Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy pszichológiai képzés...

Egy pszichológiai képzés mellett mennyi szabadideje lehet az embernek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egyénfüggő, de így átlagosan, az egyetem mellett, jut idő pl; hobbira?

2023. máj. 13. 20:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
1%
Elég sok mert önmagában egy büfészakképzés, annyi pszichológus van mint égen a csillag, amit az egyetemen oktatnak úgysem lesz semmi gyakorlati haszna, ha sikerül elhelyezkedned minimálbérközeli fizuért akkor pedig hallgathatod a sok kattantnak a gondját. Úgyhogy nem kell túltolni az egyetemi tanulást.
2023. máj. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2023. máj. 13. 21:34
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
#1-es egy troll. Felejtsd el amiket mondott, nem ért hozzá. Nagyon jó kis képzés a pszichológus. Ha komolyan is veszed, akkor azért befér mellé egy 20 órás gyakornoki munka. Ha klinikai vagy tanácsadó irányba akarsz elmenni (azaz “igazi” pszichológus akarsz lenni), akkor nem tudom, hol tudsz gyakornokoskodni, vagy ha pénzt akarsz keresni, akkor olyan munkát kell keresned, ami nem is nyír ki éjszakázással, de nem is fix munkaidőben nappal kell csinálnod. Ha viszont üzleti karriert szeretnél vele csinálni, piackutatóként például, akkor ügynökségnél vagy multik piackutatási vagy termékfejlesztési osztályán kell gyakornoki helyet keresned, az is belefér.
2023. máj. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:))
2023. máj. 13. 22:49
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Én egy dolgot tudok még hozzáadni. Ha dolgoznod kell, akkor a levelező képzés is elég jó tud lenni. Egy ismerősöm úgy végezte el és ugyanúgy végig tudta csinálni a klinikai végéig és azóta terapeutaként dolgozik magánban. Szóval így is lehet és akkor tudsz közben dolgozni.
2023. máj. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogyan tudod felvenni az óráidat. Nekem 2 szakos tanári mellett is van időm azért.
2023. máj. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
Pszichón persze észnél kell lenni (nem a klasszikus bölcsészképzés szintje, ahogy az első válaszoló írja tévesen), de azért nem tartozik a leggyilkosabb szakok közé sem. És ahogy említette valaki, ebből szerencsére levelező képzés is van, ami mellett aztán lehet dolgozni rendesen. Viszont én ezt csak akkor ajánlom, ha nem az első diplomád megszerzésére készülsz. Ha ez lenne az első, akkor nyugodtan menj inkább nappalira és adj bele mindent!
2023. máj. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

7. “nem a klasszikus bölcsészképzés szintje”


Valóban nem, mivel a klasszikus bölcsészképzés atom nehéz elitképzés (assziriológia, egyiptológia, indológia stb. de még a filozófia sem kispályás), a pszichológia meg egy bárki által könnyedén elvégezhető tömegképzés, kb. egy magyar szakkal egy szinten.

2023. máj. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
#8. Oké, nyilván nem fogalmaztam pontosan, az általad zárójelben írt szakokról igazából nincs sok ismeretem (bár nehéz elhinnem, hogy a filozófia nagypályás képzés lenne). A lényeg, hogy szerintem nem olyan könnyen elvégezhető a pszichológia, mint a BTK-szakok zöme. De nem muszáj egyetértenünk persze.
2023. máj. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
20%

9. Most tényleg őszintén. Csak egy teljesen random módon másolok ki egy filozófiai összefoglaló jegyzetből (29. oldal):


“Az arisztotelizmus szerint a konkrét partikuláris egyszerűen a rá jellemző fajta, azaz létezésforma instanciációja. A létezés e formája nem redukálható semmi másra, ezért maguk a konkrét partikulárisok is irreducibilisek: nem konstruálhatóak meg alapvetőbb létjellemzőkből. A konkrét partikuláris létezése persze abból származik, arra redukálható, hogy ő maga fajtája instanciációja, azonban ez a fajta nem része vagy konstituense az objektumnak, valami, ami mintegy belép az objektum kompozíciójába. A fajta az, ami a dolog. A konkrét partikuláris egy másra visszavezethetetlen egységes létezést mutat: ez a létezésforma partikuláris-individuális. Nincs szükség semmi továbbira a konkrét objektumok partikularitásának magyarázatához: az egy partikuláris kutya instanciál egy fajtát, és így létezik az adott kutya. Nem probléma az adott faj alatt egyedek numerikus differenciája sem: a fajta sokszoros instanciációja elegendő a partikulárisok numerikus különbségének magyarázatához.“

Forrás: [link]


… és ez még csak egy bevezető jegyzet egy könnyebb anyagrészből! A filozófia anyaga valami elképesztően SOK mindenféle értelemben. Terjedelemre is végeláthatatlan; logikailag is elképesztően bonyolult tud lenni, és lexikálisan is rengeteg


A pszichológia lexikálisan szintén nagy anyagrész, de komplexitásban messze elmarad a filozófiától, és egy harmincadannyit sem kell olvasni, mint a filozófián, ahol ráadásul az olvasandó szöveg nagy része monoton és nagyon bonyolult.


“mint a BTK-szakok zöme”


Kíváncsivá tettél, számszerűleg mit nevezel a BTK-szakok ZÖMÉNEK (azaz magyarul többségének)? Ezekbe beleszámoltad az összes ókori és modern, de közel- vagy távolkeleti nyelvet? Biztos vagy te abban, hogy például egy arab szak, amelyen “nem mellesleg” kell tanulni latint és ógörögöt is, és általában tudnak az arabosok még héberül, némelyek szírül, etiópul stb. és tanulnak történelmet, régészetet, művészettörténetet, irodalomtörténetet hihetetlen nagy mélységben – ez egyáltalán mérhető a pszichológus tömegképzéshez?


Vagy melyik bölcsész szakok “zömére” gondoltál? A szabad bölcsészetből a filozófiát már kitárgyaltuk, netalán az alkalmazott nyelvészetre?


Kicsit segítek: teljesen értelmetlen ez az összehasonlítgatás, de ha már tanultál kognitív pszichológiát és mégis szeretnéd összemérni, akkor a pszichológia kifejezetten a könnyebb bölcsész szakok súlycsoportja.

2023. máj. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!