Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék napi 8 óra...

Hogyan tudnék napi 8 óra iskola után itthon még 2-3 órát hatékonyan tanulni?

Figyelt kérdés
Elterveztem, hogy minden nap tanulni fogok egy tételt, de az utóbbi 2 napnál már nehezemre esett az iskolában töltött 8 óra után felfogni azt ami a tételekben le van írva.

#hatekonysag
2023. máj. 18. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
14%

Sehogy. Az iskolarendszerünk borzalmas. Ezt csak túlélni lehet. Én a helyedben inkább sportolnék és baráti közösségekbe járnék, a tantárgyak közül pedig fókuszálnék arra, amelyik kell a továbbtanuláshoz, a többiből meg elég a kettes. Így túl lehet élni.


Ezt csak azok bírják, akiknek nincsenek barátaik és soha nem járnak el otthonról sehova.

2023. máj. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Az iskoládban napi 8 tanóra van. Biztosan vannak köztük olyanok amik a futottak még kategóriába tartoznak. Gondolok itt a rajz, ének, teszi, etika... tantárgyakra. Ezeken tanulgatod a tételeket.

Nem teljesen értem hogy milyen tételeket tanulgatsz.

2023. máj. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
elorehozott erettsegis tetelekrol van szo
2023. máj. 18. 13:33
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a gond, nekem is sokszor annyira le volt halva az agyam mire hazaértem, hogy nem volt erőm/kedvem tanulni. Ami nekem bevált, hogy mikor hazaértem, egy kicsit, mondjuk egy órát pihentem, olvastam, sorozatoztam, és utána kicsit felfrissülten láttam hozzá a tanuláshoz. Valamint én sportoltam is mellette és a mozgás mindig jót tett, átmozgatott, kikapcsolt (futottam, aközben nem kellett koncentrálni, úgyhogy jobban tudtam utána). Ha nagy sport nem is, óránként pár perc séta szerintem csodákra képes.
2023. máj. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem is az segített sokat, hogy miután haza értem, elmentem edzeni egy 2 órát, vagy játszottam a gépemen valamit. Utána volt már energiám tanulni
2023. máj. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!