Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az ELTE pszichológia szakra...

Az ELTE pszichológia szakra betudok-e jutni úgy, ha elérem a pont határt ,hogy nem érettségizek biológiából ?

Figyelt kérdés

Sziasztok ,

Én egy külföldi tanuló vagyok (nyelvi helyességgel vannak problémám ) aki most már a magyar gimnáziumban tanul 11.-es ként, utána kerestem az oldalakon de még mindig vannak kérdéseim az érettségivel kapcsolatban.

Engem nagyon érdekel a pszichológia, így ELTE-re szeretnek járni egyetemre.

Matek és angol fakt-ra járok , külön tanárhoz biológiából . Nem veszem jónak a biológia tudásomat a nyelvi problémák mellet, érettségi pont számításnál a 2. fajta számítást szeretném jól teljesíteni ( 2 érettségi tárgyat kiválasztva megduplázni és még hozzá menne a többlet pontok, mint nyelvvizsga ) , így emelteznék matekból és angolból ,ezt a kettőt vinném.

Az ELTE 2024-es pszichológia követelményt megnéztem a felvi.hu és ELTE honlapján is . A kiírtak szerint ezt a két tárgyat elfogadják ,de az osztálytársaim azt mondták ,hogy köteles a biosz érettségi ahhoz , ha be szeretnék jutni a pszichológia szakra. Így elégé be vagyok zavarodva mert alapból nem annyira tiszta nekem a magyar érettségi pont számítások , ezért meg szeretném kérdezni tőletek .

Főbb kérdés az, hogy biológiából kell e érettségiznem ?

Második, a fent irt dupla százalék érettségi tárgy számítással , matek angol emeltet elfogad az ELTE , vagy muszáj lenne biosz és egy választott tárgyból ?

Előre is megköszönném a válaszokat ha kapok !



#biológia #érettségi #pszichológia #Érettségi pontszámítási #2024 új tanrend
2023. máj. 18. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hivatalos információ, akkor nem az osztálytársaidra kellene hallgatni...
2023. máj. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A felvi.hu-n világosan láthatod, hogy jelenleg egyáltalán nem kell biológából érettségizni a pszichológia szakra való bejutáshoz, sem középszinten, sem emelt szinten. Az osztálytársaid zöldséget beszélnek.
2023. máj. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mondhatták mert ha jól tudom régebben kellett (évekkel ezelőtt), de nem vagyok benne biztos.:D
jan. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!