Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tandíj? Munka egyetem mellett?

Tandíj? Munka egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok érdekelnének nappalis önköltséges finanszírozású egyetemi léttel kapcsolatban.

200 000 forint a tandíj a kinézett szakra, aminek a támogatott verziójára elméletileg felvesznek majd, de sose lehet tudni.

Aki járt hasonló helyzetben, mennyi nehéz egyetem melletti (diák)munkával összehozni a féléves tandíjat? Persze szaktól is függ, de tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Mennyit tudtok dolgozni egyetem mellett?

Nem költöznék még el otthonról, tehát lakhatás/életbenmaradásra nem kellene mellette költenem)


Köszi a válaszokat:)



2023. jan. 26. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szaktól eléggé függ. Az sem mindegy hogy hol, Budapesten rengeteg diákmunka van, vidéken azért kevesebb és rosszabbul is fizet. De ha otthon vagy és másra tényleg nem nagyon kell költened, ennyit egész biztos félre fogsz tudni tenni.
2023. jan. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Budapesten rakat diákszövetkezet van. Sajnos ebben a félévemben lecsúsztam a támogatott helyemről. Viszont 3 hónap alatt megkerestem a tandij árát ami 350k volt. Csak diákmelózok. Néha van, hogy nincs szükség annyi diákra, és akkor kevesebb a munka, de ami van arra is pillanatok alatt lecsapnak. Az órabérek változóak, 1412 és 2200 is lehet akár. Nyilván ünnepnapokon a több és hétvégéken, meg amikor sos most kéne menni, ez Budapest. Viszont Debrecenben például az 1100-1200 már jó bér, az 1400 már álom. A 25 év alattiak szja mentessége meg hab a tortán. Nyilvén zh és vizsgaidőszakban úgy kell beosztani h legalább 2 nap maradjon tanulni egy könnyebb tárgyra stb.
2023. jan. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Havi kb 40-50 000 ftot kell összeszedned.


Én inkább felvettem a kamatmentes diákhitelt és azt fizetgetem folyamatosan vissza annyi pénzből, amennyit tudok nélkülözni. Ha minden igaz, alig lesz adósságom, mire végzek, de nem mertem volna megkockáztatni, hogy saját zsebből tudom teljesíteni a fizetéseket határidőre.

2023. jan. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte végig dolgoztam kisebb-nagyobb munkákat, kivéve az első covid alatt. Több barátom szintén dolgozott, szóval amúgy nem teljesíthetetlen, sokan a lakbért, kaját fizetik a bérükből, ami több, mint havi 40.000. Az első félév díjat akár nyáron is összeszedheted.
2023. jan. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!