Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanári vélemény a 2023-as...

Tanári vélemény a 2023-as emelt biológia, kémia érettségiről?

Figyelt kérdés
Tanár véleménye érdekelne hogy pl tavalyhoz képest mennyire volt ez nehéz. Diák véleményből láttam mindent és ez elég szubjektív dolog is szerintem hogy kinek mi a nehéz. Egy tanár aki “mindent” is tud hátha jobban megtudja ítélni :)

2023. máj. 27. 10:34
 1/2 anonim ***** válasza:
87%

Az idei biológia emelt érettségi vizsga szerintem sokkal könnyebb volt a korábbi évekhez képest, amit a diákjaim is megerősítettek. Érzékelhető volt, hogy a vizsga inkább a folyamatok megértését és átlátását helyezte előtérbe, nem pedig a lexikai tudást. Személy szerint úgy gondolom, ez egy pozitív irányváltás, hiszen a biológia értelmezésekor az összefüggések megértése és a folyamatok átlátása fontosabb, mint a puszta tények memorizálása. Meggyőződésem, hogy a józan logika és a tudás alkalmazása segíti a diákokat abban, hogy mélyebb és tartósabb tudásra tegyenek szert, és ne csak rövid távú információemlékezetet fejlesszenek.


-egy siófoki biológiatanár

2023. máj. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

A tavalyi májusinál és októberinél is sokkal könnyebb volt, és az átlagnál is valamivel.

Érdekes, hogy a tanítványaim nem érezték könnyebbnek.

Mondhatnám, hogy barátságos volt - de kicsit zavar a százalékszámításos szöveges matekpélda. Mit keres egy biológiaérettségiben? Ráadásul 7 pontot ért! De ehhez legalább nem kellett kombinatorikai ismeret. (Nem értem, miért hozzák hátrányos helyzetbe azokat, akik több év után vágnak bele, és a matektudásuk már nincs olyan szinten, mint az éppen érettségizőknek.)

Ami még érdekes: néhány plusz elfogadható válasz a megoldókulcsban - ezeken még töröm a fejem.

Két ábra (I. hajtáskeresztmetszet és II. "szervezet") olyan lett, mintha hirtelen én rajzoltam volna fel a táblára. Ennél igényesebbnek tartok egy érettségit. Bár a több gépelési hiba után mit mondjak? :-(


biológiatanár, Szeged

2023. máj. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!