Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Olyan kerdesem lenne,lehet...

Olyan kerdesem lenne,lehet mar volt,de nem talaltam erdemes dolgot,de ha nem vagyok tankoteles,viszont kiskoru vagyok az iskolabol valo kiiratkozas hogy megy vegbe?szuloi beleegyezes kell,vagy hogy mukodik az egesz.?

Figyelt kérdés

2023. máj. 28. 16:58
 1/2 anonim ***** válasza:

A nem tanköteles tanuló vagy kiskorú esetén annak törvényes képviselője kezdeményezi a magyar köznevelésből való kiiratkozást a köznevelési intézmény felé.


SZüleidnek elindítani a kiiratkozást.

[link]

2023. máj. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Msr bocs, de írni alig tudsz a fentebb írtak alapján. Miért akarod ott hagyni az iskolát?

Én falun élek Borsod megyében, és meglepően sok ember nem tud nálunk írni-olvasni, szerintem a falu közel fele. Aki nem hiszi az írjon privátban, megmondom hova kell jönni, és felmérheti a dolgokat. :) Be kell menni a két boltba nálunk, ami van és meg kell kérdezni, hogy hány ember megy be napi szinten, aki felnőtt ember létére nem tudja megszámolni a pénzt, nem tud olvasni, nem tudja mennyit kell fizetnie, stb.

Te is ilyen szeretnél lenni?

Mert az ilyet maximum sor mellé veszik fel, de a legtöbbet még oda sem, mert megbukik teszten. Szóval a legtöbb az nálunk is alkoholista vagy drogos, és maximum közmunkàn vagy, vagy ott sem.

Mindegy, a te dolgod, de ha már a szüleid nem szólnak gondoltam megteszem én. Bár úgyis tudom, hogy felesleges.

Ha a 16. Életévedet betöltötted bementek a szüleiddel az igazgatóhoz, és szóltok, hogy ki akarsz iratkozni. Ha a tanév során töltötted a 16. életèvedet, akkor azt a tanévet viszont még be kell fejezned, és csak a következő tanévtől iratkozhatsz ki.

Ha elmúltàl 18 akkor írsz egy emailt az iskolának, hogy ki akarsz iratkozni, és ennyi. Felnőttképzèsről én is iratkoztam már ki, mert nem tanultunk semmit. Azóta mondjuk én újrakezdtem értelmesebb iskolában.

Remélem segítettem.

2023. máj. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!