Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakmát végeztem, jövőre...

Szakmát végeztem, jövőre érettségizek középszinten. Akkor leszek 20 éves. Ezután, ha úgy döntenék , hogy elmennék valamilyen egyetemre(persze amennyiben érdekelne valami) az nem lenne későn?

Figyelt kérdés

2023. márc. 14. 17:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. márc. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem, tanulni sose késő.
2023. márc. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne késő? 27évesen kezdtem a villamosmérnökin (ANA)
2023. márc. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyeltalán nem késő.

Sok mindenkinek máshogy alakul az élete, rengeteg befolyásoló tényező van az életben. Én pl 21 évesen otthagytam az első egyetemem, azóta szereztem 3 szakmát, mivel a magyar oktatási rendszerbe nem akarok vissza menni így ahhoz hogy kint az osztrákoknál el tudjam kezdeni a sulit meg kell vetnem kint a lábam, mire az ottani felvételit meg tudom próbálni leszek vagy 24-25 éves.

23/N

2023. márc. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szintén 21 évesen hagytam ott az első szakot és most, 22 évesen felvételizek újra. Nem érzem magam elkésve, kellett ez a 3 év érettségi után, hogy teljesen kitisztuljon, mi az én utam.
2023. márc. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Igen, még nekem sincs elképzelésem. Csak azért kérdezem, mert bőven alakulhat még úgy, hogy az egyetem mellett döntök. Amúgy ti, hogy találtatok rá arra, hogy valami érdekel? Csak úgy beugrott, vagy esetleg eljártatok nyíltnapokra? Vannak ilyenek?

4-es: Nem semmi, hogy ennyi szakmát szereztél. Gondolom ezek a pár hónapos képzések. De akkor is elismerendő, főleg munka mellett. Gondolom dolgoztál közben.

2023. márc. 14. 19:30
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nekem volt 50 körüli csoporttársam is. De sokan voltak 25 körül, mert mondjuk nem vették fel őket elsőre, vagy nem mentek egyből egyetemre, esetleg elvégeztek/elkezdtek valami teljesen más szakot előtte. 20 év egyáltalán nem késő, elvégre aki 5 éves osztályba jár a gimiben, az simán lehet 20 éves, mire érettségizik. A legfiatalabbak tulajdonképpen a 18-20 évesek az egyetemen, az az egy-két év pedig úgysem látszik, és senkit nem is érdekel.
2023. márc. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Korai kérdés lesz, de lehet ez nem csak nekem segít.

Tegyük fel, hogy valaki vidékről (értsd; minden más Pesten kívül) szeretne Pestre menni tanulni.

Ez, hogy megoldható. Tudom, hogy vannak államilag támogatott képzések illetve önköltségesek is.

Kapcsolatok nélkül, hogy rendszezkedsz be?

Van ösztöndíj? Vagy van duális képzés, ahol felvesznek párhuzamosan mondjuk egy munkáltatóhoz is és akkor egyszerre tanulsz és dolgozol is?

2023. márc. 14. 19:54
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kapcsolatok nélkül felvételizel kollégiumba vagy bérelsz valahol egy szobát, ezt nyáron el tudod intézni.

Ösztöndíj lehet szociális és tanulmányi, utóbbi a legtöbb helyen csak a 2. Félévtől kapható.

Van ahol van duális képzés, ott a minimálbér 65%at fizetik neked havonta.

2023. márc. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#4-es vagyok


Nekem annó 2021 telén egy nagyon jó barátom mutatott rá, hogy van affinitásom a grafikai meg úgy alapvetően a kreatív szakmákhoz. (Ő is ebben dolgozik szóval nem laikus megközelítésből ítélte meg)

2021 tavaszi félévet passziváltam és akkor keztem el dolgozni (az albi és a diákkedvezmények miatt nem érte meg a tavaszi szemeszter vége előtt kiiratkozni) aztán lementem a balatonra szezonmunkára, utána itthon részmunkaidős állás mellett nekiálltam nyelvet tanulni illetve magántanárt keresni (sajnos ahol én lakom nincs olyan túl sok rajztanár aki el is vállalt volna) novemberben találtam egy nagyon jó fej oktatót akitvel hetente egyszer (kb. olyan 30-31 alkalommal találkoztunk) akkor össze sikerült rakni egy épkézláb portfóliót. (Végül ezzel a portfólióval Ausztriában az utolsó elbeszélgetésig itthon várólistáig jutottam,(ami azért sem tört le mert sikerült közel fél év alatt rengeteget fejlődni))

Majd vissza mentem a Balatonra még egy szezonra.

Szeptemberben aztán jelentkeztem egy összekapcsolt vendéglátós képzésre (igen ezek ilyen egy két hónapos képzések de később elhelyezkedés szempontjából hasznosak lesznek) sajnos ekkor már nem igazán tudtam munkát vállalni mert mamám gondozója családi okokból nem tudott jönni így arra az átmeneti időszakra valakinek otthon kellett maradni.

Aztán szilveszter után úgy láttam jó döntésnek, hogy a következő nyári szezonig nem éri meg munkát vállalni inkább nyelvet tanulok.

2023. márc. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!