Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, hogyan sikerült...

Egyetemisták, hogyan sikerült feldolgoznozok, hogyha csúsztatok?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem az egyetemet, egyetlen tárgyat buktam csak, de olyat, amire jópár másik épül, így már fixen csúszni fogok legalább egy évet, pedig még csak az elején vagyok... Nektek hogyan sikerült ezt feldolgozni? A családi háttér idegesít a legjobban, elsősorban anyámon érzem azt, hogy ő már hónapokkal ezelőtt arra vár lélekben, hogy kibukjak az egyetemről, mert úgysem fog menni. Most is megállás nélkül kérdezgeti, hogy mi a B-terv, de mindig megmondom neki, hogy nincsen B-terv, maradok az eredetinél, mert ezt szeretném minden áron. Csak eléggé rossz belegondolni, hogy a saját anyám nem hisz bennem, meg hogy már rögtön az elején csúszok...
2023. jan. 17. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha biztos vagy benne hogy ezt akarod tanulni (mondjuk jó lenne tudni, milyen szakról van szó, és melyik tárgy nem sikerült...), akkor szerintem azt kéne nagyon tudatosan végiggondolnod, hogy miért is nem sikerült most a tárgy, és min kell változtatnod, hogy a jövőben elkerüld a hasonló szitukat. De tényleg, őszintén valld be magadnak, hogy min múlt. Bejártál órákra? Tanultál év közben? Vagy alábecsülted az anyag mennyiségét? Túl későn álltál neki tanulni? Vagy csak úgy általánosságban nehezen rázódtál be az egyetemi életbe?

Egy év csúszás manapság nem kirívó dolog. Azért az elkövetkező szellősebb évet igyekezd minél hasznosabban eltölteni.

2023. jan. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A fő problémát az jelentette, hogy ez egy gyakorlati jellegű számonkérés volt, én pedig gyakorlatokon nem figyeltem teljes erőbedobással. A problémámra rájöttem, igyekszek javítani rajta...
2023. jan. 17. 21:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk azzal kezdték az első év első hetét, hogy csak a hallgatók 20%-a végzi el időre. Amúgy meg 1 év csúszás nem a világ vége. De össze kell kapnod magad, ha el akarod végezni. Azt kell átgondolni, hogy mi az a pont, aminél már nem éri meg vele foglalkozni, annak fényében, hogy mi a kérdéses szak. 5 éves képzésnél szerintem 3-4 év még pont belefér. Sajnos 1 évből simán lehet 2, ha meg a záróvizsgáknál b*sznak ki veled direkt, vagy Erasmus van, akkor az csúszhat még, de ott már eljutottál a végére. Másik oldalról nézve, ha valaki mindig megcsinálja a tárgyait, de van 2 tárgy, ami nagyon nem ment, és csúszott 2 évet, akkor hagyja ott? Igazából nem lelki oldalról kell megközelíteni a kérdést, hanem taktikai oldalról. Lehet persze kicsit magadba zuhanni, de ürítsd ki a fejed, rázd meg magad, és szerintem haladj tovább, HA továbbra is érdekel a szakma, amire képesítést kapsz a végén - tehát nem az egyetemre gondolok, sajnos az egyetem sok esetben inkább csak elveszi a lelkesedést a lelkesítés helyett. A szakmát nézd, a gyakorlati oldalt, hogy az érdekel-e, megéri-e neked a küzdelem, illetve megéri-e várható anyagi szempontokat is nézve.
2023. jan. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Végigbőgtem a nyarat, aztán rájöttem, hogy most legalább lesz időm dolgozni meg értelmes szakdogát írni.


Akkor és ott nagyon szarul esett, főleg hogy egy baromságon múlt amit én csesztem el (párhuzamosan készültem egy szabvál tárgyam vizsgájára, mert azt hittem, hogy mindkettőt meg tudom csinálni. A szabvál vizsga röhejesen egyszerű volt, én hülye meg elolvastam az egész irodalmat, a ráépülős tárgyam beugróján pedig elhasaltam). Az önutálat fázisa után próbáltam lehetőséget keresni a problémámban és azzal foglalkozni, hogy a legtöbbet hozzam ki a helyzetből. Mást nem nagyon lehetett tenni. De nagyon sokáig frusztrált, a második félévben buktam ezt a tárgyat és még akkor is fájt, mikor azoknak a többsége végzett, akikkel kezdtem.

2023. jan. 18. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja egy bukott tárgy miatt nyilván nem volt opció, hogy otthagyom. Másik 20 tárgy meg sikerült, az arányokat tekintve egyértelmű volt, hogy ott a helyem. Ha többet buktam volna, mint ami sikerül, akkor lehet érdemes lett volna ilyeneken gondolkodni. Így semmiképp.
2023. jan. 18. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!