Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok tesi felmentést...

Hogyan tudok tesi felmentést szerezni egész évre?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és érettségi után szeptembertől megyek szakmára három évre ipariba. Fel leszek mentve az érettségi tárgyaimról és jó lenne ha a tesi alól is felszabadulnák mert ezen kívűl már csak a szakma maradna, szerintetek hogyan lehetne?


Ha pl ott kellene ülnöm egész órán az is jó lenne de tesizni nem akarok, toltam előtte 4 évig és a 15 évesek között nem sok kedvem van futkosni+ mozgok itthon is.



2023. máj. 17. 15:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
+Papírt tudok iratni arról, hogy iskolán kívül sportolok.
2023. máj. 17. 15:56
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy ha középiskolában jártál testnevelés órákra, azt miért nem fogadják el neked ugyanúgy, mint a többi tárgyat. De ha nem, akkor bele kell nyugodnod, hogy nem. Egész évre szóló felmentést csak orvos adhat neked, de ha nincs semmi testi bajod, akkor ezt csak csalással teheti meg. Nagy kérdés, hogy találsz-e ilyet.
2023. máj. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én részleges felmentést kaptam, gyakorlatilag talajtornán kívül mindenre szólt. Kiskorom óta fájnak a térdeim, 15 guggolás után felmondják a szolgálatot, lépcsőzni meg kínszenvedés. Voltam orvosnál, elküldött röntgenre de nem mutatott semmit. Ötletük se volt mi lehet, szóval a kezembe nyomtak egy felmentést, hogy majd kinövöm.
2023. máj. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
9%

Érdekes...

Nem tudsz magyarul, de fel vagy mentve minden érettségi tárgy alól. Felmentést kérsz tesiről. A levegővétel alól nem kérsz felmentést?


Pont ettől lesznek ilyen parasztok (értsd: kulturálatlanok) a szakmonkások, mert gyógysulit csináltak, és élethez közük 0 azon kívül, hogy felismerik a 100-as szöget.


Ébredj már fel, ember! Tajparaszt akarsz lenni és végig ezt a gerinctelen megúszos taktikát követni, tedd, de ne várd, hogy valaki is az életben komolyan vegyen... És ezt később nem fogod tudni bepótolni. Egyszercsak arra ébredsz, hogy a 40-es éveidben vagy, és a kocsmában töltöd a mindennapjaid, mert semmire nem vitted az életben... De hogy is vinnéd, ha ennyi tartás nincs benned?!

2023. máj. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értelmes válaszokat köszönöm neked meg drága hármas eszem a szíved, csak tudnám mi kínod akarod itt rajtam kitölteni. Most mi köze is van az általad leírd dolgoknak ahoz, hogy nem szeretném a tesi órákkal húzni az időmet? +ha nem lenne jó az értelmező képességed akkor kifejteném: érettségiztem és 4 évet voltam gimibe szóval semmi alól nem bújnák ki, tesiztem is négy évig de örülök ha ezt letehetem mert nem ez a legfontostosabb dolgom hanem a szakma és a munka iskola mellett. Mindenesetre gondolkodj el mit csesztél el az életedben..
2023. máj. 17. 19:28
 6/11 anonim ***** válasza:
19%

Ne akarj kibújni a mozgás alól... nagyon vissza fogod sírni az időszakot... A szakma mellett is lehet mozogni. És otthon te nem fogsz mozogni... Tehát az halott ügy.

Szerintem ne a felmentésben gondolkodj.

2023. máj. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6 felhívnám a figyelmed az alábbi részletekre:


"mozgok itthon is"


"Papírt tudok iratni arról, hogy iskolán kívül sportolok."


Egyébként ha nem is mozog, neked mi közöd hozzá? :DD

2023. máj. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es; 6. vagyok!


Nyilván bizonyos nem lehetek benne, de az az otthoni sportról nem az intenzív testedzésre asszociálok, sokkal inkább valami lazára, amire vagy jut idő és kedv, vagy nem.

Ha ennyire tud szerezni papírt, az nekem nagyon gyanús, hogy nem korrekt úton - de ne legyen igazam.


Közöm indirekte lehet csak...

2023. máj. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ne haragudj #3 elnéztem a számokat és #4-nek szólt a dolog!!
2023. máj. 17. 20:30
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyébként meg én sem tudom hogy mi köze lehet #6-nak ehhez, de biztos jobban tudja mint én,hogy mit is csinálok. Bizonyára annyira intenzív lehet az a tesi óra hogy anélkül fogok kevesebbet elérni,ha mindenki azt akarja,hogy ne hagyjam ki. Az iskolai testnevelés órák lényege már amúgy sem ez csak az,hogy szopassák a diákokat,ha nem szivattak szarrá az előző suliban akkor átöltöztettek csak azért,hogy 10 percet focizzak és utána nézzem ahogy a fiúké a pálya a maradék 35 percben, ennek aztán nagy értelme van és ez tényleg kihagyhatatlan.. Nekem nem kell, hogy ezzel húzzák az időmet és kész,mozgok én ha akarok otthon de nem is az a lényeg hanem az, hogy nem akarom már ezekkel a töltelék, értelmetlen tartárgyakkal húzni az időmet.
2023. máj. 17. 20:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!