Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idén mennyi lesz a várható...

Idén mennyi lesz a várható ponthatár a BGE-n?

Figyelt kérdés
Az eddig államilag megszabott 400 ponthatáros képzések csökkenni fognak? Ha igen, kb mennyivel?

2023. jan. 31. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
senki nem tudja
2023. jan. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
78%
Nem tudom a pontos ponthatárt, de a nyíltnapon azt mondták, eltörölték a 400 pontot, és a minimum ponthatár 280 pont.
2023. febr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Ezeöccá
2023. febr. 15. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit se számít, hogy mennyi a minimum ponthatár. Ha az oda jelentkezőknek 400 körüli pontjuk van, akkor akár el is törölhetik a minimumot, a júliusi ponthatár ugyanúgy 400 körül lesz. A minimum ponthatár olyan helyeken számít, ahol a jelentkezők száma nem éri el a maximálisan felvehető hallgatók számát.

Egyetemen belül, szakonként is nagyon változó lehet, hogy a jövő évi rendszer miatt, melyik irányba fognak inkább mozdulni a ponthatárok. Ha jövőre nehezebb lesz bekerülni a szakra, mert az egyetem szigorít a feltételeken, akkor valószínűleg idén többen jelentkeznek majd azok közül, akiknek van választása, mert már korábban végeztek. És a több jelentkező általában több pontot jelent. Ellenkező esetben viszont inkább csökkenés várható.

Illetve ami a legfontosabb, hogy milyen nehezek lesznek idén az érettségik. Ha egy nehezebb feladatsort adnak, akkor kevesebb százalékot fognak írni a diákok és a ponthatár emiatt csökkenni fog. Ha nagyon könnyű érettségik lesznek, akkor pedig emelkedni.

Május végén már jobban meg lehet majd tippelni a pontokat, mint most.

2023. febr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6%
Legalább 1
2023. márc. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 NTBS ***** válasza:
31%
Marad a szint vagy emelkedik.
2023. máj. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem emelkedés várható a ponthatárokban. Általánosságban elmondható a több jelentkező miatt. De ez csak egy vélemény. 1 hónap és okosabbak leszünk
2023. jún. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Én már várom, hogy okosabbak legyünk...
2023. júl. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!