Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha bemegyek egy tankerületi...

Ha bemegyek egy tankerületi központba, akkor ott tudnak segíteni szakmai gyakorlati hely keresésében?

Figyelt kérdés

Gyógypedagógus asszisztensnek tanulok és a képzésemhez tartozik egy 40 órás szakmai gyakorlat. Nincs megkötés, hogy hol és mikor, csupán hogy meddig. Viszont a képzési helynek nincs semmilyen partnerintézménye.


Már 6 iskolára írtam, és sehol se válaszoltak. Ezekből 2 ráadásul olyan volt, ami gyógypedagógus asszisztenst keres is különböző állásportálokon (és lássuk be, valamilyen szinten evidens, hogy ha jól sikerül a gyakorlat, akkor ott maradnék dolgozni). Illetve, volt aki válaszolt, majd eltűnt... Már kicsit elegem van, de nem akarok egyszerre 100 iskolára írni, hisz ha több is fogadna, akkor kínosnak érezném a visszamondást. (a fenti 6 iskolára is úgy írtam, hogy vártam 1-2 hetet a válaszra)


Már ott tartok, hogy könnyebb lenne egy tankerületi központba elmenni és ott kérni segítséget. De egyáltalán tudnak ilyen ügyben intézkedni?



#iskola #gyógypedagógia #intézmény #tankerület #tankerületi központ #gyógypedagógus asszisztens
2023. jan. 28. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Írj be a Pedagógus állások csoportba, rögtön lesz helyed.
2023. jan. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1-es: Nagyon szépen köszönöm a választ :)
2023. jan. 28. 12:27
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Segíteni biztos tudnak, hogy ennek mi a menete. Nekem furcsa, hogy a képző intézmény nem ajánl semmit. Szoktak erről egy szerződést kötni ahol ez az egész le van papírozva a képző intézmény és a gyakorlati helyet igazoló intézmény között és mehet a szakmai gyakorlat. Az intézmények ezzel nem szoktak napra kész információval rendelkezni. Hívd fel a közeli vagy a kinézett intézmény fenntartóját (lehet az nem állami is azért mondom) és ők biztos fognak tudni segíteni. Pl egy tanügyes kollégát vagy maga a szakmai vezetőt hogy ilyenkor mi a teendő ők képbe vannak ezekkel. Sok sikert!
2023. jan. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bár neked már tárgytalan a kérdés, hátha idetéved valaki, válaszolok.


Szerintem sokkal hatékonyabb az egyes intézményeket telefonon vagy személyesen felkeresni. Tapasztalataim szerint az e-mailek valahogy elvesznek, és el sem jutnak a címzetthez, míg sokszor telefonon/személyesek nagyon segítőkészek az intézményvezetők. (Ha pedig nem vállalnak, leaglább gyorsabban kiderül.)

jan. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!