Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » -Egyetem- Ha nem sikerült a...

Bazsik200 kérdése:

-Egyetem- Ha nem sikerült a gyakorlat és ezért az előadásból nem tudtam vizsgázni akkor ezt 2 felvett tárgynak nézik ami nem sikerült?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy nem sikerült egy felvett tárgyam ami előadás illetve gyakorlat is. Akkor ezt most ha úgy nézzük kettő felvett tárgy nem sikerült? Vagy az előadás és a gyakorlat felel meg egy tárgynak?

2023. márc. 12. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában a gyakorlat és az előadás az egy tárgynak felel meg. De amúgy menj fel Neptunra, és ott menj a "felvett tárgyak" menüpontra. Ott mit látsz? Külön látod az előadást és a gyakorlatot? Ha külön, akkor 2 tárgynak minősül. De amúgy az elég fura lenne, én olyannal még nem találkoztam. Mindenesetre ha a Neptunban egy tárgyként szerepel, szóval nem látod külön úgy, hogy "x előadás 3 kredit", "x gyakorlat 3 kredit", akkor egynek számít.
2023. márc. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát erre így látatlanban nehéz válaszolni. Ha neptunban a felvett tárgyaknál együtt van az elmélet és a gyakorlat (csak a felvett kurzusoknál jelenik meg külön), akkor egy tárgynak számít és a mellette látható kreditetszámot buktad. Ha a felvett tárgyaknál is külön listázza, akkor kettőnek számít, de ebben az esetben elvileg mehettél volna elméletből vizsgázni, szóval szerintem az első eset áll fenn a te helyzetedben.
2023. márc. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Külön látom a gyakorlatot és az előadást. Viszont az előző félévben ami nem sikerült gyakorlat ott egy "X" látható viszont a hozzá tartozó előadásnál pedig egy narancssárga "!" jel. Azért is kérdezem mert szeretnék a nyáron külföldre utazni ahhoz, hogy ki tudjak menni ehhez teljesítenem kell a felvett tárgyaim 50%-át. Mivel kevés tárgyam volt az előző félévben ezért lenne nagyon fontos tudnom, hogy ezeket egy tárgynak kezelik vagy nem. (az előadáshoz semmi jegy sincs rögzítve)
2023. márc. 12. 22:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt látatlanba tényleg nem lehet ezt megmondani. Azt se tudjuk milyen egyetem, milyen szak, milyen kurzus, jó helyen nézed-e a neptuban stb...

Kérdezd meg a TO-n, ők biztos tudnak segíteni.

2023. márc. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben az lesz, köszönöm a válaszodat. :D
2023. márc. 12. 23:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!