Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akad valaki aki jó kis kémiakö...

Akad valaki aki jó kis kémiakönyvet tudna ajánlani?

Figyelt kérdés

Olyan könyv kéne amely az alapoktól kezdve vezet be a kémiába.Így a legalapabb dolgoktól kezdve,nagyjából a kicsit bonyolultabbakig.

9.-es vagyok,és szeretnék többet tanulni a kémiáról,tudom,igen valszeg azt írjátok majd,"ráérek",de én most akarnék így kicsit olvasgatni róla.

Nem tudom,hogy van-e ilyen könyv ami ilyen módon segít,de például olyan fejezet is lehet benne,olyan rész ami megmutatja,hogy kell pl. ezt a gyakorlatot megoldani,és ad egy megoldatlan gyakorlatot.De ha nem is ilyen,csak segítsen a fejlődésben.

Ráérek még valóban,de az ember sosem készülhet fel túl korán,ha emelt érettségi a tét.Ha esetleg kémiát nem is,de esetleg biológia könyvet tudsz ajánlani,azt is megköszönném.De ha mindkettőt egyszerre ajánlasz az is szuper.

A válaszokat előre is köszönöm!



2023. ápr. 27. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Veszprémi Tamás: Általános kémia


Nagyon jó könyv.

2023. ápr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Illetve bioszból Nagy Etele könyvét javaslom érettségire készüléshez, a Veszprémi Tamás könyv az vaskosan egyetemi anyag, és a szerves és szervetlen kémiát nem tárgyalja konkrétan, csak elvétve vannak benne ezekről utalások. De ha ezt a könyvet áttanulmányozod, a középsulis szerves és szervetlen kémia játszi könnyedséggel menni fog. :)

#1 voltam

2023. ápr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!És ezek könyvek valamelyikét be lehet szerezni könyvesboltokban?
2023. ápr. 27. 19:43
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A Veszprémi Tamást igen, a Nagy Etele könyvet sajnos csak az ő weblapjáról lehet megrendelni.
2023. ápr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Off: ha bárki kémiás olvasmányos tudományos könyvet olvasna, tudom ajánlani John Clark Ignition! Című könyvét.


A rakétahajtóanyag kutatásáról szól.

2023. ápr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Veszprémi könyv egyetemi kötelező irodalom. Középiskolába a mozaik 9-12 a legjobb választás. Jó, hogy nem az Atkins vagy az Antus-Mátyust ajánlat já tök a 14 éves gyereknek.
2023. ápr. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 D-Mano ***** válasza:
100%

Mozaik kiadó 9.-es Általános kémia, 10.-es Szerves kémia. Kiváló tankönyvek az elmélethez.

Ötösöm lesz kémiából (Műszaki kiadó) könyv és a megoldáskötet hozzá. Minden számítási feladattípushoz van minimum 1 kidolgozott példa, ami alapján a többit is meg tudod oldani.

Ha ezekkel végeztél, és ez sem lesz kis falat, utána érdemes csak a Veszprémy féle könyvet meggondolni.

2023. ápr. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagy Etele műve valóban nagoyn jó. Erőssége, ogy akövetleméynrendszer szerint halad, arra ad magyarázatokat.

Biztosan találsz benne érdekességeket is.

De nem könyv, inkább enciklopédia. Tehát rövid, különálló részekből áll, mint a szócikkek.

A bioszfera.com ( [link] inkább tankönyvszerű, és rengeteg plusz dolog van benne, ráadásul tök ingyen. :-)

Sok sikert a tanuláshoz!

2023. ápr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!A további ajánlott könyvek megtalálhatóak könyvesboltokban?
2023. ápr. 28. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!