Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy néz ki a szakdolgozat...

Hogy néz ki a szakdolgozat írása? Tapasztalt, tippek, tanácsok?

Figyelt kérdés

Ha valakinek, valakiknek lenne ideje kifejtené tapasztalatait, kérlek? Hogy milyen lépései voltak, miket kellett akkor csinálnia, hogyan érdemes csinálni. Vagy olyan oldalt, dokumentumot, videót tudtok, ahol ez jól össze van foglalva.

Megvan a téma, cím, kerestem már szakirodalmat, gondolkodtam kutatáson. De kézzel foghatót még nem nagyon tudok mutatni, hogy csináltam is valamit. Témavezetőm nem mindig válaszol, vagy csak soká, nem is tudom miket kellene kérdeznem tőle, mármint pl. megkérdezhetem, hogy van-e ötlete kutatásra, vagy mit írjak még bele, vagy mindennek tőlem kellene jönnie.

Próbáltam barátokat is kérdezni, de mindenki más módon csinálja/csinálta. Volt több óránk is szakdolgozat írással kapcsolatban, de ezeken csak a szakirodalom keresésről és hivatkozásról volt róla szó. Arról pl nem hogy egy témavázlat mit tartalmazzon, hogy nézzen ki, mit mi után érdemes csinálni.



2023. máj. 1. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne. ><
2023. máj. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kitalálod, hogy miről akarsz írni. Keresel hozzá rengeteg szakirodalmat, készítesz hozzá egy kutatást (kérdőívet csinálsz és kitölteted a lehető legtöbb kompetens emberrel), majd elemzéseket, diagramokat készítesz belőle. A témát amiről írsz több témakörre bontod, és mindegyikhez írsz szakirodalmakból, hozzá kapcsolódó saját gondolatokból, és csatolsz hozzá a kutatásodból és annak elemzéséből. Igazából rengeteg a rizsa benne.

Felépítése szerint van egy bevezető, hosszabb tárgyalás rész (több témával benne) majd befejezés-összegzés. Fontos a megfelelő tartalomjegyzék írása tagoltan, valamint a végén a bibliográfia (a szakdolgozatban megfelelően csillagozva lábjegyzetben), és az ábramelléklet. Olyan, mint egy középiskolában írt fogalmazás, csak sokkal hosszabb,és úgymond külső segítséget (szakirodalom és kutatás) is használsz hozzá a saját gondolataid mellett.

2023. máj. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rengeteg szakirodalom az nagyjából mennyi? Egyelőre kb. 15 könyvet találtam, aminek köze lehet a témához, de elég sok a hasonlóság. Folyóiratokból meg vagy 70 cikket, amiből nem biztos, hogy mindet felhasználom és még keresek újakat.
2023. máj. 1. 22:20
 4/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.


Remélem segít az info, vagy passz.


Nekem azt mondták okos "diplomások", hogy ne bontsuk szét a témát, hanem egy konkrét témára összpontosítsunk. Pedig én is azt mondanám mint te.

Akkor?


De vágom, nem kell túlgondolni, sem semmi.

2023. máj. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a szétbontást úgy értettem, hogy nagyobb témán belül kisebb csoportokra osztva. Pl ha hátrányos helyzetű emberekről írsz egy adott városon belül, akkor ott is külön téma lehet az iskola, a munkahelyek, stb viszonyítása a hátrányos helyzetű emberekhez.
2023. máj. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Meg az hiba, hogy túl sok mindent foglal magába a témám? Találtam szakdogákat, amik foglalkoznak X meg Y dologgal csak. Na nálam X meg Y kapna egy-egy rövid összefoglalást, 1-2 oldalt, és az egész szakdogában X, Y, Z,... mindent összesítenék, hogy ezek így mind hatással vannak. Tehát egyikbe se mennék bele túl részletesen, nincs egy kiemelve, hanem egy összesítés lenne, a közös hatásukról.
2023. máj. 2. 09:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Erre így nehéz lenne válaszolni, könnyebb lenne ha tudnám mi a téma.
2023. máj. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!