Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha orvosira jársz akkor el...

Ha orvosira jársz akkor el tudod mondani hogy milyen?

Figyelt kérdés
Milyen nehéz? Mennyire nehéz volt bekerülni? Milyen érettségit kell írni hozzá? Milyen jegyeid voltak suliban? Mennyit kell tanulni? Van e idő szórakozni mellette? Ezek csak pár kérdések amik érdekelnének de bármi jöhet ami eszedbe jut.

2023. jan. 28. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Írtam privátot :)
2023. jan. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is tudnál róla mesélni kérlek?
2023. jan. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Neked is írtam privátot :)
2023. jan. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Nekem is ha lehet.
2023. jan. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Akkor ide is kiírom, amit az eddigi kettő embernek írtam :) 2019-ben végeztem a Semmelweis Egyetemen, 2019 októbere óta dolgozom az Országos Kardiológiai Intézetben. Mindenkinek nagyon szívesen válaszolok a kérdéseire, szívesen mesélek az egyetemről, bármilyen kérdésre szívesen válaszolok :) Azonban ezt a Messengeren szeretem tenni, egész egyszerűen, mert ott az beszélgetési forma (hiába írásban), ellentétben ezzel. És meggyőződésem, hogy ezt csak beszélgetés formájában lehet :) (amúgy már más kollégáim is megerősítették, hogy nem vagyok hibbant, hogy ehhez mindig ezt javaslom, mert szerintük is praktikusabb úgy) :) Kira Dániel-nek hívnak, keressetek meg nyugodtan a Facebook-on. Akár még egy több tagú beszélgetést is létrehozhatunk a Messenger-ben
2023. jan. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A feltett kérdéseidre válaszolok.

1. Eléggé nehéz, kell hozzá nagy szorgalom és akaraterő

2. Az, hogy mennyire nehéz bekerülni, minden évben változó. Függ az aktuális érettségik nehézségétől, a veled egy időben érettségizők eredményétől is (azaz, hogy mennyire lesz magas a ponthatár) Biológiából + kémiából/fizikából kell emelt érettségit tenni.

3. Én gimiben végig kitűnő voltam, de nem ez a mérvadó, jóval rosszabb átlaggal is simán bekerülhetsz ha mondjuk duplázod a két emelt érettségi pontjait.

4. Sokat kell tanulni és rendszeresen, vizsgaidőszakban megiszod a levét, ha lemaradsz félév közben. Anatómiát pl óráról órára muszáj, mert nagyon sok az anyag.

5. Igen, van időm szórakozni, ahogy a legtöbb évfolyamtársamnak is, ez is a jó tervezésen, időbeosztáson múlik.

2023. jan. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

5: B*szki, ne így akarj már csajozni :D


Szerintem írjatok inkább ide, egyrészt nem mindenki szeretne messengeren csevegni (elég kellemetlen helyzetbe hozod a kérdezőt azzal, hogy csak akkor juthat infóhoz, ha ott ír neked), másrészt azoknak is hasznosak szoktak lenni a válaszok, akik később olvassák el.

2023. jan. 29. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Irtam privatban
2023. jan. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én másodéves vagyok Pécsen.


Nem az a fajta orvostanhallgató vagyok, aki kicsi kora óta tudja, hogy orvos szeretne lenni és ez minden álma. A biológiát nagyon szerettem már általános iskolában is és mindenképp ilyen vonalon akartam továbbtanulni. Aztán a gimiben a kémiát is emelt szinten tanultam 4 évig. Ebből logikusan az következett, hogy meg kéne próbálni az orvosit, hátha sikerül, és végül felvettek.


Én nem voltam végig kitűnő, magyarból és töriből is négyes lettem 11-ben. A magyar és töri közepem 80% fölöttire sikerült, a matek és az angol közép 90% fölöttire. Az emelt bioszom szintén 80% lett, az emelt kémiám viszont kicsivel 60% alatt sikerült. Szerintem ezt a szintet nem volt nehéz összehozni, nem érzem, hogy halálra tanultam volna magam érte, de a SOTE-ra az én pontom nem is lett volna elég.


Mivel nem érzem az orvosit hivatásomnak, ezért én eléggé szenvedek vele. Nem is a tanulással van a legnagyobb problémám, az teljesíthető szerintem, ha az ember folyamatosan készülget. Én a nyári gyakorlatokat/kirendeléseket viselem nagyon nehezen, de aki szereti csinálni, annak ez biztos nem jelent problémát. (Engem inkább a kutatás érdekel.)


Nálunk szorgalmi időszakban minden csütörtökön medikus bulit tartanak és elég sokan el szoktak rá menni. Illetve ezen kívül rengeteg más programot is szoktak szervezni év közben. Szóval egy kis szórakozásra általában van idő. Ha szerencsés vagy, akkor az órarendet is össze tudod úgy állítani, hogy pénteken már ne legyenek óráid. Nekem például előző félévben hétfőn délután volt az első órám, csütörtök délután pedig az utolsó, így már aznap haza tudtam jönni és csak a hétfő reggeli vonattal kellett visszamennem Pécsre.


Szerintem nem kell annyira parázni tőle. Akinek sikerült bekerülni, annak megvan arra is a képessége, hogy elvégezze az egyetemet. De ha nem ez minden álmod, akkor azt javaslom, kétszer is gondold meg, hogy biztos ide szeretnél-e járni.


Ha van még kérdésed írj nyugodtan.

2023. jan. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

- Hát nem könnyű. Szerintem nem is az a nehéz benne, hogy olyan bonyolult lenne, sokkal inkább az anyag mennyisége rengeteg, amit egyszerre vissza kell adni.


- Az emeltek nehézségétől és a többiek eredményétől függ meg, hogy hova akarsz menni, persze azért a közepek eredménye is számíthat, ha nem olyan jók az emelteid, hogy duplázni tudj. Nekem sem voltak olyan jók, a kémiát újra is kellett írni. Én sem akartam világéletemben orvos lenni és rengeteg szaktársammal ellentétben nem is többgenerációs orvoscsaládból származom, de volt egy időszak, amikor nagyon sokat kellett orvoshoz járnom, ott döntöttem el, hogy én is ezt szeretném csinálni, ez kb. ilyen 15-16 éves koromban volt.


- Nekem a matek/töri közép 80%+, a magyar/angol 90%+ lett, a biosz emeltem 86%, a kémia emelt végül 73% lett. Kémia helyett lehet fizikát is választani.


- Én sosem voltam kitűnő, pár négyesem mindig volt (rajzolni meg németül pl. azóta se tudok), de ami beszámított (irodalom, nyelvtan, töri, estemben angol és biosz) az meglett 5ösre, kivéve a matek, az végzős évben 4es lett. Tehát nem csak éltanulók mehetnek orvosnak. És valószínű orvosin se leszel kitűnő, nem is éri meg erre rástresszelni.


- Sokat. De ezt ne úgy értsd, hogy az év 365 napján reggeltől estig, látástól vakulásig, mert szoktak ezzel riogatni emberek. Persze vannak ilyen időszakok is, pl. mikor egy héten 8 demót írsz vagy épp egy nehéz vizsga közeleg, akkor tényleg nincs nagyon másra ideje az embernek, de nem ez teszi ki az idő nagy részét. Általában megéri tanulni hétről hétre a legtöbb tárgyból, kifejezetten anatómiából, azt nem is lehet másképp. (Persze itt is van kivétel, amit elég csak vizsgára.) Egyébként tőled is függ, hogy mennyire gyorsan fogod fel és jegyzed meg az anyagot, mennyire jók a tanulási technikáid, szükséged van-e rá, hogy mindent kijegyzetelj kézzel külön stb.


- Ez is attól függ, amit előzőleg felsoroltam, hogy hogy haladsz az anyaggal. Egy jó időbeosztásnak része a pihenés és szórakozás is, ha igényed van rá, lehetőséged is lesz. Nekem időm épp lenne szórakozni, de nem vagyok az a nagyon bulizni járós, általában a barátommal töltöm az időt inkább.

2023. jan. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!