Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minden gazdasági szakon,...

Minden gazdasági szakon, egyetemen ez az általános hozzáállás? Mindegyik tele van "hátsópadosokkal"?

Figyelt kérdés

BGE-KKK-ra járok, a karon vegyesen vagyunk együtt a többi szakon tanulóval, és egész általánosan jellemző ez a tipikus "leszarom" magatartás, mindenki össze-vissza csal ahol egyszer lehet, természetesen hü-lye a tanár, "mikorleszmárvége", "jajénehhezhülyevagyok". Nagyon fárasztó, és oké, hogy ez nem egy hű de nehéz egyetem, és nem mindig kiváló az oktatás, de azért nagyon durván húzza le a színvonalat a diákság is. Mindenki igyekszik érettnek tűnni, és úgy viselkednek mintha az egyetem csak púp lenne a hű-de-felnőttes hátukon.

Más gazdasági egyetemen is ez a jellemző?



2023. febr. 16. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden egyetemre jellemző. Alapvetően emberi jellemző, hogy ha van egy elvárás, akkor csak annyi energiát öljünk bele, hogy éppen megugorjuk azt.
2023. febr. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jártam más egyetemre, mérnöki szakra, és ott egyáltalán nem az volt a jellemző a "hogy ússzuk meg a legkevesebb munkával". Nyilván nem a túlteljesítés volt a jellemző, de az emberek tanulni akartak, az anyagot érteni, elsajátítani. Szóval nem csak feltétlenül arról van szó, hogy annyi energiát öljünk bele, amivel megugorjuk a mércét, hanem az egész tanuláshoz való hozzáállás, az érdeklődés hiánya a szomorú.
2023. febr. 16. 16:06
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, már középsuliban is ez a mentalitás a domináns.
2023. febr. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is teljesen ez jött le a gazdasági szakokkal kapcsolatban. Ami eszembe jut róluk az a KÖZÉPSZERŰSÉG.


Ezek ilyen gyűjtőhelyek lettek. Mivel az ilyen szakok indításának költsége alapvetően alacsony (nem kell hozzá labort építeni) ezért az összes egyetemen/kamuegyetemen megjelentek.

Mivel nem különösebben nehezek és elég általánosak is ezért a nem különösebben kiemelkedő képességű, szorgalmas diákokat vonzzák be. Te is látod, hogy milyen a morál az ilyen szakokon. Van ismerősöm, aki a gimiben bukott, érettségin meg egy 2-t kapart össze matekból, ma meg gazd.menedzsmentre jár. Szerintem ez sokat elárul a színvonalról. Ki kell mondanunk, hogy a közgáz diplomák nagy része kamu diploma.



Szerintem, ha valaki utána nem megy el pénzügyi meg elemző/analyst/data science irányba, amik nyílván sokkal nehezebbek, több matekot igényelnek, és emiatt nem is igazán választják - a gazdasági szakok nagy része csak humbug. Ilyen csinos, üresfejű lánykák-fiukák gyűjtőhelye. Azok mennek ilyen helyre, akiknek nincsenek világmegváltó terveik, nem kifejezetten okosak, vagy a szülők kényszerítik, hogy legyen egy diploma. Főleg a vidéki egyetemeken szörnyű a színvonal.


Persze ki is lehet maxolni, de akkor alapvetően jó nevű egyetemre kell menni, ami itthon gazdasági karok közül nagyjából 3-4:

- Corvinus

- ELTE

- BME

- SZTE (nekik vannak jó double degree programjaik)


Emellé meg nyomatni a matekot, informatikát, akkor talán érni is fog valamit.


Mivel nagyon általános képességeket ad egy ilyen diploma, ezért aki itt végez, nincs egy biztos karrier útja, sok helyre lehet menni vele és paradox módon keresik is a közgázon végzetteket. De ezek sokszor ilyen kamu, fogyasztói társadalom által kitermelt Sales meg Manager melók. Egy közgazdász diplomás ember, általában nem fogja megmenteni az emberiséget, hanem valami középszerű irodai 9-6ig irodai melóba nyomni.

2023. febr. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt olyan, akik egész órán csak kártyáztak, nem is értem, minek jártak be.
2023. febr. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem emlékszem ilyenre a BGE-ről. De az tény, hogy a színvonal sehol sincs egy BME-hez képest, se a tanároké, se a diákoké.
2023. febr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Corvinuson egyáltalán nem ez van. Inkább sok a stréber. Van hogy bemegyek órára pár perc késéssel és az első padok vannak tele XDD Figyelnek, válaszolgatnak a tanárnak meg minden.

De amúgy motiváló ilyen közegben lenni, bár én nem feltétlen az a típus vagyok aki mindent beáldoz a tanulásért. A legtöbben mondjuk csak a pénzért hajtanak nagyon, mert nálunk nagyon magas tanulmányi ösztöndíjat lehet kapni.

2023. febr. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7%
Gazdasági szakokra kifejezetten gyenge képességű hallgatók járnak, épp ezért ilyen a hozzáállás. Egy matematikus vagy agysebész képzésen ahol egyetemi professzor vagyok elő sem fordulhat az ilyen mert minőségi, válogatott A+ os hallgatókkal van tele. Már a felvételi során kiszűrjük a törmelék hallgatókat akikben semmi kiaknázandó lehetőség nincsen.
2023. febr. 17. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Agysebész professzor. Mesélj még…
2023. márc. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!