Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mással is szokott ilyen lenni...

Mással is szokott ilyen lenni hogyan lehetne ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet nálam, hogy néha egyszerre túl sok mindent akarnék csinálni nagyon gyorsan. Belevágok ebbe , hogy ezt tanulom mellette csinálok mást. Majd nem foglalkozom vele és később egy kis idő eltelte után megint bele vágok. Pl a némettel vagyok így. Abból ugye nekem van érettségim és néha eszembe jut , hogy letennék belőle emelt szintű vizsgát elő is veszem a tananyagot ismétlés gyanánt plusz mellette szavakat is szoktam tanulni majd nem foglalkozom vele utána már csak hébe hóba hogy csinálom. Meg szeretem azt is , hogyha tanulok is valamit és abba hagytam hogy mást csinálok el kezdek olvasni egy könyvet ( regényt) majd elkezdek mást tanulni ( kémiát ). Van egy fajta témakör ami évek óta foglalkoztat és azzal azért néha több időt is töltök a mai napig a testbeszéd nagyon sok könyvem van belőle valahogy imádom azt a fajta témakört és azt is szoktam olvasni, tanulni és van mikor néha azt sem tudom , hogy mit akarok szeretnék csinálni van mikor csak úgy döntések nélkül élek és csak úgy csinálom a dolgaimat, teendőimet mintha nem tudnék néha dönteni arról, hogy mit is szeretnék valojában. Ebbe is bele kezdek abba is belekezdek majd abba hagyom és megint folytatom. Pedig már 27 éves vagyok sőt 28 leszek a héten. Néha eszembe jut az is , hogy valamit kéne kezdeni az életemmel csak van mikor nem is tudom , hogy mi legyen az. Sőt mostanában elkezdtem tanulni infót is mert abból is mindig jó voltam , hogy lerakom az ECDL-t. A mai napig szinte döntések nélkül élek és csak úgy sodródok az árral. Valaki valami vélemény? Segítség?

Köszönöm



2023. máj. 8. 22:37
 1/3 A kérdező kommentje:
Mintha egy elveszett ember lennék ebbe az elcseszett világba
2023. máj. 8. 22:46
 2/3 anonim ***** válasza:

Figyelemzavar. ADD (de ha tévednék, javíts ki a későbbiekben!)


Sokáig én se értettem, miért nem tudok huzamos ideig az általam imádott dolgokra összpontosítani.


Töredékekben haladás, befejezetlen dolgok stb.


Rájöttem mi lehet a háttérben.


ADD, ha hiperaktivitás is kísér, akkor ismertebb nevén ADHD.


Azért nem haladsz (ha ez a gondod), mert az agyad dopamin szint növelése miatt keresi az érdekesebb vagy éppen aktuálisan érdekesebb dolgokat és ez miatt félbemaradnak dolgok.


Ahányember annyi féle, de ez a fő jellemzők egyike.


Tölts ki online-n tesztet. Keress fel szakit, aki megerősíti, majd kérj beutalót az ADHD ambulanciára BP-re.


(nem baj ha mielőbb elintézed, mert hosszú idő a várólista. Házidokidtól is kérhetsz beutalót, előtte látogasd meg a weboldalukat. Ha dokihoz mész írd vagy fotózd le az ambulancia teljes nevét, hogy jó helyre kapd a beutalót, a beutalót e-mail címükre kell elküldeni.)


Olvass, tájékozódj az említett lehetséges problémát illetően.


Ahogy elmélyed benne az ember rájön, hogy az-e a baja vagy sem, bár teszt kitöltése is sokaknak sok mindenre rávilágít.


Ha tényleg ez a "gond", akkor remélem segítettem az infókkal.

2023. máj. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. máj. 9. 12:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!