Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes "neves" egyetemre...

Érdemes "neves" egyetemre jelentkezni?

Figyelt kérdés
A városban neve nincs egyetem van csak, állítólag semmit nem ér. De én nem szívesen költöznék ezért el, távol a családtól, gyerekkori barátoktól, én nem gondolnám, hogy annyival többet érnék egy PTE-s, Eltés diplomával, azért erről a 2 egyetemről is hallok rosszat, bőven. Szerintetek?
2023. febr. 12. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy nehéz erről nyilatkozni, hogy nem tudjuk, milyen egyetem van a városodban, és milyen szakra mennél. De amúgy abszolút megértelek.
2023. febr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szfvár Kodó. Szociális munka szak.
2023. febr. 12. 17:21
 3/10 A kérdező kommentje:
Bár még Pestre bejárósként megoldható lenne, de ha helyben is van egyetem.
2023. febr. 12. 17:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szociális munka miatt pl. nem mennék én sem máshova. Meg egyébként, ha nem egy legalja putri suli, nem mennék csak presztizs miatt máshova. Ma már ez csak péniszméregetés egyetemek közt, hogy melyik jobb, munkahelyen gyakorlat, kapcsolatok, képességek számítanak úgyis.
2023. febr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én a Kodóról csak jókat hallottam, aki odajár, állítólag kevésbé szívóznak, mint egy nagyobb egyetemen. Nekem ez is szempont.
2023. febr. 12. 17:39
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szociális munka szaknál nem számít.

Ha pl mérnöki szakról lenne szó, akkor igen, mert ott nagy a tudásbeli különbségek lehetnek 2 egyetem képzése között.

2023. febr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

Nem célom degradálni, csupán tényszerűen: a szociális munkás végzettségből nem fogsz anyagi karriert építeni, így mindegy hol végzed. Ha meg mindegy, akkor érdemes a Neked legolcsóbb helyen.

(diploma értéke 0, kizárólag max. annyi lehet az értelme h. felmutasd valahol - bár ha már fel kell, akkor meg ciki a diplomák között - de ha ezt szeretnéd magadtól - ez ne legyen mérvadó, és ne vegye el a kedved, csak azért vedd számításba.)

2023. febr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
12%
Ilyen büfészakot amivel diploma után semmit nem tudsz kezdeni teljesen mindegy hogy hol végzel el, úgyhogy jelentkezz nyugodtan erre a Klotyó egyetemre ha legalább közel van
2023. febr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%
#8 közel volt hogy felröhögjek :D
2023. febr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"diploma után semmit se tudsz kezdeni" konkrétan diploma nélkül a szociális és gyermekvédelmi területen nem tölthető be sok állás, más kérdés, hogy mennyit keresünk, de kell a diploma. Kérdező a Kodolányinak Pesten tudtommal nem a legjobb a szocmunkás képzése de a Székesfehérvárit nem ismerem.
2023. febr. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!