Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Harmadéves nappali gyógypedagó...

Harmadéves nappali gyógypedagógus hallgatóként milyen esélyeim vannak, hogy tudok pedagógusként dolgozni nyáron?

Figyelt kérdés
Még 1 évem van vissza az egyetemből, de már nagyon szeretnék pedagógusként elhelyezkedni nyári munka gyanánt májustól szeptemberig. Nem ragaszkodom a gyógypedagógushoz, logopédushoz, hanem dolgoznék óvodában vagy bölcsődében is nevelőként, szóval jöhet bármi. Erre mennyi esély van, tiltja ezt törvény, hogy hallgatóként még nem dolgozhatok?

2023. febr. 13. 01:05
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkor nem pedagógiát kellett volna tanulnod?
2023. febr. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Elvileg pedagógus munkakörben nem dolgozhatsz, de kisegítő munkaerőnek például nyári táborokba fel tudnak venni, ennek nincs akadálya. A nyári szünet miatt májustól szeptemberig szerintem iskolákban nincs esélyed. Az óvodákban és bölcsődékben is szokott lenni némi nyári szünet, de jóval rövidebb, esetleg ezeknél is érdeklődhetsz. Szerintem nyári táborokban van a legnagyobb esélyed.
2023. febr. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha kisegítő akar lenni akkor egy ped asszisztens szakma is elég lenne.
2023. febr. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
#3: Nyári táborokba kisegítőnek pedagógiai asszisztens végzettség sem kell. Nyugodtan jelentkezhet pedagógusjelölt hallgatóként, fel tudják venni. Több hazai pedagógusképzésben eleve van is kötelező nyári tábori gyakorlat a tantervben.
2023. febr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves 1. válaszoló, nem tudom neked a gyógypedagógia mióta nem pedagógus képzés. :) Többieknek köszönöm! Több emberről tudok, akik pedagógus hallgatók még, de már dolgozhattak óviban, bölcsiben, merr akkora hiány volt.
2023. febr. 13. 12:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha több olyan ismerősöd volt, akkor miért nem őket kérdezed meg?
2023. febr. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, természetesen őket is megkérdeztem, de mivel ez egy kérdező oldal, gondolom nem kell rosszul éreznem magam, hogy ide is feltettem. :) Több helyről tájékozódni bűn? :)
2023. febr. 14. 15:18
 8/10 anonim ***** válasza:
gyógypedagógus asszisztensként dolgozhatsz
2023. febr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2023. febr. 22. 09:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet kicsit későn válaszolok, de hátha így is szüksége lesz valakinek az információra:

Gyógyped asszisztensként illetve ha napköziről beszélünk "dajka" vagy felügyelőként tudsz dolgozni.


A Facebookon látom a gyógypedagógusos csoportba, hogy sok gyógyped bsc hallgatónak degradál, ha asszisztensként kell dolgozniuk csak azért mert 1-2-3 évet már tanultak. Ez ne legyen megtévesztő: látni a napi dolgokat asszisztensként is nagy tapasztalatot fog adni, sőt tudni fogod, hogy majd a te kis segédeiddel miként illik bánj.

2023. ápr. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!