Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogosan buktam meg elsősegélyből?

Jogosan buktam meg elsősegélyből?

Figyelt kérdés

Jogsihoz kell elsősegély és azon buktam meg, hogy elkezdődött az újraélesztés, csináltam 30 mellkaskompressziót, 2 befújást. Ezt 2x ismételtem meg mire szólt a vizsgáztató, hogy köhög a beteg.


Én meg megálltam és ránéztem a vizsgáztatóra mert nekünk ilyet az oktató nem mondott, hogy kéne valami extrát is belevinni.


A vizsgáztató meg megkérdezte, hogy most mire várok? Én meg lefagytam aztán megköszönte, hogy ott voltam és mondta, hogy ez most így sikertelen.


Szerintetek ez jogos volt? Mármint oké, biztos reagálnom kellett volna arra, hogy köhög dehát a gyakorlati órákon ilyenre már nem készítettek fel minket.



2023. máj. 24. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kohog tehat lelegzik. Gondolom akkor meg kell allnod az ujraelesztessel, szabadda tenned a legutjait ha szukseges. Aztan stabil oldalfektetesbe tenni.
2023. máj. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Bár mondhatjuk, hogy köcsög volt a vizsgáztató, attól még jogosan buktatott meg. Azért, mert téged nem készített fel eléggé az oktató, nem jelenti azt, hogy ne kellene tudnod, hogy ha köhög a beteg, akkor már eszméleténél van, így az újraélesztést be kell fejezni.
2023. máj. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem jogos. Az elsősegélyen buktatas köztudottan azért kell hogy elszedjék az ember pénzét. Legalábbis nálunk biztos ez volt - én is megbuktam előszó pedig tanultam és gyakoroltam, míg a gyerek akivel bent voltam full szabálytalanul csinálta és rá se néztek. Nagyon gáz.
2023. máj. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2 Igazad van mert tényleg tudnom kellene és talán attól függetlenül, hogy nem tanultuk nyugodt környezetben biztos tudnám, hogy ez mit jelent de akkor úgy hirtelen nagyon meglepett mert tényleg arra számítottam, hogy csak az újraélesztést kell bemutatnom meg egy szituáció lesz.


Egyébként én tudom magamról, hogy lelkileg nem vagyok arra képes, hogy élesben bármit is tegyek. Múltkor a szomszéd elvágta a kezét aztán azt is valahogy remegő kézzel olyan szerencsétlenül bekötöttem dehát mondták a mentősök, hogy tulajdonképpen mindegy lett volna ha semmit nem csinálok vele mert semmit nem ért a kötésem :(

2023. máj. 24. 12:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 Élesben nem te vagy az egyetlen, aki leblokkol. Nem véletlenül, ha felhívod a mentőket, amíg úton vannak, instrukciókat adnak, hogy mit csinálj.


Szerintem elég szemétség volt ezen megbuktatni. Nem tudom, melyik megyében csináltad, de a legtöbb helyen nem szoktak direkt kötekedni.

2023. máj. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hol vizsgáztál?
2023. máj. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szabolcs megye, Nyíregyháza
2023. máj. 24. 23:23
 8/8 Munkavedelem ***** válasza:
100%

Nem! Nem jogos!

Mondom ezt úgy, hogy én már 30 éve oktatok közúti elsősegélyt.

Persze, fordíthattad volna oldalra, ha már elkezdett köhögni, de ilyen szituációkat csak elsősegélyversenyeken kell tudni kapásból lereagálni.

Az, hogy téged nem készítettek fel erre, és emiatt lefagytál tőle a vizsgán, nem indok a buktatásra (ha tudtál beteget vizsgálni és újraéleszteni).

Egy szakembert illik ilyenért buktatni, de nem egy laikust, akiktől már annak is örülünk, ha nem mennek el egy bajbajutott mellett és tudnak mentőt hívni, újraéleszteni. Nem mindenki képes magáévá tenni ezt a szakmát.

Ha a tanítás a cél, akkor a vizsgán elmondhatta volna, hogy mit tegyél ilyen esetben. de ezzel a buktatással csak még jobban elbizonytalanított téged, aki emiatt továbbra sem fog merni cselekedni éles helyzetben. :(

Sok vizsgáztatóval volt már dolgom. A legtöbb emberbarát szerencsére. De mindig akad egy-egy komplexusos példány, aki a szerencsétlen tanulókon próbálja kompenzálni a saját keserű életét. Emellett a plusz bevételforrás is motiválja erre néhányukat. Pl. Győrben, Nyíregyházán. Mélyen lenézem ezeket. Tőlünk pont emiatt rúgtak ki egyet, a sok visszatérő panasz után.

Nagyon sajnállak ezért. Nem árt, ha jelzed az oktatódnak is ezt, hogy legközelebb erre is készítse fel a diákjait (ha már elvárják tőlük a vizsgán).

Én minden vizsga után egyeztetek a vizsgáztatóval, hogy mik a gyakoribb hibák, mire szeretné, ha nagyobb hangsúlyt fektetnék az oktatásokon. Mindent nem lehet megtanítani ilyenkor. De építő kritikával egyre jobb felkészülést tudunk biztosítani. (nekem már sok-sok tanulóm mentet életet valós helyzetben, ezen hozzáállásomnak köszönhetően)

Úgy hogy fel a fejjel! Nem te voltál a hülye a vizsgán! Esetleg keres másik vizsgabázist a következő alkalomra. Remélhetőleg nem mindenütt ugyanez az ember lesz.

2023. máj. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!