Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biosz, vagy emelt magyar?

Emelt biosz, vagy emelt magyar?

Figyelt kérdés
A kettő közül valamelyik tantárgyból muszáj emelteznem. Melyiket válasszam szerintetek? Egyébként mindkettőből jó vagyok, inkább mondanám magam humán beállítottságúnak a tantárgyak szempontjából, de a magyar emeltre azt hallottam, nem lehet eléggé felkészülni://

2023. máj. 15. 20:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt nemsokára friss élményként el tudjuk majd mesélni, hogy a magyarra fel lehetett-e készülni eléggé 😀 Hiába a javítási útmutató, nekem a betekintés előtt fogalmam sincs az írásbelin elért eredményemről, annyira szubjektív az egész.

A korábbi biosz feladatlapok hogy mennek neked?

2023. máj. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Biosz egyszerűbb ha szereted is. Én már általános óta élek halok a bioszert, az egyetlen tantárgy amit élvezettel is tanulok, akkor is mikor kedvem sincs, dokumentum filmeket nézek róla stb. Így számomra nem nehéz egy biosz emeltre készülni, bár annyira nem is készülök mert oktv döntős voltam bioszbol és úgy gondolom, hogy az elég felkeszules volt míg arra készültem, de holnap tudok róla véleményt is mondani.


Az irodalom emelt szubjektív borzasztoan, és egyébként rengeteg lexikális tudás kell hozzá - míg kozepszinten tanulni se kell rá. De jövőre megvaltozik az érettségi, szerintem ezeket is érinteni fogja. :)

2023. máj. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mint reálos, csuklóból a biológiát mondanám, a magyar emelt gondolától már a gyomrom is görcsbe rándulna.:D

De humános vagy, akkor a magyar. Az emelt biosz 2024-től már csak nehezebb lesz, tehát ha humános vagy, nem hinném, hogy jobban bírnád, mint a magyart.


Egyébként milyen szakról van szó?

2023. máj. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Pszichológia:)

Fakultációt kellett választanom, és egyébként magyar helyett törit vettem volna fel faktnak, de a bioszt és a törit nem tudtam sajnos felvenni egyszerre. Ezért lett magyar.

2023. máj. 15. 22:16
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Biosz. A pszichológián amúgy is annak lesz több értelme. A biosszal több hasznos dolgot megtanulsz, a magyar lényegében szövegértés és beseggelt nyelvtan.
2023. máj. 16. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hasznosabb a biosz emelt a pszichohoz. De nem is muszáj emeltezned belőle, sokan elmennek faktra és csak egy erős kozepszintet tesznek belőle, nálunk a bioszt sokan azért vették fel mert nem tudtak mit és úgy voltak vele hogy még mérnöki szakra is jó az emelt biosz vagy a közép miert ne. Hajrá neked!!
2023. máj. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!

Egy tantárgyból előírt az emelt. Szóval mindenképp kell választanom, és talán a biosz tényleg szerencsésebb lenne:)

2023. máj. 16. 13:41
 8/12 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok

Ma írtam a biosz emeltet, szerintem jól ment. Volt egy feladat amit tippeltem de a többit úgy érzem tudtam, a számolásos feladat kifejezetten jól ment, pedig órákon azok mentek kevésbé. A kalciumos esszé is nagyon jó volt, szerintem nem volt túl nehéz. Osszesegben szerintem nem volt túl bonyolult, annyira egyszerű se, tavalyi egy fokkal talán könnyebb volt de megoldhato volt ez is:)) nincs meg megoldokulcs de én olyan 85%ra tippelek, pár választ sunyiba felirkaltam magamnak, hogy miket írtam. A csütörtöki emelt kémia is lehetne ilyen barátságos😵‍💫

2023. máj. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

20:55

Gratulálok neked!!

Egy emelt kémiát semmi pénzért nem vállalnék be, sok sikert kívánok!

Csak nem orvosira készülsz?

2023. máj. 16. 21:24
 10/12 anonim ***** válasza:

Koszii, mostmar ense😑 nagyon nehéz, pedig arra tanulok a legtöbbet, mondjuk nem realos agyam van egyeltalan de úgy voltam vele hogy egyetemet barmit😂

Igen, fogorvosi a cel:) gyógyszerészeti is megvan jelölve, bár lehet kibukok róla a kémia tudásom miatt egy félév alatt, de annak is örülök ha az első nem jön össze😃

2023. máj. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!