Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Figyelemzavar, érettségi előtt?

Figyelemzavar, érettségi előtt?

Figyelt kérdés
Figyelemzavar, érettségi előtt. Sziasztok. Májusban kezdem az érettségit. Figyelemzavaros vagyon és még miegyéb. Egy adott tétel tanulásánál 5perc után azt veszem észre hogy teljesen máshol járok fejben. Olvasom a tételeket és a második mondatot olvasva elfelejtem az előtte olvasottat, független ez tantárgytól. Úgymond olyan mintha nem az agyammal hanem csak a szememmel olvasnék. Mit lehet ezzel kezdeni? Esélytelennek érzem.

2023. márc. 16. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hangosan olvasd fel és úgy memorizald, közben jarkalhatsz is, ha úgy jobb.


Rakd el jo messzire a telefonodat.


Irj tanuló kártyákat, quizlet online, otthon meg kis papirokra rairod majd mondjuk huzol belőle és felmondod magadnak. De az is jó megoldás, hogyha felveszed hangrogzitore és úgy hallgatod meg, bárhol is vagy zene helyett stb

2023. márc. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb az lett volna, ha időben kapsz erről szakvéleményt és fejlesztést, de persze utólag könnyű okosnak lenni. :)

Próbáld meg magad motiválni valamivel. Pl. ha megtanulsz egy tételt rendesen, kapsz egy csokit, vagy játszhatsz fél órát egy videójátékkal... Bármi jó, ami téged motivál. Telefont kapcsold ki (ne csak lenémítsd) és rakd el minél messzebb. Gépen is lehetőleg kapcsold ki a wifit.

Nehéz ezt ilyen kevés idővel az érettségi előtt megcsinálni, de ki kéne tapasztalnod, hogy neked milyen módszer válik be a tanuláshoz. Nekem például a hangos olvasás és járkálás, amit az első is írt, egész jól működött. Meg az is, ha leírtam kézzel újra a dolgokat. Másnak a tanuló kártyák, kvízek jönnek be.

Illetve én azt tapasztaltam, hogy fontos az elhatározás is. Biztos vagyok benne, hogy nekem is van kisebb mértékű figyelemzavarom, ráadásul abszolút halogató típus vagyok. De egyszer leültem, és rendesen átgondoltam, hogy basszus, nem azért tanultam végig 12 évet alapból jó eredményekkel (bár nem túl sok energiabefektetéssel), hogy pont a végén szúrjam el. Még egy motiváló zeném is volt, amit sokat hallgattam, ha épp nem tanultam. És tényleg tudom, hogy egy figyelemzavar nagyon "káros" tud lenni ilyen helyzetekben, de azért van, ami fejben dől el.

2023. márc. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hangos olvasást próbáltam. Úgy csinálom azóta is. Első osztály óta tudjuk és próbálunk ellene tenni de semmivel se vagyunk előrébb. Rosszabb is lett
2023. márc. 17. 10:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!