Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A nulláról 2 év alatt az...

A nulláról 2 év alatt az emelt kémia érettségi teljesíthető?

Figyelt kérdés
10.-es vagyok és csak mostanra fogalmazódott meg bennem,hogy az orvosira szeretnék jelentkezi, de ehhez emelt szinten kellene kémiából érettségiznem és sajnos semmit sem tanítottak nekünk kémiából az elmúlt két évben. Otthon tanulva és magántanár segítségével van esélyem?

2023. máj. 19. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

1. Sosem a tanár a hibás. Amikor te azt mondod, nem tanították meg neked, akkor lezüllesz a büdös szagmunkás szintre.

2. Könyvből MINDEN megtanulható.

3. Amit igazán el akarsz érni, az megvalósul

Benned a létra.


Én a magántanárt anyagolnám, elsőnek előszedném a TANKÖNYVET.

Ha az nem megy, az orvosi sem fog menni.

2023. máj. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Ezaz kedves #1, te aztán tudod hogy kell valakinek az önbizalmát lerombolni. Ráadásul nincs is igazad, mert a mai magyar oktatási rendszerben sajnos kevesebb az olyan középiskola, ahol normálisan felkészítenek az emelt kémiára, mint ahol nem.

Az meg teljesen nyilvánvaló, hogy semmi közöd az orvosihoz, mert a legtöbb vizsgára nem könyvekből készülünk, hanem az előadás/szeminárium alapján készült jegyzetekből. Emelt kémiára is vannak jó könyvek (pl Villányi, Mozaik), de önállóan nulláról felkészülni belőlük nagyon nehéz (számolásra főleg), mert egyszerűen nem tudnak minden összefüggést leírni, amit szóban 2 perc alatt sokkal érthetőbben elmagyaráz egy tanár.


Az emelt kémia nehéz, át kell látni, meg kell érteni, hogy valaki magas százalékot érjen el az érettségin, de nem lehetetlen teljesíteni. Persze csak könyvekből is fel lehet készülni rá, de személyes tapasztalat, hogy baromi sokat segít egy jó felkészítő kurzus, ahol összeszedetten, érthetően elmagyaráznak mindent, lehet kérdezni ha valamit nem értesz és nem kell órákon keresztül kutatnod 5 másik könyvben, hogy megtaláld a kérdéseidre a választ. Ha valakinek anyagilag belefér egy ilyen 50-100 órás emelt felkészítő, akkor én mindenképp javaslom, hogy fizessen be rá, mert tényleg rengeteget segít.


Kérdező, a két év bőven elég, de igazából 10 hónap alatt is kényelmesen fel lehet rá készülni ha jó anyagból tanulsz és van aki segítsen. Nagyon sok orvosis csoporttársam kihagyott 1 évet érettségi után és kurzus alapján, otthon készült fel az emelt kémiára, szóval abszolút nem lehetetlen. De megpróbálhatsz először önállóan is felkészülni, készülj úgy mintha jövő májusban írnád az érettségit, érj végig az anyagon, gyakorold a számolásokat és 1 év múlva írj meg időre egy teljes próba érettségit. Ha így sikerül 70% körülire a próbád, akkor az utána lévő 1 évben gyakorlással azt még simán fel tudod húzni 85% fölé, de ha esetleg olyan visszajelzést kapsz, hogy egyedül nem megy, akkor se keseredj el, adtál magadnak egy esélyt, de nem szégyen segítséget kérni egy tanártól és még 12. osztály elején se leszel elkésve a felkészüléssel.

2023. máj. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"1. Sosem a tanár a hibás. Amikor te azt mondod, nem tanították meg neked, akkor lezüllesz a büdös szagmunkás szintre." - Van bőven olyan eset amikor a tanár a hibás mert Ő is sötét az anyaghoz/nem képes jól tanítani/nem is érdekli hogy normálisan megtanítsa csak bemegy mert még X év van nyugdíjig ... Személyes tapasztalat, volt olyan angol tanárom aki jobban szeretett az osztállyal pletyizni (magyarul) mint órát tartani.


"2. Könyvből MINDEN megtanulható." - Nem minden, főleg ha hiányoznak az alapok és nem érti/félreérti amit olvas. Be lehet magolni a könyvet de egy tanár segítene hogy meg is értse az összefüggéseket.


Kérdésre válaszolva igen, 2 év alatt teljesíthető, ha lehet jelentkezz fakultációra is. Ha van lehetőséged magántanárhoz menni szerintem használd ki, de nyilván otthon is tanulj és gyakorolj, van még bőven időd felkészülni.

2023. máj. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves első kommentelő!A válaszod hangvételét nem látom helyénvalónak, hiszen nem látsz bele személyes szituációmba és különben sem írtam semmi olyat, ami ekkora felháborodásra adhatott volna okot. Sajnos olyan sokszor előfordul, hogy a tanár nem tanít. Az én helyzetemben, a tanár esetenként még csak meg sem jelent a tanórákon. Mint kérdésemben említettem, csak mostanra fogalamzódott meg bennem, hogy az orvosi pályát választanám, így még nem kezdtem el a kémia tanulását. Kérdésem okát a bizonytalanságom adta, miszerint bele merjek-e vágni ebbe és nem-e futottam még ki az időből. És igen, megfordult már a fejemben a tankönyv használata is.
2023. máj. 19. 21:14
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Október végén/november elején kezdtem el kémiát tanulni, tehát kb 6.5 hónapja, és most érettségiztem belőle emelt szinten. Igaz, nekem volt kémiám 9-10-ben, de abból jóformán semmire nem emlékeztem, számolásokat nem csináltunk, és ugye 10-ben online oktatás miatt semmit nem is tanultam rá. Ennek ellenére most az emelten 50-54%-osnak számítom az írásbelim a megoldókulcs alapján. Tudom, ez nem hangzik hú de nagyon jónak, de ennyi (egy jó emelt biosz mellett) már valószínűleg elég lesz egy vidéki orvosira, főleg ha szóbelivel feljebb tudom húzni kicsit. Tehát én azt mondom neked, hogy mindenképp érdemes megpróbálni, mert simán sikerülhet. Én is azt hittem, hogy ilyen 20 pontos lesz az írásbelim, aztán most mégis van remény:D

Magántanárt, ha van lehetőséged mindenképpem javaslom, mert a számolásoknál nagyon nagyon kelleni fog. Ajánlom a mozaikos 11-12.-es tankönyvet(ami egybe van kötve) + az Ötösöm lesz kémiából c. feladatgyűjteményt, mert rengeteg nagyom hasznos számolási feladat van benne és a megoldások is.

Sok sikert neked, hidd el, hogy ha odateszed magad simán sikerülhet!:)

2023. máj. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A két év lehet rövid, elég, és még sok is a felkészüléshez. Attól függ, hogyan használod ki, mennyi időd van rá, mekkora erőfeszítést teszel, és milyen hatékonyan tanulsz.

Ha rászánod a megfelelő mennyiségű időt (heti 2-3 óra valószínűleg nagyon kevés lesz), és tényleg tanulsz (nem csak üldögélsz a könyv fölött), akkor meg tudod tanulni a tananyagot.

A tankönyvek jó alapot adnak, de az is igaz (ahogy előzőekben írták), hogy egy szóbeli magyarázat rengeteget lendíthet, amikor elakadtál.

Kell egy jó terv (időbeosztás), jó tankönyv (mert abból is van jó és kevésbé diákbarát), és igénybe vehető segítség - és persze akarat az egész megvalósításához.

A tanár a tervezésben, az ütemterv betartásában (rendszeres tanulás, megfelelő szintű készülés), magyarázatban is tud segíteni.

A többi rajtad múlik.

Sok sikert hozzá!

2023. máj. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az iskoladban nincsen fakultacio? Én is emelt kémiát írtam, maga a fakt nem volt elég, magántanár is kellett mellé, meg voltam egy intenzív felkesziton ahol kísérleteztünk de jobb volt mint a semmi. A szamolasokat nagyon jól magyarázta a tanárunk pl.
2023. máj. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Èn is magàntanàrhoz mennèk a helyedben (magamból kiindulva) mert az óràn, mèg ha jó is a tanàr ès utàna olvasok is a tankönyvben nèha úgyse èrtem az snyagot max.egy stabil 4-ig felhúzom magam. Egyèbkènt magàntanàrral+rendszeres tanulàssal te simàn lefelsőfokúzol, mègha a kèmia tanàrod rossz is.
2023. máj. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!