Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki arvasagi ellátást kap 25...

Aki arvasagi ellátást kap 25 éves koráig ha nappali iskolában tanul az ha érettségi után nem veszik fel egyetemre akkor megteheti hogy másik középiskolába vagy szakmunkás iskolába jár tovább hogy tovább kapja az arvasagi ellátást?

Figyelt kérdés
2023. márc. 24. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az árvaságit nem tudom, de a "nappali folytatja" esetben sem minden út járható. Pl. szakma után már csak estin végezhető a +2 év érettségire felkészítő képzés. Másodszakmára járhat, de ösztöndíjat nem fog kapni.
2023. márc. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én azt hiszem hogy az arvasagi az nem ösztöndíj de csak most kezdek utána jarni
2023. márc. 24. 13:18
 3/11 A kérdező kommentje:
Meg itt ugye meglesz az érettségi. Majdhogynem bármi szóba jöhet ha egyetem nem megy.
2023. márc. 24. 13:19
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem, az ösztöndíj csak extra. Viszont a "szakképzési munkaszerződés" az már munkabér, az mellett valószínű nem jár az árvasági. Sok esetben olyan a képzés, hogy az iskolák csak az ágazati alapoktatást végzik, amúgy a cégnél van a tanuló.
2023. márc. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ez azt jelenti hogy csak egyetem vagy főiskola esetén menne az arvasagi?


Ha igen akkor hogy menne ez a gyakorlatban? Pl. Jelentkezni három helyre, amit szeretnék, egy B tervet s C tervnek valamelyiket a legalacsonyabb pinthatarosok közül?

2023. márc. 24. 13:29
 6/11 A kérdező kommentje:
(C-nek valami büfé szakot?
2023. márc. 24. 13:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A hatályos jogszabály ezt mondja ki:

Ha a gyermek nappali rendszerű oktatás keretében iskolában, szakképző intézményben vagy felsőoktatási intézményben nappali képzésben vesz részt, az árvaellátás a tanulmányok tartamára, de legfeljebb a 25. életév betöltéséig jár.

vagy

- huszonöt évesnél fiatalabb, és felnőttképzésben vesz részt, feltéve, hogy a felnőttképzés nem távoktatási formában folyik, és a képzés heti átlagos óraszáma eléri a hét órát.

Felnőttoktatásban az oktatás akkor tekinthető nappali munkarend szerint megszervezett oktatásnak, ha a tanórák száma a kerettantervben a nappali rendszerű oktatás munkarendje szerinti kötelező tanórai foglalkozások legalább 90%-át eléri.

2023. márc. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez alapján akkor menne egy második Szakközépiskola de még talán szakmunkás is
2023. márc. 24. 15:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Pontosan!
2023. márc. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NTBS ***** válasza:
Miért ne vennének fel egyetemre?
2023. márc. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!