Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az ELTE melyik kollégiumába...

Az ELTE melyik kollégiumába érdemes jelentkezni?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy az ELTE-nek több kollégiuma is van, de kicsit el vagyok veszve azzal kapcsoltban, melyikbe érdemes jelentkezni. A Károlin volt külön koli a BTKs diákoknak, külön a hittudományisoknak stb. Az ELTE-n is van ilyen, vagy minden szakról lehet, mindegyik kollégiumba jelentkezni?

2023. febr. 9. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Olvass utána! :)
2023. febr. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
59%
sajnos nagy a túljelentkezés, szóval az ember szerencsés, ha bekerül. de jelentkezésnél fel lehet állítani sorrendet. érdemes átolvasni minden koli weboldalát és a saját igényeid alapján felállítani sorrendet. annyit el tudok mondani, hogy a belvárosiak általában nagyon leharcoltak.
2023. febr. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
69%
ja közben újraolvastam amit írtál, de igen, minden koliban vegyesen vannak a karok, tudsz egyszerre az összes kollégiumba jelentkezni
2023. febr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Az az igazsag hogy mindegy mit jelolsz meg, en anno olyan koliba kerultem amit be se jeloltem
2023. febr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Tenyleg nehez bejutni abba amit elsonek jelolsz meg de en azt mondanam hogy a KCSSK meg a Zágrábi utcai egész jók, plusz az Erdős Pál is csak az nagyon kint van. Összes többiben közös a fürdő a szinteken. Legrosszabbnak a Vezér útit mondanám
2023. febr. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A bejutásnál figyelembe veszik, honnan jövök; tehát nagyobb eséllyel kerülök be, ha több megyével arrébról?
2023. febr. 13. 02:07
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Egyik ismerősöm 180 kmre lakik és úgy is a legrosszabba tették
2023. febr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Oszinten nem az ad sok pontot hogy milyen messze laksz. Nekem egy szaktarsam kecskemet mellett lakott valami kis faluba es nem kapott kolit mert a jovedelmuk jo volt …
2023. febr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sok pontot ad, ha messze laksz. Én 180 km-re lakom és az már kapásból 8 pont. Viszont a jövedelem valóban nagyon letudja húzni, arra mínusz pontokat is kaphatsz, ha nagyon soknak ítélik.

Jelentkezésnél egyébként nem számít a sorrend, oda vesznek fel ahova pontszám szerint épp még van hely.

Minden karról vannak mindegyik koliba, teljesen vegyes az egész.

Az hogy melyikbe érdemes jelentkezni relatív, sok dologtól függ. Én a Damjanich koliba voltam most, árához képest teljesen jó és korrekt a hely, nekem nem volt vele egyáltalán problémám, az irodában is segítenek fent ha bármi van, valamint nagyon kedvesek. Viszont itt nagyon valószínű hogy nem a 2 ágyas szobába fogsz kerülni, hanem a lakóegységbe, ami 3 szobából áll, mindhárom szobában 9 ágy van, tehát a lakóegységben összesen 9-en vagytok. Ezekben van saját konyha, wc, fürdő, és egy kis közös tér is. A 2 ágyasnál viszont a folyosón van közös fürdő/wc.

2023. jún. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

mindhárom szobában 3 ágy van, tehát 9-en vagytok összesen***

Elírtam bocsi

2023. jún. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!