Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez tényleg így helyes az...

Ez tényleg így helyes az iskola részéről?

Figyelt kérdés
Nos az egész 2 honapja kezdődött mikor mondták hogy lesz egy osztálykirándulás de én és a szüleim ezt az árat sokaltuk érte és amúgy sem volt hozzá semmi kedvem. Én már a legelején szóltam hogy nem szeretnék menni. Az osztályfőnök kérdezősködött és válaszoltam és ennyi. Majd szerdán az igazgató behivatott hogy beszélgessünk erről. Bementem elmondta hogy őt nem érdekli mi van ha kell pénz ő kölcsön ad (ezt ilyen lenézően mondta) stb. Majd utána mondta hogy addig nem enged ki amíg azt nem mondom hogy megértettem és elmegyek rá ezért muszáj voltam azt mondani. Aznap este jeleztem az osztályfőnöknek hogy mégsem megyek és másnap (csütörtök) az első órát megelőző 15 percig szülő küldött egy e-mail-t hogy nem megyek. Elmentem orvoshoz mert már régóta köhögök mondom akkor megnézetem és igazolást is szerzek. Az osztályfőnök írt a szüleimnek hogy meg kellene jelenni az igazgatónál szülővel és velem vagy különben kirúgnak. Másnap bementünk és az igazgató elmondta hogy ez nem egy osztálykirándulás hanem valami alapítványi dolog és szülőnek is elmondta hogy szerdán bennt akart addig tartani amíg azt nem mondom hogy megyek. A szülői és orvosi igazolást nem akarta elfogadni mert szerdán azt beszéltük hogy megyek. Vegsősoron 1 igazgatói megróvást (legmagasabb ilyen beírás) 2 nap igazolatlant kaptam és a szabadidőmből 2 napot fel kell áldozzak és be kell mennem az iskolába dolgozni.

2023. máj. 26. 23:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintük igen, amúgy meg nem.


Az iskola nem kötelezhet tanórán kívüli dolgokra.

2023. máj. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Szerintem ez semmilyen esetben sem megoldás. Undoríto dolog volt ez az iskola részéről. Senki nem szólhat bele abba, hogy kinek milyen pénzügyei vannak. Rákényszeríteni valamit egy emberre pedig teljesen elfogadhatatlan.
2023. máj. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Felnyomod az iskolát a tankerületnél, vagy egyháznál vagy alapítvány veuetőjénél. Aztán lesz valami. Esetleg a médiát is belebegtetheted.

Van igazolásod és ha mégis igazolatlanod van akkor nyert ügyed van.

2023. máj. 27. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem, nem az.


Egyébként tévedés, hogy az osztálykirándulás iskolán kívüli dolog: a tanterv része. Ilyenkor elvileg be lehetne menni az iskolába helyette, ott pedig más pedagógus társaságában tölti a napot.

2023. máj. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Fizetős tanulmányi kirándulást a közoktatásban nem lehet kötelezővé tenni. Az orvosi igazolást pedig nincs joga egy pedagógusnak nem elfogadni. Úgyhogy az igazgató duplán is törvénysértően járt el. Valószínűsítem, hogy ennek az lehetett az oka, hogy a kirándulásra nem menő tanulók iskolai felügyeletét, foglalkoztatását meg kell oldani, s ezt akarta nyomásgyakorlással elkerülni. De ettől még nem lett volna szabad azt tennie, amit tett.
2023. máj. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
És még ráadásul az osztálypénzt is be kell fizetni úgy hogy nem mentem és az egész iskola elott elmondja hogy en mit kaptam és miért
2023. máj. 27. 08:04
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Ha ez egy ótvar iskola (pl Jerikó gimi) akkor váltani kell. Nagyon megszívatni nem tudnak.


Kérd őket hogy mutassák meg a jogszabályt ami alapján fizetned kéne.


Off: Én erősen kamunak érzem a kérdést.

2023. máj. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy kamu kérdés, aki ezt feltételezi, az gondoljon már bele, hogy mi értelme van valakinek regényt írni, időt pazarolni egy anonim oldalon, hogy kiírjon ilyen kamut. Vannak kamukérdések, csak azok nem ilyenek. Meg sajna tényleg vannak ennyire nyomorult iskolát és igazgatók.


Én is váltanék egyébként, ha ez gimi, ha meg végzés előtti évbe vagy, simán átmennék estire is, és akkor nem kell egyébként sem sok felesleges baromságot tanulni még érettségi előtt is.


Sőt, én elgondolkodnék előtte még egy jogi meghurcoláson is, ha tényleg ezt csinálták így, ahogy írtad. Egy perrel megkínálnám őket, aztán lehet kicsit remegne a s.ggük. Te viszed az orvosi igazolásodat bizonyítékként, meg az ellenőrződ (vagy nemtom papír alapon van-e még, ha nincs akkor kinyomtatott krétás ellenörző), és mutatod, hogy igazolatlant és igazgatóit adott orvosi igazolás ellenére, és köteleztek egy fizetős kiránduláson való részvételre. Meg egyébként hozzátehetet, hogy osztálypénzt is szednek, amit nem lehet hivatalosan (hiába csinálja szinte mindenki, sztem jogilag hivatkozhatsz rá, hogy törvénytelen). XD

2023. máj. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy emberek miért ölnek ennyi energiát abba, hogy mindenki utálja őket?
2023. máj. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"aki ezt feltételezi, az gondoljon már bele, hogy mi értelme van valakinek regényt írni, időt pazarolni egy anonim oldalon, hogy kiírjon ilyen kamut"

. Én ennél sokkal hosszabb szöveget olvastam már itt az oldalon kérdésként feltéve, amiről kiderült, hogy egy több évvel ezelőtti, interneten is fellelhető eset magyar fordítása volt...

2023. máj. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!