Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy van ennyi jogász nálunk,...

Hogy van ennyi jogász nálunk, ha annyira nehéz elvégezni?

Figyelt kérdés
Mindenki előadja magát, hogy milyen nehéz a jog, meg hogy kitéve betéve tudni kell a komplett Btk-t Ptk-t az első szakasztól az utolsóig, meg szó szerint benyalni a 700 oldalas római jog könyvet stb. Ez így van? Kb. úgy beszél róla mindenki, mintha egy orvosi egyetemtől is nehezebb lenne, a való életben meg aki jogászokat ismerek, egy szerződést nem tudnak rendesen megírni, meg értelmezni egy összetettebb szakaszt. Most akkor hogy van ez?

2023. jan. 27. 17:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Igen, nehéz. Egyszerűen órási az anyag. De az javarészt lexikai.

Viszont sokan nem helyezkednek el jogász munkakörön, így gyakorlatot nem szereznek.

2023. jan. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%
Igen, mindegyik nehéz, de összehasonlíthatatlan mondjuk egy ELTE vagy egy vidéki vagy a Károli.
2023. jan. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

"Hogy van ennyi jogász nálunk, ha annyira nehéz elvégezni?"

Eszerint van elég sok nálad okosabb ember.

2023. jan. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
8%

Attól is függ, hogy hol végzed el, ELTE a legnehezebb. Sokan nem végzik egy az egyetem után gyakorlatot.


5 év egyetem (gyakran plusz 1-2 év csúszás miatt) utána megkapod a diplomádat, így el tudsz helyezkedni cégnél, bíróságon, ügyészségen.


Ha ügyvéd lennél, akkor nem lehetsz teljes értékű ügyvéd hanem ügyvédjelölt (ügyvédbojtár). 3 év után szakvizsga és így teljes értékű ügyvéd leszel.

2023. jan. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

"Eszerint van elég sok nálad okosabb ember."


Nagyot akartál szólni gyík xD

2023. jan. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Ja nagyon okosnak kell lenni, kb annyiból áll a jog, hogy be kell mindent magolni mintha verset mondanál, közbe sose fogja fejből használni a valóságba. Jogász igazából való életbe bárki lehetne, mert jogtárból értelmezni a jogot mindenki tudja, egy átlag jogász ennyit csinál.
2023. jan. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

A joghoz nem ész kell, hanem szorgalom, hogy bemagold az egész (valóban nagy mennyiségű) anyagot.

Nem bántásból, de olyan volt osztálytársam is summa cum laude elvégezte az ELTE jogot, aki gimiben egy értelmes mondatot nem tudott összerakni törifelelésnél, a többi tárgyból se volt egy nagy tehetség, kissé butácska volt (erős gimihez mérten), de nyilván le tud ülni, és bemagolni egy rakás dolgot, aztán valahogy elnyökögi a vizsgán. Szóval ennyit erről.

Egyébként még az egyik ügyvéd ismerősöm is állandóan panaszkodik, hogy a legtöbb jogász mennyire buta és műveletlen/tájékozatlan.

2023. jan. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

"Mindenki előadja magát, hogy milyen nehéz a jog"


Azért mert alacsony értelmi képességgel megáldott egyének mennek ilyen szakra akik képtelenek többre vinni és versenyképes szakmát kitanulni és művelni, gondolok itt alkalmazott matematikusra, orvosira, mérnökinformatikusra, mechatronikai mérnökire stb... akinek esze van az ilyen szakokra megy és semmi gondot nem okozna nekik egy jogi egyetem elvégzése csak természetesen semmi értelme lealacsonyodni olyan szintre hogy jogi szakot végezzen egy 150 IQ-val rendelkező lángelme mint én vagyok, pedig 2 délután alatt az összes vizsgára fel tudnék készülni ami egy jogi egyetemen van. Úgyhogy a sok átlag alatti IQ-val rendelkezőnek megterhelő megtanulni az egyébként semennyire nem bonyolult jogszabályokat, de hát mivel ilyen korlátolt az elméjük ők ezt nehéznek érzik.


Örülök hogy érdemben választ tudtam adni a kérdésedre! Üdv egy tanszékvezető statisztikus dékánhelyettes kibervédelmi DevSecOps Consultant Architekt

2023. jan. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26%

"Jogász igazából való életbe bárki lehetne, mert jogtárból értelmezni a jogot mindenki tudja, egy átlag jogász ennyit csinál."

Ez kiderül a gyk-s kérdésekből/hozzászólásokból is.

Nagyjából annyit tudnak, hogy a törvényszakaszok elején is olyan furcsa jelek vannak, mint a kották elején. :)

2023. jan. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
A nehéz tárgyak sem elvégezhetetlenek, se a jogon, se az orvosin, mérnökin, se bárhol. Nyilván van aki ötössel teljesíti, van aki átcsusszan, van aki meg belátja hogy neki nem éri meg az egész és otthagyja a szakot. Hogy miért van "ennyi" jogász: van 8 egyetem ahol lehet jogot tanulni, Felvi statisztikákban meg is tudod nézni hány embert vesznek fel és hányan végeznek évente. Igen, túlképzés van. Ezen segítene, ha eleve kevesebb embert vennének fel, vagy ha jobban szórnák őket az elején.
2023. jan. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!