vagy marketing sem sokkal kevésbé megfogható, mert ezer féle területe van mindegyiknek.

Mikro, makro, stat, gazdmatek, marketing, vezetés szervezés, hr, számvitel, ezeket az alapokat mindenkinek meg kel csinálnia.


A menedzsment szakkal sok helyre el tudsz helyezkedni. Pénzügyes és marketinges pozíciókra IS. Turizmusba is. HR, termelés, ellátási lánc menedzsment, projektmenedzsment, szervezetfejlesztés, coaching stb stb.


Anno úgy mentem egyetemre, hogy én nem szeretnék majd HR-es lenni. Most ehhez képest nemzetközi hr-ből akarok mesteres szakdolgozatot írni majd, mert beleláttam, hogy a HR sem csak klasszik interjúztatásból áll. Nagyon sok minden egyéb beletartozik.


Én imádom, szeretek emberekkel foglalkozni, a mester pláne gyakorlatias (nálunk azért az alap is az volt), több egyetemi szervezésű külföldi úton voltam, most megyek majd erasmusra. Az üzleti/közgáz alapok ugyanazok (majdnem) mindenhol.


Én azt javaslom nézd meg a különböző egyetemeken a szak tantervét (nálunk pl nyilvános mindegyik), ahol félévekre le van bontva milyen tárgyak vannak.


A gazdmen nagyon sok helyre jó, lehet specializálódni x területre (pl egyik csoporttársamat a szervezetfejlesztés érdekli nagy szállodák esetében -engem is érdekel amúgy-), sok helyen elfogadják.

2023. jan. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!