Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen írnak hiányzást...

Egyetemen írnak hiányzást hogyha nem megyek be az órára/nem veszek részt az előadáson, úgy mint általános- vagy középsuliban? Van egyáltalán osztályfőnök?

Figyelt kérdés
Meg úgy unblock miben tér el az egyetemi élet a középsulistól? Tényleg "szabadabb" ahogy azt sokan mondják?

2023. máj. 15. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatok esetében kötelesek hiányzást/jelenlétet adminisztrálni, ott is általában (lehetnek eltérések!), mint közoktatásban egy adott tárgyből legfeljebb a foglalkozások 30%-ról hiányozhatsz, afelett egyetemen a gyakorlatvezető köteles megtagadni a jegyet (közoktatásban osztályozó vizsgára köteleznek ilyenkor).

Előadások esetében oktatóktól függ, a mi szakunkon például nincs jelenlétellenőrzés előadások esetében, de tudok olyan szakról, ahol viszont van.

Osztályfőnök nincs, de lehet mentorációs foglalkozás (nálunk van) ahol egyetemi oktatók/kutatók segítenek az első félévben, meg ugye a hökösökhöz lehet fordulni.

2023. máj. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egy-két kivétellel minden előadáson van katalógus, valamint az összes gyakorlaton is. A legtöbbről 2-t lehet hiányozni, de igazolást nem kell vinni, az nem érdekli őket. Sok helyen az előadások nem kötelezőek.

Nálunk osztályfőnök is van, aki segít nekünk eligazodni, lehet hozzá panaszokkal fordulni, meg időnként leszid minket mindenféléért, de ez is nagyon kirívó, nem hallottam még más egyetemről ahol lenne ilyen.

2023. máj. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja. Osztályfőnök nincs (elvégre nincs osztály). A gyakorlatok esetén többnyire az órák harmadáról/30%-áról lehet hiányozni, ami általában max. 3 alkalmat jelent. Nálunk az oktatók többsége ezt rendesen figyelte, de tudok olyan szakról, ahol nem érdekelte a tanárt. Az előadások esetében többnyire nem kötelező bejárni, de lehetnek kivételek. Volt olyan órám, ahol kb. 100 emberből tízen jártunk órára. Más meg jelenléti ívet íratott alá, és a gyakorlathoz hasonlóan nézte a jelenlétet. Utóbbi sokkal ritkább volt, de előfordult.
2023. máj. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az előadások és gyakorlatok is kötelezőek, katalógusosak és van ahol az oktató olvassa fel a neveket, szóval még a másik beírása sem működik. Máshol ahogy látom 30%ot lehet hiányozni, nálunk 25öt és van ahol a tanár kér igazolást a hiányzásról, van ahol nem ez nálunk is vegyes.

Nekünk van évfolyamtutorunk (kb mint egy osztályfőnök) akihez lehet fordulni ha valamilyen problémánk van, nagyon készségesen és egész hamar szokott válaszolni.


Én abban érzem szabadnak az egészet, hogy nincs mindennapos házi, amit szigorúan behajtanának rajtunk, viszont nincs zh sem, így csak félévvégi vizsgázások vannak, amivel nagyon el lehet csúszni, ha nem készülsz szorgalmi időszakban. Amúgy én többet vagyok most egyetemen bent, mint középsuliban voltam….🥲🥲 Sok egyetemen van hogy csak heti 2-3 nap van oktatás vagy nagyon max 1-1 órájuk van a maradék napokon, nálunk heti 5 nap 8-16/20ig bent vagy, ha esetleg szerencsés csoportba kerülsz, akkor lehet egy napod amikor csak 14-15ig vagy bent. Úgyhogy nekem kicsit vegyesek az érzéseim, nem ezek “életem legszebb évei”, de már várom hogy végezzek, mert azok rövidebb és jobb napok lesznek :)

2023. máj. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Hasznosak voltak.
2023. máj. 15. 20:45
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen katalógust, (jelenléti ívet) szoktak vezetni a tanárok előadásokon, de változó, hogy ki tartja be. Van aki kiosztja, akkor is ha láthatóan szinte minden hallgató bement órára, van aki pedig akkor se, ha mondjuk a 120 emberből ott vannak max 30-an.


Gyakorlat az már más, ott legtöbbször fel szokták olvasni (Alkalmanként ez is lehet tanárfüggő. A legtöbb tanár mindig felolvassa, van aki nem foglalkozik vele és van olyan aki néha felolvassa néha pedig elfelejti).

Gyakorlatra menni kell, mert 3 hiányzás [ezt a szamot is lehet, hogy egyetem válogatja, előfordulhat, hogy valahol 2 a megengedett] után megtagadják az aláírást. (kivételes esetben eltekinthetnek ha valamilyen nyomós indokot fel tudsz mutatni pl. Sürgősen el kell menned valamilyen orvosi vizsgálatra stb., azért az oktatók is emberek, legtöbbjük megértő szokott lenni).


Osztalyfőnök nincs. Ha valami kérdésed van legjobb amit tehetsz ha a szaktársaidtól érdeklődsz vagy felsőbbévesektől, esetleg az egyetemek általában szoktak mentorprogramot indítani, hogy felsőbbévesek segítsenek amíg gólya vagy. Ajánlatos ismerőst szerezni a felsőbbévesek közül is, aki tud segíteni, mert ők már el tudják magyarázni a tárgyfelvétel/vizsgafelvétel mentét, ismerik a tanárokat, stb...


"Osztályfőnöki funkciót" talán tanszékvezetőkre lehet ráhúzni. Általában ők szokták értesíteni az esetleges fontosabb eseményekről a diákokat. Illetve a szeminárium vezetők szokták még a fontos dolgokat elmondani, tőlük szinte mindig lehet kérdezni, elsősorban a vizsgákról, kövegelményekről stb... Az egyébb fontos információt amire szükség van, azt neptunon szokták elküldeni, esetleg e-mail-en. Érdemes figyelemmel követni minden nap a neptun-t, esetleg felnézni az egyetem/kar honlapjára, facebook oldalára, illetve a kari hök facebook oldalán is meg szokták osztani a fontosabb infókat.

2023. máj. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az is igaz, hogy sokkal szabadabb, mint a középsuli, amit érdemes kihasználni, de azért kezeld helyén, mert ha nagyon könnyelműen veszed,könnyen szét lehet csúszni, mikor megjön a vizsgaidőszak. De fontos, hogybmindig használd ki az egyetem nyújtotta lehetőségeket a szorgalmi időszakban is, nem kell mindig 100%-ban a tanulásra koncentrálni, fontos, hogy gtaláld az egyensúlyt
2023. máj. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
6-os 7-es köszönöm!
2023. máj. 22. 10:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Szívesen
2023. máj. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!