Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mivel motiváljam a diákjaimat?

Mivel motiváljam a diákjaimat?

Figyelt kérdés

Tanárok és diákok véleményére egyaránt kíváncsi vagyok. Matematika különórákat tartok és szeretném motiváltabbá tenni a diákjaimat. Sokszor előfordul, hogy nem csinálják meg a kiosztott feladatot, azt várják el, hogy én oldjam meg helyettük. Hogy értessem meg velük, hogy nem azért járnak hozzám, hogy megoldjam, hanem azért, hogy rávezessem őket. Próbálom bátorítani őket, hogy képesek rá, dícsérem is őket, mégsem érzem azt, hogy hatásos lenne. Általában, amit egyik héten megtanulunk a másik hétre elfelejtik, mert NEM GYAKOROLNAK, ilyenkor hatalmas kudarcélményem van, próbálom a legjobban csinálni a dolgokat. Akik hasonló cipőben járnak akár diák, akár tanár mit tanácsoltok? Hogy lehet ez hatékonyabb, érdekesebb?

Köszönöm szépen a segítségedet.



2023. jan. 20. 22:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
15%
Én még az egyetemi xopatós mérnök matekot is szerettem, egyszer se buktam belőle 😁 Nem tudom miért, tetszik ha sikerül jól megoldani egy feladatot. Sajnos nincs több félév matekom már pedig szívesen tanulnám még.
2023. jan. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
26%
Lehet én vagyok a szemét, de én nem szórakozom ilyenekkel. Ha a diákom nem készül fel órára vagy 20 percnél többet késik, hazaküldöm. Nevelni nem az én dolgom, hanem a szüleinek, aki meg szabotálja a közös munkát, azzal nincs dolgom.
2023. jan. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!