Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 10 éve érettségiztem. Ha most...

10 éve érettségiztem. Ha most elkezdenék tanulni a májusi érettségire vajon van esélyem rá hogy történelemből középszinten 75 angolból 65 százalékot elérjek?

Figyelt kérdés

2023. febr. 9. 04:32
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Azt honnan tudjuk? Ha fogyatékos vagy és azóta nem használtad az agyad nem.

Ha jó tanuló voltál és azután is sokat használtad az agyad és simán megjegyzel dolgokat akkor miért ne, érted ez totál ember függő, de semmit nem tudunk rólad.

2023. febr. 9. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tölts ki mindkettőből 1-1 feladatort, ezek fent vannak itt: [link] ha gondolod, a töri esszék pontozásában megpróbálhatok segíteni, tavaly érettségiztem töriből.


Töri érettségire én viszonylag keveset készültem, szerintem ha van egy jó módszered a készülésre nem lehetetlen, hogy most tavasszal összejöjjön. Nekem 83% lett, de gimi alatt is egész jó jegyeim voltak belőle. Az oktatási hivatal weboldalán fent vannak a tantárgyi követelmények, hogy mit kell tudnod belőlük, az alapján átnéztem a témaköröket zanzatv-n.

Fontos, hogy gyakorold az esszék írását, erre vannak felkészítő könyvek is. Ajánlani tudom még, hogy még a most döntsd el, hogy az esszéből melyik párosítást szeretnéd írni, és csak azokat a részeket tanuld meg. (Tehát mondjuk egyetemes 1849 + utáni magyart vagy 1849 előtti magyart + utána lévő egyetemest.)

Az elején lévő feladatokra nem kifejezetten tudsz készülni, többnyire szövegértés + alapvető műveltség az egész, de sok minden van benne az atlaszban is, nagyon sokat tud segíteni az esszében is, ha azt tudod használni és nem az érettségin nyitod ki először.

Szóbelihez készüléshez ajánlom, hogy csatlakozz Facebookon az Érettségi 2023 nevű csoporthoz, sok tétel van már fent ott is.


Angolból 2021 májusában érettségiztem, úgyhogy szóbelim nem volt belőle.

Célszerű megtanulni, hogy levelet meg ilyeneket milyen szempontok alapján írj, és oldj meg minél több régi feladatsort belőle.


Milyen szinten vagy most angolból, és nagyjából mennyi időt tudnál szánni a felkészülésre? Illetve (gondolom egyetem miatt csinálnád) milyen szakra szeretnél menni?

2023. febr. 9. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Dikk more ezek a kérdések 🤦 Honnan tudjuk milyen képességeid vannak?? Meg hogy napi szinten mennyit vagy hajlandó foglalkozni vele
2023. febr. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A törit csak be kell seggelni. Középszinten nem túl sok a tanagyag, úgyhogy ennyi idő alatt az bőven teljesíthető. Én utálok magolni, ebből kifolyólag világ életemben gyűlöltem a törit és érettségi előtt se fektettem bele túl sok energiát, a 80% fölötti eredmény így is lazán meglett.

Az angolra már nehezebb válaszolni, hisz nem tudjuk jelenleg milyen szinten vagy. Ha teljesen nulláról kezdenéd, akkor valószínűleg nem lenne meg a 65% most májusban. Viszont ha tanultad korábban és egyszerű szövegeket megértesz hallott és írott szöveg alapján is, illetve alapvető dolgokat el tudsz mondani, akkor azzal se hiszem, hogy probléma lenne. (A 65% nem túl sok, úgyhogy egyáltalán nem elérhetetlen ennyi idő alatt.)

Mindenképp oldj meg minél több korábbi érettségi feladatsort, hogy a feladattípusokat ismerd és legyen bennük gyakorlatod.

Sok sikert!


Ui: Remélem tudod, hogy februárt 15. a jelentkezési határidő érettsegire (és amúgy az egyetemi felvételire is, de arról itt most nem volt szó).

2023. febr. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: elfogadom a segítséged és köszönöm az informatív válaszod/tanácsod.


Nyilván nehéz még nekem is megmondani milyen szinten vagyok angolból. Annak idején németből érettségiztem viszont általános iskolàtól kezdve angolos voltam. Sokmindent megértek, igyekszem az igeidőkre ráfeküdni. 8órat dolgozok meg persze + háztartás de minden szabadidőm erre áldoznám. Kereskedelmi vonalon szeretnék továbbtanulni.

4. válaszoló: igen én is ebben reménykedek hogy "csak be kell seggelni" plusz egy kis józan paraszti ész. történelemből négyes tanuló voltam, viszont annó az érettségim nem lett a legjobb.


Tudom,hogy febr.15. a határidő. Agyalok rajta (mert elég húzós az ára). Szóval hétfőig elkéne döntenem képes lennék e rá :D

2023. febr. 9. 10:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le és csinálj végig legalább egy-egy de inkább 3-3 feladatsort, hogy lásd, hány százalékot tudnál elérni most.
2023. febr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%
Nos, ha nem tudsz ennyi idő alatt olyan szintre feljönni, hogy egy gyengébb 5-öst összehozz, akkor nem igazán neked való például egy jogi egyetem, ahová kötelező a felvételihez.
2023. febr. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"például egy jogi egyetem"

Nem jogra készül, de azért van abban valami, amit mondasz.

Kérdező, így van, ha tényleg úgy gondolod, hogy meg tudnál szerezni egy diplomát, akkor jelentkezz csak érettségire nyugodtan, hiszen az egyetemi vizsgák annál csak nehezebbek lesznek mind.

2023. febr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!