Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vissza lehet igényelni az...

Vissza lehet igényelni az érettségi vizsgadíját?

Figyelt kérdés

Szóval az lenne a helyzet, és a kérdésem, hogy mivel én jelentkeztem emelt szintű info érettségire, és befizettem a vizsgadiját az 58.000 Ft-ot, viszont én jelenleg egyszerre 3 szakmát tanulok, és jövőhéten végig vizsgáim lesznek, és sajnos pont úgy alakult, hogy egy nap lesz 2 vizsgám. Viszont (azt nem tudom, hogy jó, vagy sem, de..) nem esnek egybe. Először érettségi, utána szakmai. Viszont én ha megoldható lenne, most inkább "csak" a szakmákat akarnám letudni, utána, mivel nem tudtam eléggé felkészülni, és még időben lenne ősszel mennek érettségizni.


De nem szeretném, hogy elvesszen a pénz, és újra kelljen fizetnem, mivel mellette dolgozom is, különtanárhoz járok, és szóval nem 1-2 ezerről van szó.....


Az a gond, h sajnos a héten derültek ki a szakmai vizsgám időpontjai.

És hallottam ilyen pénzvisszatérítési kérelemről.


Azt szeretném kérdezni, hogy milyen lehetőségeim lennének?


Hogy kellene úgy megfogalmaznom a kérelmet, hogy sikerem legyen? Mivel gondolom ezt többségben elutasítják, de hát na, szeretném megpróbálni. Mire hivatkozzak?


Valaki vett már ilyet igénybe? Volt már hasonló helyzetben? Hogy alakult és mi történt? Kifejtené kicsit?


Szóval így dióhéjban ennyi. (vagy esetleg az esélytelenek nyugalmával mennyek el vizsgázni, amit annyira nem szeretnék, mert értitek.... úgymond felesleges lenne, de akkor is repülne a pénz + kevesebb időm lenne a többire + még lenne 1 szóbeli is)


Mihamarbbi válaszaitokat előre is köszönöm! 22/F



2023. máj. 20. 18:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. máj. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Biztos? Miért nem? :/
2023. máj. 20. 18:17
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hiába írsz nekik. Már buktad a pénzt.
2023. máj. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert nincs komoly egészségügyi oka a visszatérítésnek és ezért nem fogják visszaadni a pénzed.
2023. máj. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

És hogyha kovidos lennék, vagy haldokolék? Akkor is megtartaná a pénzemet az magyar állam? Hát komolyan milyen világban élünk? Ennyi pénzből miért tartunk itt, h ilyen szutyok az oktatás meg e.ü....? Komolyan jobb lenne, ha nem tanulnék, legalábbis nem biztos hogy sokkal rosszabbul járnék..... Mivel a szakképzés egyre gyengébb úgy veszem észre.


Bocsánat ez már saját vélemény.... Hogyha még valaminek esetleg van ötlete, vagy sikerrel járt hasonló ügyben / dologban írjon már légyszi. Nyugodtan. Várom!

2023. máj. 20. 18:28
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Mivel az érettségit már megkezdted az írásbeli megírásával ezért nem adják vissza a pénzt.


Beülsz a moziba és a film felénél kijössz, visszaadják a pénzt?

2023. máj. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem kapod vissza a díjat (nagyon helyesen). Ha érettségizni akarsz legyen már annyi készséged hogy normálisan beosztod az idődet... tekintsd tanulópénznek
2023. máj. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem adják vissza pénzt még akkor se ha súlyos betegség miatt nem tudsz jelen lenni a vizsgán. Ha kórházi igazolásod lenne, akkor vagy szóbelin húzhatnál 2 tételt, vagy ha addigra sem gyógyulsz meg, akkor a következő vizsgaidőszakra átviheted a jelentkezést, de pénzt akkor se adnak vissza, csak kövi alkalommal nem kell fizetned. Szóval esélytelen, hogy ilyen indokkal visszakapd a befizetett vizsgadíjat.
2023. máj. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat. Igen hát legrosszabb esetben tanulópénznek tekintem. De akkor is kissé szomorú. Mivel most derült ki, hogy egy nap lesz 2 vizsgám, de még nem kezdtem meg (mármint igen jelentkezdtem, de "csak" ennyi). 22-én hétfőn lesz. Az is jó lenne, ha nem adnák vissza a pénzt, de át lehetne tenni őszre, hogy akkor ne kelljen fizetnem. Viszont már van érettségim, szakmám is, de tanulói jogviszonyom is. Mégiscsak megpróbálnám, h írok egy levelet az esélytelenek nyugalmával.


De ezen kívül nem tudom.... Lehetne még mást is tennem. Vagy ennyi...?

2023. máj. 21. 11:38
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

Akkor leszel "érettebb", ha egy pénzbefizetés előtt tájékozódsz a feltételekről. A hivatal weboldalán fent van minden információ. Az, hogy te nem vetted a fáradtságot az elolvasásához, nem mások hibája :) Ha annyira fontos lett volna, akkor addig keresed, amíg meg nem találod. Ha nem találod, akkor meg felhívod őket. Nyilván rinyálni könnyebb, csak legalább nem mész vele semmire.


"Abban az esetben, ha a vizsgázó a vizsgajelentkezését a jelentkezési határidő lejárta előtt írásban visszavonja a jelentkezését fogadó

intézményben, úgy az Oktatási Hivatal számlaszámára befizetett vizsgadíjat visszaigényelheti."


A jelentkezési határidő lejárt? Ennyi :)

2023. máj. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!