Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Allamvizsgára felkészülés?

Allamvizsgára felkészülés?

Figyelt kérdés

Sziasztok:) ti milyen stratégiával keszultok/keszultetek allamvizsgára?

BTK BA kepzes - tetelek + szakdoga védés

Még van 3 hét de ugy erzem alig tudok valamit, van olyan tétel, amihez egy szót sem tudnék hozzászólni.

Nektek milyen stratégia vált be?:/



2023. máj. 8. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Nem hagytam az utolsó 3 hétre :)

Időben kidolgoztam a tétleket, hónapokkal előbb, és után több menetben átnéztem őket, zanzásítottam is, csak a föbb pontokat kiemelve. A lényeg az iterítv ismétlés volt.

2023. máj. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen stratégia lenne? Megnézem a tételt, hogy mit tudok már belőle, és megpróbálom az egészet megérteni. Röviden összefoglalom az egészet, hogy egy kerek egész legyen, és elsősorban azt egészítem ki részletekkel.


Ha valamihez nem tudsz egy szót sem szólni, akkor azt nem érted egyszerűen.

2023. máj. 8. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is hónapokkal előbb kezdtem a felkészülést. 105 tételem volt, de a hozzá tartozó jegyzetet újra és újra átírtam, egyre rövidebben, míg nem két A4-es lapra rá fért az egész. Írás közben tudok a leghatékonyabban tanulni, hja, és az államvizsga előtti nap első felét töltöttem csak tanulással, időben lefeküdtem, hogy minél kipihentebb legyek másnap.
2023. máj. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem készültem, ZV előtt bementem egy templomba, megkértem a papot hogy áldjon meg és láss csodát sikerült.
2023. máj. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan mérnöki szakom volt de kb 1 hónap alatt készültem fel bsc és msc ZV re is.


Megvoltak a tételek ~25 Bscn, ~40 MScn. Átmentem napi 8-10 órába a tételeken és megpróbáltam a lényeget összefoglalni vázlatosan kb 1.5 oldalban, utánnanéztem amit nem értettem, rajzoltam ábrát ami segített a logikáját észbentartani és végigmondtam egy tételt utánna a vázlat alapján.

2023. máj. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én két hónapja tanulok, május elseje óta.

5 targyam van, tárgyanként 15 tétel, 2-6 oldal között

Plusz kérdeznek magyarul a szakdogarol és idegen nyelven kell védeném :)

2023. jún. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!