Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan PhD képzés, amit...

Van olyan PhD képzés, amit könnyebb elvégezni, mint mondjuk egy jogász szakot?

Figyelt kérdés
Ugye PhD képzésre akármilyen mesterről lehet menni. Szóval ha valaki elvégez egy alibi limlom alapszakot és egy szintén limlom mestert, elmegy valami PhD-ra. Így tulajdonképpen könnyebben lesz egy egyébként valódi cím a neve előtt, mint annak, aki foglalkozásdoktorit szerzett egy végigküszködött jogász vagy orvosi szakkal?

2023. febr. 20. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
PhD-t vágezni mindenből nehéz. Kutatni kell, nívós cikkeket írni stb.
2023. febr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Nagy tévedésben vagy!
2023. febr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyetlen egy kérdésem van: minek? Csak baromi hosszú idő, fillérekből kell megélni és igazából elhelyezkedni nem lehet egy limlom phdval. Már ha sikerül, ugye statisztikák szerint a többség fokozatot soha nem szerez. Miért cseszne el épeszű ember 10 évet egy titulusért? Szerintem ilyen hülye ember nincs.
2023. febr. 21. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez csak elméleti kérdés volt. Mert sokan mondják, hogy vannak olyan alibi PhD-k, amik semmit mem érnek, ilyen bölcsész képzések közt.


"nívós cikkeket írni"


🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Ezen röhögtem. Kb. befizetheted magad bármelyik utolsó utáni kamufolyóiratba, ahová berakják a kocsmázás után saturészegen megírt cikkedet is. Kicsit túlkomplikáljátok ezt a képzést.


"Nagy tévedésben vagy!"


Érvek, vagy csak ennyit tudtál kérődzni?


Engem csak elméleti szinten érdekelt, multkor olvastam, hogy pl. egy PhD képzésbe elég sok feltétel van, hogy bekerülj, csak sokan írták, hogy ezeket nem kell komolyan venni, kb. bevásárlásos alapon megy, meg bármit le lehet papírozni, hogy ilyen meg olyan cikket írtál, ezért merült fel bennem, hogy pl. egy sima orvosi, aminek nagyobb tétje van, mint valami erőszakos távolbanézést tanuló PhD szaknak, nehezebb elvégezni, elvégre ott ezer oldalakat tanulsz, vagy más foglalkozásdoktorit adó szakokra is igaz ez.

2023. febr. 21. 07:00
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Ez nagyon személyfüggő. Ha abból indulunk ki, hogy mindegy, hogyan, csak oda tudja írni a neve elé az illető, hogy "dr.", akkor továbbra is a jogász képzés a "legolcsóbb" megoldás erre. Csak ezért tanulni közel 10 évig valamilyen "alibi" szakon, és elmélyedni benne, kutatgatni, konferenciára járni, több ezer oldalt végignyálazni... szerintem nettó marhaság.

És azt tényleg vedd bele, hogy baromi magas a lemorzsolódási arány. Ha megnézel pár "kisebb nevű" doktori iskolát, jellemzően alig 50% szerzi meg az abszolutóriumát, és összességében jó 25-30% szerez fokozatot, ami már egy jó arány. Jól hangzik, amit itt sokan mondogatnak, hogy pénzzel minden elintézhető, de nem szükséges a kelleténél sokkal komolyabban venni.

2023. febr. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Vannak a jognál, orvosinál stb. könnyebb alap+mesterszakok, de mivel utána a doktori képzés még 4 év, alsó hangon 9 év alatt lehet így doktori címet szerezni. Ez azért baromi sok idő és energia, még akkor is ha teljesen bele vagy szerelmesedve a szakterületedbe. Akinek meg csak az az egyetlen kényszeres motivációja az doktori képzéshez, hogy titulust szerezzen a neve elé, annak értelmetlen küszködés az "alibi limlom" szakos PhD is.
2023. febr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mind a jogot, mind a jogi PhD-t elvégeztem. Kb. 10% szerez fokozatot (ELTE és győri JDI-n ez konkrétan így van). Azért a jogász, orvos, BME stb. graduális képzésen ilyen szintű sikertelenség nincs. Más miatt nehéz, mint a graduális jogászképzés. (Nem megtanulni nehéz valamit, a többség az értekezésen vérzik el). Lehetnek a grad. jognál "könnyebb" PhD-k (de nem a jogi), ha tudsz kutatni. Mert azt nem tanítják meg sehol.
2023. jún. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!