Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Halogatás ellen valamit?

Halogatás ellen valamit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Muszáj írnom ide, mert ez a halogatás/lustaság dolog nagyon megnehezíti az életem. Nem tudok így tanulni, mert órákig eltolom a dolgokat. (Egyik eset, amikor is hajnali 2-kor álltam neki tanulni egy fontos dolgozatnak, és ez nem az első). Néztem trükköket neten, de egyik se vált be. Valami mindig elvonja a figyelmem. Legszivesebben azt kívánom, bárcsak át tudnám programozni magam szorgossá, mert ez felforgatja az életem. Nem tudok neki állni se, tanulni se, se semmi. Könyörgöm, valaki hasznos tanácsot ha esetleg tudna mondani, ami bevált azt nagyon megköszönném.

2023. febr. 21. 01:40
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Jutalmazási rendszert vezess be magadnak. Például minden 15 perc tanulás után megajándékozod magad egy kocka csokival.

Először kezdj könnyen teljesíthető célokkal, aztán idővel lépésenként nehezítesz, mondjuk 20, 25, 30, ... perc után jutalmazod magad.

2023. febr. 21. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Már vagy 40 percet eltököltem ezzel a válasszal, de inkább kitöröltem, a lényeg:

Én ugyan ilyen vagyok már 2010 óta, ez végigkísért középiskola alatt, egyetem alatt és most is ilyen vagyok.

A BSC 4. félévéig videojátékfüggő voltam, én ide vezetném vissza az egész halogatás dolgot. Több hónap kellett mire eljutottam addig hogy találjak és átszokjak egy másik "kényszer"tevékenységre, ami az esetemben az edzés és az olvasás lett. A BSC-vel azóta sem végeztem, hiába edzek mindennap, hiába olvasok el havonta 3 könyvet. Az időm nagy részét pedig a munka teszi ki. A szakdolgozatommal foglalkozgatok, haladni viszont nem haladok vele. Nincs aki mentorál, segít, a témavezetőmnek már írni sem merek, mert még mindig nem vagyok kész.

Nekem az a gondom, hogy egyszerűen értelmetlennek tartok már mindent, legszívesebben 0-24 aludnék, vagy ha felébredek legszívesebben estig csak nézném a plafont és nem csinálnék semmit. Érdekel kvázi minden, de nem tudom hol kezdjek neki és nincs aki adna valami irányt, útmutatást, magamtól pedig képtelen vagyok egyről a kettőre lépni. Gyakorlatilag van 80 oldalnyi jegyzetem a szakdolgozathoz, mégsem vagyok kész vele. Lényegében nem azért olvasok vagy edzek mert azt én akarom csinálni, nincs kedvem egyikhez sem, de ha nem csinálom attól félek hogy visszaesek, vagy rosszabb lesz a lelkiállapotom.

Így éjszaka aktívabb vagyok, sokszor fenn vagyok hajnali 4-ig is akár, ilyenkor szoktam böngészgetni, gyakorit viszonylag ritkán használom, de most úgy éreztem erre válaszolni akarok.


Régen tisztában voltam azzal, hogy mennyi időre van szükségem ahhoz, hogy valamit határidőre megtanuljak, megcsináljak és mindig sikerültek a dolgok. A Covid óta viszont felborult minden, a családi körülmények is, az egyetemi online oktatás is betett.


Bocs hogy nem tudok tanácsot adni, de én próbáltam tenni ellene, amiből az lett hogy mint valami robot úgy állok mindenhez, már nincs semmi sikerélményem, nem érzem hogy sürgetne az idő a határidőkkel, egyszerűen mintha elengedtem volna mindent és mégis ugyanazt csinálom. Én sem tudom mit kezdjek.

2023. febr. 21. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 NTBS ***** válasza:
Szerintem önfejlesztés.
2023. febr. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válászoló, köszönöm az ötletet, de sajnos már próbaltam ezt az idős dolgot, nem vált be sajnos.


2. válaszolónak, teljesen megértem a helyzetedet, nagyon félek én is, jövőre itt az érettségi. Amióta gimibe járok, csak ez van. Órák előtt tanulok egy dogára, mert addig halogattam. Szörnyű érzés, remélem mihamarabb te is "kigyógyulsz" belőle.

2023. febr. 21. 06:35
 5/7 anonim válasza:

Szia. Először azt javasolnam hogy szokj le a lustasággal az nehezití meg igazán az egeszet.

Tervezz ki magadnak egy rutint minden napra, figyelve az egézsegedre- megelőzve a redszerfelbontásod, csinalhatod ugy ahogy szeretnéd pl:

felkelsz picit korabban hogy mindenre legyen időd megcsinalhatod az ágyad szepen, aztan megmosakszol aztan meg reggelizel…, kellő mennyiségű vizet iszol, időben lefekszel aludni stb. Hozzatéve azt is hogy amit kell azt megcsinalod arra torekedve hogy neked jó legyen bele értve a tanulást. Magadért csinald ezt az egeszet.

Hidd el atérzem en is voltam így de egésznap a semmit tenni nem jó es nem is egézséges.

Remélem segithettem.

2023. febr. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
15 percenként egy tábla Milka. Nekem bevált.
2023. febr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Próbálj meg kiküszöbölni minden figyelem elterelő dolgot. Takarítsd le az asztalodról a színes biszbaszokat, játékokat, zárd el valahova a számítógépet, konzolt, stb,

Első a tanulás, ha meg volt a napi X óra tanulás, csak akkor kapod meg a szórakozáshoz szükséges dolgokat. Ha egyedül nem vagy elég erős hozzá, hogy betartsd, akkor bízd másra a fegyelem betartását, legyen náluk a kulcs.


Bontsd le a dolgokat minél kisebb egységekre. Nem kell egy egész könyvet egyben kiolvasni, olvass ki belőle 10 oldalt naponta. Azt se kell egyben elolvasni, elég óránként elolvasnod két oldalt. Ha meg volt a két oldal, jöhet egy kocka csoki, meg egy pisi szünet, amiben akar betétje tsz is kicsit, de szigorúan legyen vége 10 perc után, ne legyen vele lecsúszás. Aztán másik tevékenység. Ilyenekből építs fel egy szigorú napirendet, ami rajta tart a feladatok elvégzésén, de mindig jutalmaz picit valami olyannal, amit szeretsz csinálni. Előbb mindig az, amit nem szeretsz csinálni, de fontos haladni vele, aztán jöhet az, amit szeretsz.

nov. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!