Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miskolci egyetem GÉIK vélemények?

Miskolci egyetem GÉIK vélemények?

Figyelt kérdés
Milyen a hangulat, az emberek és a kollégiumi élet?

2023. ápr. 21. 23:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Én elsőéves vagyok, tudok már valamennyit mesélni a GÉIK-ról.

Vegyes érzéseim vannak. Az elején viszonylag sokan kezdtek, sok új ember, nagy társaságok...

Majd az első zh időszak után kettéválik a csapat. Lesz olyan, aki a hagyományőrzésnek, buliknak szenteli az életét, és lesz olyan, aki inkább nyugodtan szeretne kisebb baráti körben bulizni, az egyetemet sem elhanyagolni.

Én pl.sok barátommal nem tartom már a kapcsolatot, pedig az elején nagyon jóban voltunk. Egyszerűen lemorzsolódtak, nincs annyi közös óránk, vagy csak nem járnak be.

Én nem vagyok ez a nagy bulizós típus, de majdnem minden kedden van buli a kettes klubban, a koliban (a legtöbb GÉIKs itt lakik). A koliban a 2.szint a bulis, hangosabb szint. Az elsősöket általában ide osztják be. Az 1.szint egy fokkal jobb, a 3. a "nyugdíjas" szint, a legnyugodtabb. A portások között van szigorú, meg van nagyon cuki is, de ha normális vagy, egyik sem fog piszkálni. Sok függ attól, hogy van-e ismerős a koliban, ki a szobatársad, mennyire tudsz alkalmazkodni stb. Itt már nem figyel rád senki, ami szabadságot ad, de nagy felelősség is egyben.

Az órák nem egyszerűek, de nem is teljesíthetetlenek. Arra figyelj, hogy a zhkat megírd minimum kettes szintre (általában 50 százaléktól van a kettes), így nem kell az utolsó héten, illetve vizsgaidőszak elején pótozni. Meg lehet akkor is csinálni, de jóval nehezebb és stresszesebb. Ne számíts mindig jó jegyre, sok tanárnál nagyon nehéz jól teljesíteni. Vannak tanárok, akik korrektek, de a legtöbb esetben sajnos az ismeretség, szimpátia és szerencse dönt, nem a tudás.

Függ a szaktól is, hogy hogyan megy az egyetem, meg a tanároktól, akik tanítanak. Sokszor ugyanaz a tárgy az egyik tanárnál könnyebb, más tanárnál tanulva pokol. Sajnos nem igazán van lehetőség válogatni a tanárok között, csak a gyakorlati tanáraid tudod kicsit megválogatni.

Ettől függetlenül legyél érdeklődő, ismerkedj, tanulj rendesen. Sok a lehetőség, 2.félévtől ösztöndíjat is kaphatsz, ha jól tanulsz. Ajánlom a géik hök instagram oldalát, sok hasznos információ van fent.

Ha bármi kérdésed lenne, vagy másra is kíváncsi vagy, kérdezz nyugodtan.

2023. ápr. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!