Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetem dolgoztathatja a...

Az egyetem dolgoztathatja a hallgatóit ingyen, saját haszon fejében?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék egyetemet írni, kart és tanszéket pláne, ha valaki odajárt vagy ismer valakit onnan, úgyis tudni fogja. De nagyon érdekelne, hogy jogilag tiszta-e az egyetem részéről a diákokat ingyen dolgoztatni "kötelező tantárgy" címszó alatt?

Tulajdonképpen a dolgunk kérdőívek lekérdezése, de nem ám csak egyszerűen random emberek megszólításával az utcán, hanem egyenesen házhoz menve, adott személyt keresve... Persze a többség elküld a fenébe, szóval a feladat bár egyszerűnek hangzik, nagyon nem az.

Ez még önmagában azt mondanám rendben van, na de ennek a felhasználása a tanárok részéről saját célra (phd, könyv, szakcikkek) már kevésbé. Tulajdonképpen azt a munkát végeztetik el velünk, amiért amúgy marha sok pénzt kéne perkálniuk egy kérdezőbiztosnak, így meg ugye ingyenes.

Na de a hab a tortán még csak most jön, merthogy a drága lelkek szerint tök mindegy, hogy 7/7 napot kint vagy terepen és 50 helyről küldenek el... Ha az adott számú kérdőívet nem teljesíted, akkor megbuksz. Valahogy ezt végképp nagyon unfair-nek érzem.

Persze simán lehet, hogy jogilag tiszta az egész, de emberségből mindenképpen megbukik a tanszék. Ami az adott szakon eléggé elkeserítő



2023. márc. 20. 00:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Jogilag szerintem ez sajnos teljesen tiszta dolog. Sok egyetemen van például kötelező nyári gyakorlat, bármilyen fizetés nélkül. Tetszik vagy nem tetszik, bele kell nyugodnod, és végig kell csinálnod.
2023. márc. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a tanárok felhasználják a hallgatók által gyűjtött adatokat publikációs célra, az teljesen rendben van. (Ilyenkor ez is le van hivatkozva, tehát kiderül a cikkből, hogy hallgatói munkára is alapozták.) Egyedül azt látom ebben inkorrektnek, hogy X kérdőív kell adott emberektől, mert mi van, ha tényleg mindenki rád csapja az ajtót. Bár gondolom, azért csinálják, hogy legalább próbálkozzatok, és ne csak a sarki kocsmáig jussatok el "gyakorlat" címszóval...
2023. márc. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazából az adott emberektől való lekérdezésnek az a célja, hogy "reprezentatív" legyen a minta a társadalomra. Tehát így adja ki a kutatás azt, amit ők látni szeretnének... Csak nagy szívás, amikor az embert már az 50. helyről zavarják el aznap és ezen múlik a jegye. Amit egyszerűen nem tudok hova tenni, hogy ezt miért nem lehet legalább ahhoz mérni, hogy tényleg tettél bele munkát és mentél ezerrel.
2023. márc. 20. 09:21
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem tudom elhinni, hogy ilyen nagyságrendű kérdőívet kell kötelezően beadni akármilyen tantárgy teljesítéséhez.
2023. márc. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Pedig sajnos akár elhiszed, akár nem, ez így van. Ha szeretnéd privátban leírom, hol milyen szakon és akkor utána is tudsz nézni.

Ha nincs meg az adott számú kérdőív, akkor buksz... Sőt csúszol is, mert következő években vannak ráépülők.

2023. márc. 20. 11:20
 6/11 A kérdező kommentje:
Meg még ehhez a témához kapcsolódóan... Szerintetek, ha a hallgatók indítanának egy petíciót ez ellen, annak lenne bármi értelme vagy csak plusz melót csinálnánk magunknak feleslegesen?
2023. márc. 20. 12:33
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Mezőgazdasági szakokon a hallgatókat kötelezően dolgoztatják a mintagazdaságokban félévente egy teljes hetet, napi 8 órában, bármiféle fizetés nélkül, pedig a mintagazdaságoknak számszerűsíthető éves haszna van. Tanár szakokon pedig gyakorló tanítás van az utolsó évben, természetesen szintén fizetés nélkül. Az egyetemi képzéseknek gyakran szerves részei a különböző munkavégzések. Úgyhogy írhatsz petíciót, úgyis vissza fogják dobni azzal az indoklással, hogy az efféle kérdőívezés a képzés szerves része, a gyakorlati tapasztalatgyűjtéshez kell. Fölösleges lesz az egész.
2023. márc. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

És meg is buktatják őket ennyire igazságtalan indoklással?

Csak mert én például személy szerint 120 helyen voltam eddig...3 kérdőívem van meg (volt aki már nem is lakott ott, aki nem volt otthon egyszer sem mikor mentem, aki már nem is élt meg persze, aki elküldött).

És valószínűleg azért fogok megbukni, mert az emberek rohadékok és annyi együttérzés és segítőkészség nincs bennük, hogy 15 percet rászánjanak.

Hiába vagy szorgalmas, teszed a dolgod, ez óriási szerencse kérdése is, hogy éppen milyen címet kaptál. Azért gondolom a mezőgazdasági szakokon és a tanárin a szorgalmat és a munkavégzést díjazzák, nem a szerencsén múlik, hogy megbuksz vagy sem... Ez az ami engem nagyon rosszul érint, hogy nagyon igazságtalan a rendszer.

2023. márc. 20. 13:23
 9/11 A kérdező kommentje:

És amitől még pluszban inog nekem ez a dolog, hogy ez a "gyakorlat" nem is az alapképzés része. Más egyetemeken ugyanezen a szakon nincs ilyen, hiszen ez nem is a mi kompetenciánk lenne, ez egy szimpla kérdezőbiztosi munka, amihez nem kell egyetemi diploma.

Van külön gyakorlat a szakon...ez viszont egy átlag tantárgy képében fut.

2023. márc. 20. 14:01
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Viszont neked sem kötelező ennek az egyetemnek erre a szakára járnod.
2023. márc. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!