Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan néz ki egy emelt...

Hogyan néz ki egy emelt szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés
Milyen öltözetben kéne menni, bemész a tanteremben és húzol mondjuk három dobozból egy egy külön tételt az A B C témakörökből aztán az egyik padba beülve kidolgozod magadnak egy papírra mondjuk húsz perc alatt, majd kiállsz vagy kiülsz öt tanár elé és előadod nekik a mondandódat a papírról? Végén közlik az eredményt? Örülnék ha valaki már túl van egy kémia/biológia szóbelin leírná a menetét, de akár lehet másmilyen szóbeli lefolyása is. Teljesen el vagyok veszve és sehol sem találok pontos leírást, tanárt meg külföldiként nem igazán tudok kérdezni

2023. ápr. 19. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden pontosan úgy megy, mint középszinten. Legalábbis ami a technikai részét illeti. Tehát ünneplőben kell menni, húzol egy papírt, elmondják, hogy azzal mit kell kezdened, elvonulsz a helyedre, kidolgozod, ha szólítanak, a tanárok elé járulsz, és előadod, amit kell.

A papírról felolvasás nem túl jó taktika, már ha minél több pontot szeretnél kapni.

2023. ápr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Külföldi vagyok itt más a középszintű is, már amilyen van. A felolvasást úgy értettem hogy ott lehet e nálad a papír, hallottam olyan esetet hogy a vizsgáztató elvette. Illetve hány tanár van ott bent, és egy egész osztály előtt kell mondogatnod a dolgaidat kiállva pl a táblához?
2023. ápr. 19. 14:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak a kémiával van tapasztalatom, de ott nem 3 külön cetlit húzol, hanem csak egyet, amin rajta van mind a 3 tétel. Ez azért van így, mert a tételek úgy vannak összerakva, hogy mind a 3 nagy témakörből (általános, szervetlen, szerves) legyen egy tételed.

Egyesével hívnak be, általában max 3 diák van egyszerre a teremben és egy 3-4 tagú vizsgabizottság. Kémiából ha gyakorlati kísérletet húzol, akkor ahhoz fel kell állni, de egyébként a bizottsággal szemben ülsz. Nálam ránéztek közben a jegyzetre, de nem vették el (ez inkább majd az egyetemen lesz jellemző, ott amit leírsz, azt már nem kell külön elmondani újra, hisz látják, hogy azt tudod).

Az eredményt nem mondják meg rögtön, sőt igazából én sose tudtam meg, hogy a szóbelire hány pontot kaptam, már csak az összesített végeredményt láttam, amikor átvettem a tanúsítványt.

2023. ápr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
A papír előtted lehet, de nem olvashatod fel, csak bele-belenézhetsz. Összefüggően, felépítve kell előadni. Három tanár lesz, és ülni fogsz. Az eredményt nem közlik, azt majd később tudod meg, a behívódon rajta lesz. Ha kísérlet van, azt a felkészülés közben elvégzed, és bemutatod az eredményt a magyarázattal.
2023. ápr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már sokkal világosabban
2023. ápr. 19. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!