Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű biológia érettség...

Emelt szintű biológia érettségi 2023 őszi vizsgaidőszakra pontosan melyik Mozaik kiadós biológia könyvekből ajánlott készülni? Kérdés 2: Idén még a 2012-es NAT követelményrendszer szerint kell készülnöm?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom 3 kötet van, amit a Mozaiknál adtak ki, de megkeveredtem, mert van a legújabb kiadás, melyek NAT2020 követelményrendszerhez lettek összeállítva (az elején kamélon 9.+jegesmedve 10.+ lila sejtecske 11. + pillangó 12.), és vannak a korábbiak, de azokhoz nincs feltüntetve melyik évi követelményrendszer. Ha tudnátok linkelni a kellő könyveket az idei érettségi követelmények szerint, megköszönném!

A 2. kérdéshez: Láttam már 2017-es követelményrendszerre is hivatkozni, de most már hatalmas a káosz bennem. A 2017-es az gondolom újabb, mint a 2012, de most már megkevert az egész, ahogy van.

U.i.: Nem vagyok otthon az oktatási rendszerben vagy 10 éve. Egyetemi pontokat gyűjtök az emelt szintű érettégivel.



2023. ápr. 26. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Mozaikból amelyik elején a kaméleon-jegesmedve-pávián-kakadu van, az az új rendszer szerinti. A sáska-kromoszóma-sejt-pillangó pedig a 2012-es NAT-ra épülő. A Mozaik oldalán ha elolvasod az utóbbi könyvek leírását, akkor láthatod, hogy ki is van emelve vastagon: "Nat 2012-s követelményeknek is megfeleltethető", míg az újaknál: "NAT2020 és a 2024-ben életbe lépő új érettségi követelményrendszer alapján készült".


A NAT és az emelt érettségi követelmény nem ugyanaz. NAT 2017 nincs, csak 2012, viszont 2017-ben kicsit változtak az emelt érettségi követelmények, ezért láthattál olyat, hogy 2017-es követelményrendszer, de attól az is a NAT 2012-re épül.

2023. ápr. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1. És az emelt szintű érettségire is a sáska-kromoszóma-sejt-pillangó borítójú könyvekből készüljek?

2. Amúgy mi a véleményetek a direkt emelt szintű biológia könyvekről? "Molnár Katalin, Mándics Dezső Biológia emelt szintű képzéshez" c. könyveiről?

Ha nem egyenlő a NAT 2012-vel az emelt szint, akkor vajon jobban illeszkednének az említett könyvek?

2023. ápr. 26. 14:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"És az emelt szintű érettségire is a sáska-kromoszóma-sejt-pillangó borítójú könyvekből készüljek?" "Ha nem egyenlő a NAT 2012-vel az emelt szint, akkor vajon jobban illeszkednének az említett könyvek?"

Nyilván nézni kell mellé a követelményrendszert, mert 1-2 részlet akaratlanul is kimaradhatott a könyvből, de a Mozaik esetén pl írják a leírásban, hogy "az emelt szintű érettségi anyagát is tartalmazza". Szóval annak a 4 könyvnek elvileg elégnek kell lenni.


"Amúgy mi a véleményetek a direkt emelt szintű biológia könyvekről? "Molnár Katalin, Mándics Dezső Biológia emelt szintű képzéshez" c. könyveiről?"

Én ezt a könyvet nem ismerem, de ezen a drvie-on van pár kifejezetten emelt bioszos könyv, esetleg nézd végig, hátha ez is köztük van: [link]

2023. ápr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Remek összeállítás!!! Hálás köszönet érte!
2023. ápr. 26. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!