Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Többet várnak el ma a fiatalok...

Többet várnak el ma a fiataloktól, mint akár 20, 30, vagy több éve?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy vannak helyek, ahol már hetediktől van próbaérettségi (nyilván más néven), sok helyen alap, hogy egy 18 éves két idegen nyelvet beszéljen, hogy 14 évesen pályát válasszanak (Hacsak nem gimibe mennek), hogy sokan annyit tanulnak, hogy hobbikra nem marad idő

És még sorolhatnám

Meddig tart manapság az igazi gyerekkor? (Tudom, a korai felnövésben messze nem csak a tanulásnak van szerepe, sőt)

A kérdés nem panaszkodom céljából készült



2023. jan. 15. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom régebben hogy ment, én talán 11-12 éves koromban "nőttem fel". Ehhez azért hozzá tartozik, hogy 11 éves voltam mikor nagylány lettem, és az iskolán kívül csak felnőttekkel voltam körülvéve, úgyhogy ha nem akartam unatkozni iparkodnom kellett :D


18 évesen két nyelv? Előbb is :D Ha a buszon, metrón vagy villamoson ránézel egy kicsit egy tizenéves telefonjára, ha éppen képregényt olvas vagy feliratos sorozatot néz, 95%-ig biztos vagyok benne, hogy angol lesz a felirat vagy a képregény szövege. Sokat segít a nyalvtanulásban, hogy a környezetünkben minden angolul van. Én pl folyékonyan beszélek angolul, a németem se olyan rossz, és gondolkozom egy harmadik nyelven.


És igen, vagy gimibe megyünk vagy 14 évesen választunk pályát ami elég nagy szívás, mert én ugyan megtaláltam a helyem, de az egyik barátom utálja amit tanul :(


16/l

2023. jan. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem kevesebbet.
2023. jan. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Picit igaz. Nem is az, hogy többet várnak, de nagyobb nyomás van a mai gyerekeken. Régen pl ritka volt középiskolában, hogy valaki nyelvvizsgázzon, próbaérettségi se volt. De azért régen is nehéz volt be jutni egy gimibe meg sokat kellett tanulni, viszont mondjuk sokkal hamarabb otthon voltak a gyerekek (már ebédre) nem az, hogy 16:00-ig, meg nem nagyon volt 8. 9. óra, föleg nem általánosban, nulladik néha elöfordult.
2023. jan. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Igen, 30-40 éve elég volt a szakmunkás bizonyítvány.
2023. jan. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Az akkori egyetemi képzés százszor ilyen nehéz volt.
2023. jan. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Én azt imádom amikor az 50-60 éves emberek azt mondják a fiatalokról hogy milyen hülyék, nem tudnak semmit. Közben meg ők sem nagy észlények.
2023. jan. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

#6

Én sem szeretem, de azért egy elég komoly értékrendi hanyatlás megfigyelhető az utóbbi 30 évben. Ma mindenki egyből munka és áldozat nélkül akar mindent, mintha alanyi jogon járna. Szerintem ilyesmire gondolnak, csak nem tudják megfogalmazni.

2023. jan. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Leírok néhány dolgot, személyes tapasztalatokkal egybekötve.

Az alaptantárgyakban megkövetelt tananyag folyamatosan csökkent (a köz- és felsőoktatásban egyaránt).

Felsorolok néhány példát. A régi matematikai felvételiken, amiket rendszerint minden mérnök-és közgazdászjelölt is megírt, összességében nehezebb feladatok szerepeltek, mint most az emelt szintűn (az emelt szintűn csak hosszabbak a szövegek). A régi felvételi feladatokat még itt-ott meg lehet találni a neten is, tehát objektívan össze lehet hasonlítani a feladatsorokat.

Fizikából kötelezően voltak rendes számolási feladatok már az iskolában (a szakközépben is), most pedig a középszintű érettségin sincsen összetettebb számolási feladat.

Régen egy egyetemi bukás egyet jelenthetett az évismétléssel, és a közoktatásból is hamarabb megszabadultak attól, aki nem akart beilleszkedni.

Amit én súlyos problémának látok az utóbbi nagyjából 15 évben, hogy a fiatalabbaknak a helyesírása és a szövegértése is kimutathatóan egyre rosszabb. Egyszerűen nagyon sokuknak nem megy a szövegértés, ezért szenvedés nekik a tanulás, és ez a probléma már valamikor az általános iskolai tanulmányaik során kialakult náluk.

2023. jan. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
14%

"az emelt szintűn csak hosszabbak a szövegek"


Ez egész egyszerűen nem igaz! Az emelt szintű érettségiben benne vannak olyan anyagrészek is, amit csak fakultáción adnak le. A feladatok is sokkal nehezebbek és összetettebbek. (Objektíven össze lehet hasonlítani a feladatsorokat.)

2023. jan. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ui.: A felvételihez mérted az emeltet, nem a közép szinthez. Visszavonom akkor amit írtam.
2023. jan. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!