Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez elvi hibának számít az...

Ez elvi hibának számít az idei matek érettségin? (kamatos kamat)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A 15., a Föld népességéről szóló feladatban a kamatos kamat képletével kellett számolni.


A megadott kamatlábat (p-t) előre elosztottam 100-al és úgy írtam be a képletbe, pedig százalékos formában kellett volna.


Ez elvi hibának számít és ugrik az egész feladat vagy csak 1 pontot vonnak le számolási hibáért? Ha az utóbbi akkor az összes feladatrésznél, vagy csak 1 pontot, mivel ismétlődő hiba?


Köszönöm!



2023. máj. 9. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem elvi hiba akkor lenne, ha valami tök más képletet használtál volna, mást számoltál volna mint amit a feladat kér. Ha csak előre összevontál egy lépést, az nem hiba.
2023. máj. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én sorozattal számoltam végig
2023. máj. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1-es

Úgy értem, hogy a képletbe 1-et kellett volna írni (mivel 1% volt az adat), de én leosztottam 100-al és 0,01-et írtam be és így rossz eredmények jöttek ki.

2023. máj. 9. 19:07
 4/6 anonim ***** válasza:
1.01 et kellett írni bele az az 1%-os növekedés.
2023. máj. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
26%

"Úgy értem, hogy a képletbe 1-et kellett volna írni (mivel 1% volt az adat), de én leosztottam 100-al és 0,01-et írtam be és így rossz eredmények jöttek ki."


Ez nem elvi hiba hanem egy baromság amit számoltál. Ezért nem pontlevonás jár hanem 0 pont mert 1. nem tudtad normálisan alkalmazni a képletet 2. a helyes végeredmény sem jött ki


-egy matematikus professzor, érettségi vizsgálóbizottsági tag

2023. máj. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Xdddd
2023. máj. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!