Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a gyerekemet...

Sziszka39 kérdése:

Mit tegyek ha a gyerekemet szakmunkás vizsgán a saját tanára megalázta,kellemetlen helyzetbe hozta.Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

2023. máj. 25. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Tudsz írni az igazgatónak vagy a tankerületnek az esettel kapcsolatban, ők indíthatnak belső vizsgálatot, de valószínűleg nem fognak.


Én mindig azt mondom, hogy az iskola az életre is nevel; az életben is sok megaláztatás fogja érni, ezekkel az attrocitásokkal legalább ezt is megtanulja kezelni.

2023. máj. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az lehet de az hogy egy diákot igy megszégyenít már vizsga kezdetén.Tudni kell nagyon lelkis a gyerekem.Annyira fel vette ,hogy magara a vizsgára sem tudott koncentrálni.
2023. máj. 25. 11:22
 3/7 A kérdező kommentje:
Ráadásul a tanár nem készitette ki ,illetve irta fel az alapanyagot amit a vizsga elnök szóvátett a tanárnak.Az meg a gyerekemmet hibáztatta.
2023. máj. 25. 11:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A konkrét helyzet nélkül nem nem lehet semmit sem mondani, lehetséges, hoyg amit te "megalázásnak" minösítesz, az nem az és annak érthetö oka volt.

Írd le, mi történt, ne csak homályos hözöngés legyen a kérdésed, aminek a célja a tanár szidása, illetve amivel meg lehet magyarázni, miért nem tudta a vizsgát teljesíteni a gyerek.

2023. máj. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Mi lett a vizsga kimenetele? Ha átment, akkor hagyd, ahogy előttem is írták, sajnos lesz még ilyen helyzet az életben, ezt is szokni kell. Ha megbukott, esetleg érdemes fellebbezni.
2023. máj. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az iskola életre nevel...LOL

Főleg a magyar iskola, mi? Nézzük már meg, hogy milyen iskola van Finnországban, meg itthon. Finnországban az állam áll mindent a gyerekeknek, még a tolltartòt is, nem hogy a füzetet, íróeszközt, stb. Ott már nem könyvekből tanulnak, hanem mindenki kap tabletet/laptopot, és nem kell cipelni a nehéz könyveket, amik gerincferdülèst okoznak, mert nem mindenkit tudnak a szülei autóval behordani napi szinten.

Az iskolában megtanítjàk veled az olyan dolgokat, amikre soha az életben nem lesz szükséged, másodfokú egyenletek, kovalenskötès, centrifugális erő, stb. De a valódi tudást miért nem az iskola adja? Hogy kell például adózni, milyen adózási formák vannak, milyen jogok illetnek meg állampolgàrkènt, hogy kezeld a pénzügyeidet, hogy kell megcímezni egy borítékot, stb. Ezeket mind, mind nem tanítják. Egyetértek azzal, hogy egy alapot adjanak azon túl, hogy megtanítjàk a diákokat írni, olvasni, és számolni, kòstoljon bele minden tárgyba, hogy kiderüljön mi érdekli, de az, hogy értelmetlen baromságokròl kell tanulni több, mint 10 évig azzal nem értek egyet. Az iskolában kiölik a kreativitást a diákbòl, és beszűkítik a látókörét.

Emellett pedig a tanárok is mindennap a földbe döngölik a gyerekeket azzal, hogy olyanokat mondanak nekik, hogy semmit nem èrnek, senki nem fogja semmire vinni, és mindenki hülye, amiért nem tudta elsőre megèrteni a logaritmusokat, amiket soha a büdös életben nem fog használni.

Tudom, mert rengetegszer kaptunk mi is/sőt volt, hogy csak én/ egy-egy tanártól nagyon kemény beszòlást, és òcsàrolást, ami nem annyiban merült ki, hogy ,,Hülye vagy, fiam". Pedig 4-es tanuló voltam, de volt mikor kitűnővel végeztem.

Ez NEM életre nevelés! Az életben sem köteles senki elviselni azt, hogy megalàzzàk! Ha leköpnek mehetsz azonnal feljelentést tenni becsületsèrtès miatt, de tőlünk nyugatabbra, ha annyit mondasz a szomszédnak, hogy ,,seggfej", már akkor jön a rendőrség, és megy a bírság, mert becsületsértès már az is.

Én sem tűröm el, hogy megalàzzanak. Küzdősportolok, a jogaimat pedig ismerem. De sajnos az iskolában nem tehetsz a nyomorult tanár ellen semmit, aki megaláz, meg elhord mindennek. Ez a magyar rendszer. A magyar rendszer szerint gyakorlatban nincs olyan, hogy egy gyerek becsületèt megsèrti egy felnőtt, mert annak a neve kuss/pedig ez jogilag nem így van a magyar törvények szerint sem!/.

Megoldás? Magániskola, de az is csak részben megoldás.

Kérdező, mikor én gimnáziumba jártam az egyik tanárom erősen rasszista megjegyzéseket tett nekem az egész osztályom előtt, ami akkoriban 29 embert jelentett. 29 tanú volt arra, hogy egy református iskolában rasszista, és személyes mondatok hangzottak el felèm. Pedig nem vagyok sem roma, sem arab, fehér vagyok, és Magyarországon születtem, csak a nevem furcsa. De egyébként egy roma, vagy egy arab származású ember sem érdemel rasszizmust, pláne nem oknélkül. Szerinted mi történt? Semmi!

Volt egy tanár az meg szó szerint gúnyt űzött a nevemből, egy iskolai kirándulás során, ahol minden osztály ott volt kigùnyolt engem/a nevemet/, s mindenki kivétel nélkül rajtam röhögött! Szerinted mi volt? Semmi!

Tehát nem tehetsz te sem semmit. Esetleg, ha van bizonyítékod/például hangfelvétel, tanú/, akkor pereld be az iskolát, de kétlem, hogy erre szeretnél pénzt szánni. Mert én sem szeretnék. Kitartást! Főleg a fiadnak, mert tudom min megy át!

2023. máj. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%
Tanuljon többet hogy ne szakmunkás legyen egy életen át mert így még sok megaláztatás fogja érni és munkanélküli is lehet!
2023. máj. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!